SOS

Seks w ciąży to grzech? Ksiądz zabrał głos

Ksiądz Sebastian Picur ponownie rozwiewa wątpliwości dotyczące wiary.
Seks w ciąży to grzech? Ksiądz zabrał głos
Fot. Unsplash (Mustafa Omar)
05.05.2023

Pewna 24-letnia katolicka influencerka, Najjjka, postanowiła zabrać głos w sprawie seksu podczas ciąży. Pozwoliła sobie na kontrowersyjne stwierdzenie, że współżycie w takim przypadku jest nieodpowiednie. Skomentował to ksiądz Sebastian Picur, który także jest aktywny w Sieci.

Zobacz także: Kim są miastoholicy i co ich wyróżnia?

Ksiądz wyjaśnia, czy seks w ciąży jest nieodpowiedni

Katolicką influencerkę, Najjjkę, obserwuje w mediach społecznościowych wierna grupa odbiorców. Kobieta deklaruje, że jest katoliczką i na swoich profilach porusza tematy związane z wiarą i moralnością. Tak było i tym razem. Postanowiła zabrać głos w sprawie seksu w trakcie ciąży. Kontrowersyjną wypowiedź Najjjki przytoczył portal Onet Kobieta:

Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka. Że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością.

Do słów katoinfluncerki zdecydował się odnieść ksiądz Sebastian Picur, który w Sieci także cieszy się rosnącą popularnością. Duchowny często odpowiada na pytania wiernych. Tym razem swoją wypowiedź skierował bezpośrednio do Najjjki. Kapłan stanowczo zaprzeczył temu, aby współżycie w trakcie ciąży było nieodpowiednie:

Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia.

Zobacz także: Najniebezpieczniejsze trendy na TikToku. Te wyzwania kosztowały życie wiele osób

Źródło: radiozet.pl/kobieta.onet.pl 

@ks.sebastianpicur @najjjka0 @najjjka2 #najjjka2 #najjjka #dc #ksiadz #ksiadztiktok #jaramniewiara #kościół #wiara ♬ Relaxing Japanese-style piano song inviting nostalgia - Akiko Akiyama

Polecane wideo

6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski?
6 mln fanów na Instagramie i życie w nieprawdopodobnym luksusie. Kim jest Caroline Derpienski? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 3.6 / 5
gość (Ocena: 1) 08.05.2023 17:11
a Ona nie jest przypadkiem aseksualna? Męża potrzebuje tylko po to aby mieć dzieci. Do tego wstrzemięźliwość w ciąży i pewnie jakiś czas po. Więc wyjdzie na to że seks będzie uprawić tylko wtedy kiedy będzie chciała mieć dziecko. Przy dobrych wiatrach kilka-kilkanaście razy co połtora-dwa lata.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2023 17:10
Muszę przyznać, że ten ksiądz bardzo ładnie zwrócił tej panience uwagę o to, że jest bardzo niekompetentna. Aż chyba zbyt delikatnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.05.2023 11:08
A niechże ona już spier.....la do domu.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 05.05.2023 08:31
A nie zastanawia was, że księża, którzy powinni być najbardziej bogobojni z całego społeczeństwa, bać się kary za grzechy i mieć niezachwianą wiarę w piekło, nie boją się np. zgwałcić dziecka?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 05.05.2023 06:36
Ta cała najka jest chora psychicznie, powinna zostać umieszczona w pokoju bez klamek.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie