SOS

Największe zalety masturbacji. Warto dawać sobie przyjemność

Niestety, masturbacja to nadal temat tabu.
Największe zalety masturbacji. Warto dawać sobie przyjemność
Fot. Unsplash (Taras Chernus)
11.12.2022

Zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych jest bardzo ważne. Frustracja, która wynika z lekceważenia ich, wpływa na wiele aspektów życia. Może nawet powodować choroby. Jednym ze sposobów dawania sobie satysfakcji i przyjemności jest masturbacja. Niestety, nadal stanowi ona temat tabu, a tymczasem jej rola jest nieoceniona.

Zobacz także: Kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć o seksie oralnym

Masturbacja polega na samodzielnym pobudzaniu narządów płciowych w celu osiągnięcia przyjemności. Dawniej kojarzona była z okresem dorastania i poznawania własnego ciała. Teraz jednak coraz częściej mówi się o niej w kontekście samotnych osób dorosłych, a nawet osób, które są w związkach, ale z jakichś powodów nie potrafią zaznać rozkoszy z partnerem.

Dlaczego masturbacja jest zdrowa?

Mimo że masturbacja nadal jest tematem tabu, warto ją normalizować. Jak się bowiem okazuje, daje ona nie tylko przyjemność, lecz także niesie ze sobą pozytywne aspekty zdrowotne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Przede wszystkim pozwala nam poznać własne ciało, dzięki czemu stosunek z partnerem może dawać ekstremalną przyjemność. Poza tym wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie. Masturbacja przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju taka szyjki macicy, poprawy funkcjonowania układu krążenia i nerwowego. U mężczyzn przyczynia się do poprawy jakości nasienia, a u obu płci pozwala zaznać głębokiego relaksu i odstresowania. 

Dodatkowo, masturbacja pomaga lepiej dotlenić organizm. Oprócz tego łagodzi problemy ze snem i pomaga w zasypianiu. Łagodzi również bóle głowy, w tym bóle migrenowe. Jak twierdzą eksperci, pomaga także w leczeniu zaburzeń seksualnych.

Zobacz także: Kiedy seks boli...

Źródło: zdrowie.wprost.pl 

Polecane wideo

Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał...
Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał... - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.02.2024 16:33
Właśnie się masturbuję. Ohhh zaraz dojdę 🤤
odpowiedz
ilona (Ocena: 5) 28.07.2023 15:47
Masturbacja, wibrator to sztuczne sposoby na zaspokajanie napięcia seksualnego. Ja gdy mam duże napięcie seksualne wybieram sobie fajnego chłopaka na seks przygodę bez zobowiązań. To miłe uczucie jak poczuję w sobie penetrującego moją pochwę gorącego członka i doznam orgazmu. Wybieram zawsze młodszych od siebie kochanków na seks bez żadnych zobowiązań. Są mi wdzięczni za sprawioną im przyjemność. To taka forma prezentu. Zaliczyłam już dwucyfrową liczbę partnerów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2023 03:23
nie ma sensu robic tego za darmo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2022 22:27
Occchhh jak lubię sobie macać fiuta
odpowiedz

Polecane dla Ciebie