Zabiła dziecko i pozostała bezkarna

17-letnia Agnieszka B. z Wielkopolski w marcu zeszłego roku urodziła dziecko, a następnie je zabiła.
Zabiła dziecko i pozostała bezkarna
01.11.2008

Ciało okaleczonego i poćwiartowanego noworodka znaleziono w kwietniu zeszłego roku w podpoznańskich Manieczkach. Okazało się, że matką dziecka jest 17-letnia (w chwili porodu) mieszkanka miejscowości, Agnieszka B. Już podczas pierwszego przesłuchania przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Nastolatka trafiła do aresztu oskarżona o zabójstwo. Biegli na wniosek sądu zbadali jej stan psychiczny. Według psychologów, u Agnieszki B. zadziałały mechanizmy wyparcia i odrzucenia. Dziewczyna nie akceptowała ciąży, nie pogodziła się z nią, nie przygotowywała się do porodu, o niczym nie poinformowała bliskich.

Argumentacja biegłych o szoku poporodowym nie przekonała sądu. Odmówił też winnej możliwości dobrowolnego poddania się karze. W celu dokładnego zbadania sprawy powołano jeszcze jedną grupę biegłych. Ich wnioski o niepoczytalności Agnieszki B. podczas popełniania zarzucanych jej czynów przekonały sąd, który zadecydował o umorzeniu sprawy. Do wniosku sędziego przychylił się prokurator.

Polecane wideo

Komentarze (321)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2014 00:44
ku rwa je bana waliła sie na prawo i lewo po manieczkach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2014 00:42
Agnieszka Bednarczyk
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2009 14:11
Taka sama sytuacja była w moim mieście Braniewie i takie samo zakonczenie historii
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2009 10:29
[quote="Gosc"][quote=Gosc]Jak czytam te wasze komentarze, że same byście ją zbiły to mi się Was żal robi. Ja uważam, że aborcja powinna być legalna i każda kobieta powinna mieć prawdo decydowania czy chce usunąć ciąże czy nie. Łatwo jest mówić stojąc obok takiej osoby: "Nie rób tego!"...trudniej jest w takiej sytuacji po prostu jej pomóc. [/quot Aborcja legalna!!!!!!!!!! W jakim ja świecie żyję[/quote] jestes żałosny\na skoro urodzila to mogła oddac a nie zabijac... pomysl zanim cos napiszesz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2009 16:44
pociąć, polać kwasem,posypać solą i tabasco i patrzec jak cierpi.i tak za mało
odpowiedz

Polecane dla Ciebie