SOS

Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?

Pierwsze wibratory stosowane były przez XIX-wiecznych lekarzy w krajach anglosaskich jako przyrząd do leczenia często wtedy diagnozowanego schorzenia kobiecego określanego terminem histerii.
Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?
12.08.2008

Już antyczni Grecy zaobserwowali, że pełne pasji kobiety pozbawione seksu (dziewice, wdowy, niezaspokojone żony, kapłanki) przejawiają niepokojące symptomy humorzastości, bezsenności, braku apetytu, histerii. Jako lekarstwo, słynny medyk - Hipokrates polecał swoim uczniom dotykanie organów płciowych wywołujące terapeutyczną przyjemność. I tak się wszystko zaczęło…

Ze względu na potępianie masturbacji, dopiero w XIX w. w przybytkach typu SPA odkryto magiczne działanie strumieni wodnych. W 1860 r. miały miejsce pierwsze eksperymenty z wykorzystaniem swoistego prysznica, przypominającego wąż strażacki, do celów uzdrawiających kobiece niepokoje. Zalecany czas zabiegu wynosił 4 minuty.

Słynna fabryka Weiss wypuściła na rynek pierwszy wibrator na baterie, zaś w chwilę później ukazały się najprzeróżniejsze modele: przenośne, stojące na podłodze, zwisające z sufitu. Wiele spośród nich przypominało kształtem męski członek, ale dostępny na rynku asortyment już wtedy był bardzo zróżnicowany. Wciąż pozostawał to jednak sprzęt specjalistycznie medyczny, do użytku lekarzy wierzących, że 75% kobiet cierpi na dolegliwość zwaną po Grekach histerią.

Do gospodarstw domowych wibrator trafił dopiero na początku XX w. wraz z rozwojem elektryczności. Wielkie, nieporęczne maszyny, często zawodzące przed osiągnięciem celu, nie sprzyjały erotyce. Za to prasa medyczna zaczęła się rozpisywać o szerokich zaletach urządzeń – miały leczyć głuchotę, polio i impotencję, a nawet platfusa i łupież. Im bliżej Pierwszej Wojny Światowej i im więcej było wibratorów na rynku, tym mniejsze zainteresowanie przejawiali nimi medycy. W okresie wojen i innych zmartwień problem wibratora zanikł na pół wieku.

W latach osiemdziesiątych przyszedł zasłużony czas dla tego urządzenia. Do wyboru, do koloru, no i rozmiaru. Oprócz wibratorów z jednym silnikiem, wzbudzającym drgania, pojawiły się wibratory z wbudowanymi dodatkowymi napędami. Posiadają one kolejne silniki, które mogą na przykład powodować wyginanie się końcówki wibratora lub obracanie koralików znajdujących się w środkowej części. Istnieją także urządzenia wyposażone w rozbudowane programy pracy.

Wibratory dzielone są zwykle ze względu na materiał, z którego są wykonane (m.in. guma, akryl, silikon, lateks, twarde plastiki, metal, szkło, czyli pyrex) oraz przeznaczenie, które ma istotny wpływ na kształt urządzenia. W tej drugiej klasyfikacji wyróżnia się wibratory pochwowe, łechtaczkowe, g-spot, analne i wiele kombinacji tych wariantów.

Wymiary wibratorów wahają się zazwyczaj w granicach 10 - 30 cm długości i 1 - 5 cm średnicy. Bardziej wyszukane modele mogą być wykonywane na zamówienie z metali szlachetnych.

Polecane wideo

Komentarze (107)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2015 15:34
Tak to prawda dzisjaj nie ma problemu nabyć cacko czyli wibratorek który pomoże osiągnąć mega orgazm ja też mam i sobie chwalę, mam nowoczesny z wbudowaną głosową regulacją wibracji z amoo.pl polecam bardzo. Buska
odpowiedz
Venus (Ocena: 5) 04.09.2013 09:16
O różnych rodzajach można poczytać tutaj na stronie rozpalaj.pl -> dalej zakładka porady . Sklep też całkiem ok, jest w czymś wybierać :0
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2012 13:00
dobre i tanie wibratory i dilda :) - Sprawdź koniecznie ! dildo.intymne.cba.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 12:25
Teraz faktycznie jest sporo sex shopów, gdzie wibratory można kupić. Jednak w większości sklepów tego typu, te wibratory nie wyglądają zbyt podniecająco. Jedynym sklepem erotycznym, w którym można kupić naprawdę ciekawe, seksowne i przede wszystkim naturalne zabawki jest chyba sklep eco-vibrator.eu. No ale najważniejsze jest to, że podchodzi do erotyki w bardziej wysublimowany sposób.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 18:06
uwielbiam mój wibrator tak samo jak mojego męża on lubi jak się nim bawię mówi że to strasznie go podnieca :P poza tym penis mojego ukochanego nie zawsze ma siłe wstać czy po ciężkim dniu pracy czy jak wypijemy troszkę za dużo to wtedy mogę zabawić się wibratorem a jeśli jego zaczyna to rajcować to nawet on mi go wkłada a później wkłada swoje przyrodzenie:P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie