Papilotki, pomóżmy Joachimowi wygrać z rakiem! Zbierzemy 1000 zł? Jasne, że TAK!

Joachim ma 22 lata. To już czwarty rok walki z nowotworem - teraz czas na rehabilitację!
Papilotki, pomóżmy Joachimowi wygrać z rakiem! Zbierzemy 1000 zł? Jasne, że TAK!
29.06.2012

Joachim dziś ma 22 lata, a przez ostatnie cztery przeszedł naprawdę wiele. Kiedy miał 18 lat, zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu - guz szyszynki. Ten nietypowy (szybko rosnący), rzadki (stanowi zaledwie 1% wszystkich nowotworów) i trudny w operowaniu (usadowiony tuż pod oczami) guz sprawił, że świat Joachima w jednej chwili stanął na głowie. Wszystkie marzenia i plany musiały zostać odsunięte na boczny tor.

W ciągu kilku następnych tygodni Joachim przeszedł szereg badań, które miały na celu przygotować go do operacji. Zaczął również przyjmować leki oraz sterydy w celu zmniejszenia narastającego obrzęku wewnątrz głowy. Operacja miała zostać przeprowadzona w szpitalu w Sosnowcu, jednym z najlepszych w Polsce ośrodków walki z nowotworami mózgu. Jak w przypadku każdej operacji istniało ryzyko niepowodzenia...

Joachim postawił wszystko na jedną kartę i poddał się skomplikowanemu zabiegowi usunięcia guza.Udało się. Operacja, choć trwała znacznie dłużej niż planowano (ponad siedem godzin) powiodła się. Jednak w trakcie zabiegu doszło do niedokrwienia w rdzeniu kręgowym w efekcie czego Joachim stracił zupełnie władzę w nogach. Został sparaliżowany od pasa w dół.

Dzięki pomocy jego dzielnego ojca, przy olbrzymim samozaparciu Joachima, rehabilitacja przebiegała naprawdę dobrze. Przed chłopakiem ostatni etap wracania do zdrownia, który odbędzie się w Australii. Chcą przejechać go rowerami, aby jego organizm się zregenerował, dzięki wysiłkowi. I właśnie dlatego, powstał projekt „Właśnie zwyciężam ze swoim rakiem, czyli 10 000 kilometrów na rowerze przez Australię”, który ma na celu poprzez długotrwałą jazdę na rowerze odbudować nie tylko połączenia nerwowe, ale przede wszystkim masę mięśniową, którą Joachim utracił w wyniku porażenia w rdzeniu.

ABY POMÓC JOACHIMOWI, KLIKNIJCIE TUTAJ <== założyłyśmy specjalną zbiórkę. Pamiętajcie, że liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota! Jeśli chociaż połowa z Was wpłaciłaby 1 zł, już po jednym dniu zebrałybyśmy więcej niż potrzeba, więc... do dzieła!!!

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2012 23:16
przystojny ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 23:09
Gotowe, pieniazki przelane. każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 19:10
heheh
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 19:10
pomogłam i życzę powrotu do zdrowia Kaja z Łodzi :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2012 17:18
Ryj Poczwaro !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo