Badanie piersi w ramach pobierania krwi

Czy lekarz chciał przy okazji popodglądać nagie licealistki?
Badanie piersi w ramach pobierania krwi
09.11.2008

Nietypowe badanie przeprowadził u niektórych uczennic z liceum w Ustce lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Podczas rutynowego pobierania krwi prosił wybrane przez siebie dziewczyny, aby zdjęły bluzki i pokazały piersi.

„Lekarz najpierw badał ciśnienie, później robił jeszcze jakieś inne badania, a na końcu mówił po prostu: "zdejmij stanik". Jedne dziewczyny odmawiały, inne pokazywały piersi. Tak naprawdę, to pierwszy raz słyszymy o tym, aby przed pobraniem krwi badać piersi - relacjonują licealistki. - I co ciekawe, prosił o to tylko niektóre dziewczyny - dodają" („Głos Pomorza").

Okazywanie piersi podczas pobierania krwi nie jest typową prośbą lekarza, dlatego dziwi reakcja jego przełożonych:

„(…) to świetny fachowiec - radiolog wyczulony na walkę z nowotworami. Jego postępowanie w Ustce tylko to potwierdza".

Co do jego umiejętności i misji nie mają przekonania same zainteresowane. Pytają, czy pan doktor ma rentgen w oczach, skoro widok piersi miał mu pomóc w stwierdzeniu nowotworu.

Zachowaniem lekarza zdziwiona jest dr Jolanta Juścińska, konsultant wojewódzka ds. transfuzjologii klinicznej, z którą rozmawiał „Głos Pomorza". Podczas pobierania krwi nie jest potrzebne badanie piersi, szczególnie wśród licealistek, które nie są w grupie ryzyka.

Zwracajcie uwagę na takie zachowania. Jeśli zaobserwujecie coś podobnego, piszcie na mail: redakcja(at)papilot.pl.

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2008 17:26
Żal.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2008 18:54
jak by chcial stwierdzic czy maja raka to by dal skierowanie na profesjonalne badania a nie na macanki!!! jak mozna byc takim glupim i dac sie macac jakiemus chujowi ktory tylko szuka jakiejs naiwne laseczki!! ja bym odrazu wyszla z tamtad!! dziwne ze nie kazal im majtek sciagac zeby sprawdzic czy nie maja choroby wenerycznej!!! hehe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2008 22:26
Zbok;/ ja bym nie pozwoliła pokazać piersi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2008 12:15
stary zbol O.o
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2008 00:50
Ja też raz musiałam iśćna badanie piersi ( mam 20 lat). Weszłam do gabinetu i spodziewałam się miłej pani która wykonywała te zabiegi. Spotkałam tam natomiast lekarze-faceta i jakiegoś studenta na praktykach. Na te badania długo się czeka w moim mieście więc nie miałam wyboru:) ale strasznie mi głupio było:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie