Jak wycisnąć więcej czasu w ciągu tygodnia?

Zadbaj o siebie z naszymi wskazówkami.
Jak wycisnąć więcej czasu w ciągu tygodnia?
fot. istock.com
03.03.2020

Totalne lenistwo, aktywność, spontaniczny wyjazd, a może nadrobiłabyś zaległości w czytaniu, czy oglądaniu seriali? Niezależnie co wybierzesz, warto wprowadzić nasze wskazówki i wygospodarować choć trochę czasu na własne przyjemności – zupełnie niezależnie od tego jak bardzo zajęta jesteś w ciągu dnia.

#1 Więcej czasu na trening

Lubisz trenować rano, ale za każdym razem masz zbyt mało czasu i nie wykonujesz pełnego planu treningowego w całości? Niezbędny jest odpowiedni plan. Zacznij od przygotowań dzień wcześniej. Wieczorem przed pójściem spać naszykuj torbę na trening z ręcznikiem, słuchawkami, kosmetykami i butelką wody. Na krzesełku koło łóżka naszykuj ubrania sportowe i buty – tak by zaraz po przebudzeniu spojrzeć na nie i przypomnieć sobie, że tak „właśnie dzisiaj idę na trening”.

#2 10 minut tylko dla siebie

Brakuje ci czasu całkowicie solo? Codziennie dzieje się „coś” co nie pozwala ci wprowadzić na stałe do harmonogramu chwili wytchnienia? Jeśli nie jesteś zbyt dobra w trzymaniu się swoich postanowień, koniecznie zaopatrz się w kalendarz i zapisuj w nim najdrobniejsze czynności – to co chcesz zrealizować w ciągu dnia. Każdego wieczoru otwórz kalendarz i sprawdź, czy wypełniłaś plan, czy nie. Wpisz w kalendarzu te 10 minut tylko dla siebie. Wybierz dogodną porę i trzymaj się swoich postanowień.

#3 Wykorzystaj maksymalnie przerwę na lunch

Nie rezygnuj z przerwy na lunch w imię pracy. Pamiętaj, że na nią zasługujesz, a po drugie żeby prawidłowo funkcjonować musisz jeść. Poza tym przerwa na lunch to świetny moment na złapanie oddechu, zrelaksowanie się. Jeśli masz możliwość wyjdź z biura i zjedz lunch w najbliższej restauracji.

#4 Idź na wycieczkę

Po pracy, nie spiesz się do domu (no chyba, że z romantyczną kolacją czeka na ciebie twój partner). Wykorzystaj sprzyjającą pogodę, zamiast samochodu wybierz rower. Delektuj się okolicą, a dla totalnego relaksu załóż słuchawki i włącz ulubioną muzykę. Naucz się czerpać przyjemność z najdrobniejszych rzeczy.

Tu 10 minut, tam 30 i nagle okazuje się, że jesteś w stanie w ciągu dnia wygospodarować naprawdę niezły czas tylko dla siebie. Doceń to i ciesz się z chwil relaksu! Pamiętaj, niemożliwe nie istnieje!

Polecane wideo

Gdzie oświadczyć się kobiecie w zależności od jej znaku zodiaku?
Gdzie oświadczyć się kobiecie w zależności od jej znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2020 07:44
10 minut tylko dla siebie? a co można zrobić w 10 minut? Włosy umyć? Drzemkę sobie zrobić?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.03.2020 19:53
Co za głupoty!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie