SOS

Mieszkańcy tych krajów mają słabość do zabawek erotycznych. Na którym miejscu jest Polska?

I które gadżety Polacy lubią kupować najbardziej?
Mieszkańcy tych krajów mają słabość do zabawek erotycznych. Na którym miejscu jest Polska?
Fot. pexels
15.02.2024

Badania przeprowadzone przez Healthnews ujawniły, że Kanada, Szwecja i Wielka Brytania nie tylko dzielą chłodny klimat, ale również mają skłonność do kupowania zabawek erotycznych. Czy istnieje związek między tymi dwoma faktami? To kwestia otwarta.

W tej pierwszej trójce, użytkownicy szukają zabawek erotycznych odpowiednio 188, 163 i 151 razy na 1 000 użytkowników Internetu każdego roku.

Zaraz za nimi Meksyk osiąga 145 wyszukiwań, a Brazylia jest nieco dalej, na poziomie 138 zapytań. Portugalia, Hiszpania, Holandia, Stany Zjednoczone i Polska również znajdują się w pierwszej dziesiątce, z liczbą wyszukiwań wahającą się od 135 do 122 na 1 000 użytkowników Internetu.

Jak zostało stworzone to zestawienie? - Śledziliśmy zapytania wyszukiwania „zabawki erotyczne” przez cały 2023 rok, tłumacząc je na język ojczysty każdego kraju. Względne liczby wyszukiwań zostały obliczone na podstawie liczby użytkowników Internetu w danym kraju – wyjaśniają autorzy zestawienia.

zabawki erotyczneFot. Mat. prasowe

Wśród krajów, które zajmują miejsca na dalekim końcu listy, znajdują się Francja (28. miejsce), Gruzja (29. miejsce), a także Węgry (30. miejsce).

Co najbardziej interesuje mieszkańców Kanady, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Brazylii, jeśli chodzi o zabawki do sprawiania przyjemności? Oto infografika:

zabawki erotyczneFot. Mat. prasowe

Natomiast nieco więcej światła na erotyczne zakupy Polaków rzuca Allegro.

Okazuje się, że to właśnie w środy, w dodatku w środku dnia – dokonywanych jest najwięcej zakupów z kategorii „gadżety i akcesoria erotyczne”. Do koszyków najczęściej trafiają wibratory, stymulatory i pierścienie.

Początek lutego to dla Polaków – obok okresu przedświątecznego – najgorętszy czas na zakupy akcesoriów erotycznych. Choć te szczególne momenty w roku przynoszą zauważalne wzrosty w liczbie transakcji, to jednak nie są to wyłącznie jednorazowe zrywy. Kategoria „erotyka” cieszy się bowiem coraz większym zainteresowaniem – wzrasta nie tylko liczba zakupów, ale i samych kupujących akcesoria erotyczne.

Zobacz także: W jakim wieku Polki przechodzą na erotyczną emeryturę?

Pandemia zmieniła nawyki w erotyce

Liczby wskazują wyraźnie, że czas lockdownu zmienił potrzeby seksualne Polaków. W porównaniu z rokiem 2019, w czasie pandemii Polacy chętniej przeglądali oferty akcesoriów i gadżetów erotycznych, takich jak masażery i motylki czy lalki miłości.

Co ciekawe, tendencje wzrostowe od tego czasu wciąż się utrzymują. Stale przybywa kupujących zapasy prezerwatyw czy lubrykanty, wśród których do ulubionych wariantów (obok bezsmakowych) należą guarana i truskawka. Na przestrzeni lat coraz bardziej doceniamy też rolę perfum erotycznych, których w 2023 roku sprzedało się blisko o jedną trzecią więcej niż w roku poprzednim.

Co rozpala naszą wyobraźnię…

Nie jest zaskoczeniem, że poszukujący produktów w kategorii erotyka najczęściej wpisują hasło „gadżety erotyczne”. W przypadku bardziej sprecyzowanych upodobań w okno wyszukiwarki trafiają słowa takie jak: wibrator, dildo, erotyczny czy sex. Kobiety najczęściej sięgają po damskie klasyki, czyli wibratory i pingwinki. Wśród innych wyszukiwanych fraz popularnością cieszą się także: bodystocking (erotyczna bielizna), masażery czy… gry erotyczne lub karciane.

Coraz śmielsi stajemy się z kolei wybierając bieliznę i odzież erotyczną. Użytkownicy Allegro sięgają po odważne modele kostiumów, kompletów i przebrań. Decydują się też na zakup bielizny z wycięciami i produktów z kategorii bodystocking. Na popularności zyskuje także bielizna erotyczna dla mężczyzn.

Erotyczna demografia Polski

Jak pokazują dane na platformie, najwięcej transakcji w tej kategorii jest zawieranych w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Jeśli chodzi o konkretne miasta, najczęściej akcesoria i gadżety erotyczne zamawiają mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Główną grupą kupujących w tym segmencie są osoby w wieku od 25. do 34. roku życia, z czego najaktywniejszymi konsumentami są mężczyźni.

Jak było już wspomniane, na intymne poszukiwania pozwalamy sobie najczęściej w środku tygodnia. To właśnie w środę realizowanych jest najwięcej transakcji z kategorii „erotyka”. Interesujący jest także fakt, że wiele zakupów realizowanych jest w samo południe. Później po erotyczne akcesoria sięgamy statystycznie najczęściej w godzinach wieczornych, około godziny 21:00-22:00.

Zaskoczeni?

Mat. prasowe

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LUTY ♥
Horoskop miłosny na LUTY ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
🍌👉🍑 (Ocena: 5) 08.03.2024 14:05
Ja zazdroszczę vanadzie
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 15.02.2024 17:45
Co za upokorzenie. Wstyd i hańba! Serio? Polacy, no. Zazdroszczę Węgrom 😞😠
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie