14-latka chce zatrzymać dziecko!

Decyzją sądu dziecko ma trafić do pogotowia opiekuńczego lub od razu do rodziny zastępczej.
14-latka chce zatrzymać dziecko!
13.04.2009

Dorota, choć ma dopiero 14 lat, kilka tygodni temu urodziła dziecko. Jak sama mówi, do seksu została zmuszona, ale kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, nie chciała poddać się aborcji. Teraz jednak, w imieniu prawa, Mateuszek wyrokiem sądu został jej odebrany.

Nastolatka chce sama zaopiekować się synkiem, a pomoże jej w tym matka, babcia dziecka, pani Beata:

„Cały czas powtarzała, że urodzi, a ja przysięgałam, że pomogę. Trójkę dzieci też wychowałam sama, więc Dorotki samej bym nie zostawiła. Tak się przygotowałyśmy... Kupiłyśmy ubranka, łóżeczko i inne potrzebne rzeczy. Tak czekałam na mojego wnusia...” („Fakt”).

Dorota, nie mogąc się pogodzić z decyzją sądu, uciekła z synkiem ze szpitala. Jej matka tłumaczy, że zrobiła to z miłości. Teraz dziewczyna jest z powrotem ze swoim dzieckiem w szpitalu, codziennie je karmi, jednak na tym kończą się jej możliwości obcowania z synem.

Wyrok sądu o odebraniu praw rodzicielskich umotywowano postawą Doroty - nie uczy się i ma kłopoty z prawem. Jej matka ma natomiast ograniczone prawa rodzicielskie, ponieważ nie pilnowała córki dostatecznie i ta wagarowała. To, według sędziego, wyklucza możliwość wychowywania chłopca przez babcię.

O prawo opieki nad dzieckiem wystąpiła do sądu siostra ojca Matuszka. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta w najbliższych dniach. Sąd tłumaczy, że kieruje się przede wszystkim dobrem malca oraz jego przyszłością, a matka i babcia nie zapewnią mu odpowiednich warunków.

Naszym zdaniem, matka chłopca powinna mieć chociaż częściowy wpływ na jego wychowanie, nawet jeśli do pełnoletności i dojrzałości brakuje jej kilka lat. A wy, jaki wyrok byście wydały?

Zobacz także:

Szokujące zjawisko: Kult martwych dzieci

13-letni tatuś największym oszustem Wielkiej Brytanii

Polecane wideo

Komentarze (501)
Ocena: 4.99 / 5
Myszka (Ocena: 4) 26.02.2017 01:26
Sama obecnie mam 14 lat i marzę by mieć córkę, gdybym ja miała taką sytuację jak ta dziewczyna to bym uciekła na inny kontynent. Sąd i inni nie rozumieją że niektórzy naprawdę chcą dzieci i chcą je mieć a nie tak jak niektórzy mają je za pasożyty które można abortować lub wyrzucić do śmietnika, pozbyć się go. Nie na tym świecie nie ma sprawiedliwości gdy ktoś chce dziecka i je dostaje to mu odbierają na siłę mimo że je Kocha a jak ktoś nie Chce to mu na siłę będą wpychać. Jaki w tym sens!? Może lepiej zostawić dziecko u matki i pozwolić jej je wychować? Nie wolno być egoistami przecież rodzina pomoże. Boże dopomuż!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2011 16:25
nie rozumiem,ja miałam 16 lat jak urodziłam,ale opiekunem prawnym dziecka była moja mama choć ona też sama miała ograniczone prawa do mnie ,wiec nie wiem czemu tamta matka nie może być,dziecko powinno być z matką,sąd zle zrobił zabierając jej dziecko ale ja bym złożyła apelacje bo babcia maluszka powinna być opiekunem prawnym i nie jest ważne że ma ograniczone prawa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 00:22
Wiecie,ja tego nie rozumiem w ogóle,mam 23 lata pierwsze dziecko ( mam troje) urodziłam mając 17, moja siostra mając 16. Obie bardzo wagarowalysmys. Byłam prawnym opiekunem swojego dzicka nikt o nic nie pytał nie sprawdzał. Ktoś tu Napisał żeby dziecko dać do pogotowia i czekać aż matka skończy 18 lat.to najgorsza rzecz jaka można wybrać,wiem jak tam jest i nie życzę nikomu takiego losu. Mam nadzieje ze sprawa rozwiąże sie na korzyść mamy tego malucha.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2011 14:20
Ja tam uważam, że maluch powinien być z matką. Moja BFF urodziła, jak miała niecałe 16 i córeczkę wychowuje. Nie powinni odbierać dziecka matce, o to nieludzkie :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2010 16:24
Jestem zła...przeczytałam to i nie zgadzam sie z wyrokiem sadu kazdy czlowiek sie zmienia gdy w zyciu pojawia sie dziecko...a nie mozna dziewczyny wraz z dzieckiem umiescic w rodzinie zastepczej ktora by ich wziela do czasu jej pełnoletnosci tamci ludzie mogli by byc opiekunami prawnymi maluszka...ja 3 miesiace przed 17-stymi urodzinami urodzilam coreczke...opiekunami prawnymi sa moi rodzice...nie rozumiem czemu odebrali jej prawa to ona jest matka a to cale prawo jest popieprzone sex uprawiac przed 16 rokiem zycia mozna a jak sie pojawia ciaza to matka nie moze zatrzymac dziecka...to jest chora kto wymyslil takie prawo...ten ktos musial byc kompletnym idiota....ui gówno wiedziec o zyciu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie