Kupię HIV, sprzedam HIV

Prowokacja dziennikarska ujawniła, jak wielka jest skala zjawiska handlu śmiercionośnym wirusem, o którym pisaliśmy w lipcu.
Kupię HIV, sprzedam HIV
03.12.2008

O modzie na zarażanie się HIVpisaliśmy w lipcu, jednak skalę tego problemu w Polsce pokazała dopiero prowokacja przeprowadzona przez dziennikarkę „Interwencji" Polsatu.

Irmina Brachacz zamieściła w Internecie ogłoszenie, w którym anonsowała się jako nosicielka gotowa za dwieście złotych zarazić HIV. Zgłosiło się trzydzieści osób, chętnych, by zarazić się wirusem. Wśród nich była między innymi 23-letnia Natalia, która pochwaliła się, że ma za sobą kilka nieudanych prób zarażenia.

Jeden z internautów motywował chęć bycia pozytywnym, jako sposób na uczynienie bezwartościowego życia lepszym. Ludzie czują, że dzięki HIV stają się wyjątkowi, wyróżniają się z tłumu.

Taki rodzaj autodestrukcyjnego zachowania jest, według Zbigniewa Nęckiego, psychologa z UJ, odpowiedzią niektórych ludzi na upadek wartości:

„To rodzaj zbiorowego samobójstwa, na które decydują się Ludzie z tendencjami masochistycznymi, żyjący w świecie bez wartości. Dla normalnych ludzi taka postawa jest niezrozumiała".

Polecane wideo

Komentarze (99)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2009 16:46
to są totalni EGOISCI ; [ ..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2009 13:29
Czy to aż tak was dziwi? Czasem zycie staje się tak nie do zniesienia że nie ma na to rady. Stracony sens można odzyskać nadając swemu zyciu wartość. Mając HIV łatwo można je stracić wtedy zaczyna się dostrzegać wartość życia. To jest takie coś że nie chcesz się zabijać ale poznać smak śmierci by móc naprawdę docenić pełnię życia... Ci co wiedzą co to depresja mogą to zrozumieć...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2009 02:07
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote] Dokładnie, głupszego tekstu to jeszcze nie słyszałam. Lecz się na nogi. Na głowę za późno.[/quote] chyba raczej nie czytałaś,ciemnoto....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2009 22:28
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote] Dokładnie, głupszego tekstu to jeszcze nie słyszałam. Lecz się na nogi. Na głowę za późno.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2009 21:00
co za ludzie chca miec i zarazac innych takich powino sie izolowac od społeczeństwa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie