SOS

Pielęgniarka opowiedziała, jak jej pacjentka próbowała zabezpieczyć się przed ciążą. „Nie do wiary”

Trudno uwierzyć, że w XXI wieku świadomość na temat antykoncepcji wciąż jest tak mała.
Pielęgniarka opowiedziała, jak jej pacjentka próbowała zabezpieczyć się przed ciążą. „Nie do wiary”
Fot. Unsplash (Vladimir Fedotov)
08.04.2022

Prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, plastry, krążki, zastrzyki. Metod antykoncepcji jest naprawdę dużo, a każda aktywna seksualnie para może dobrać je według własnych potrzeb i upodobań. Mimo to wciąż świadomość na temat tego, jak zapobiegać niechcianej ciąży, u wielu osób jest zaskakująco niewielka. Najlepszym przykładem jest tutaj pacjentka, o której opowiedziała na Tik Toku @traumarn76, zawodowa pielęgniarka.

- Mimo że ma spore doświadczenie zawodowe, tym razem nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała. Pielęgniarka opowiedziała, jak podczas jednego z nocnych dyżurów przyszła kobieta, która poprosiła o badanie pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową – relacjonuje serwis o2.pl.

Przy tego typu badaniach obowiązkowo wykonuje się również test ciążowy – niektóre z chorób mogą bowiem okazać się niebezpieczne dla płodu. Pacjentka zapewniała jednak, że nie może być w ciąży, mimo że jest aktywna seksualnie.

- Zapytałam ją, jak się zabezpiecza. Odpowiedziała, że używa „chusteczek ciążowych”. Nie miałam pojęcia, co to jest, więc wyjaśniła mi, że są to chusteczki, które ukradła w szpitalu. Na etykiecie jest narysowane dziecko z symbolem X, więc uznała, że wycierając się nimi przed i po stosunku, nie zajdzie w ciążę – relacjonuje z niedowierzaniem @traumarn76.

Okazało się, że owe chusteczki służą do czyszczenia różnych powierzchni, a wspomniany przez pacjentkę symbol oznacza nic innego, jak to, że nie nadają się one do stosowania na niemowlętach.

Kobieta nie zaszła co prawda w ciążę, ale zaraziła się chorobą weneryczną. Od pocierania okolic intymnych chusteczkami nabawiła się również drażniących infekcji.

Zobacz także: Zakochuje się w lalkach, poślubia je, a potem… zdradza. Szokująca historia Jurija Tołoczko

@traumarn76 Whaaaa??? #tattooednurse #traumanurse #travelnurse #nursesoftiktok #cantmakethisup #howdumbareyou #smh #foryoupage #foryou ♬ original sound - The real TraumaRN76

Polecane wideo

Model protestuje przeciw monogamii. Ma już 8 żon, marzy o kolejnych dwóch
Model protestuje przeciw monogamii. Ma już 8 żon, marzy o kolejnych dwóch - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
RudyRudzik (Ocena: 5) 14.03.2023 08:22
Tak się kończy podkradanie chusteczek ze szpitala🙄
odpowiedz
Zofi wierowska -zońska (Ocena: 5) 17.10.2022 19:11
Jabać artykuł
odpowiedz
gosia (Ocena: 5) 29.05.2022 22:17
szkoda, że nie mówią o kontroli cyklu, co przecież ukazuje ewentualne problemy zdrowotne kobiety, ja do kontroli i zapisu mam termometr owulacyjny Cyclotest MySense
odpowiedz
beatka (Ocena: 5) 21.04.2022 17:05
moim zdaniem podstawą do dobrej antykoncepcji jest kontrola cyklu. Kobieta powinna kontrolować płodnośc na profesjonalnym certyfikowanym komputerze cyklu, jak Cyclotest MyWay. Moim zdaniem najlepszy
odpowiedz
viki (Ocena: 5) 16.04.2022 20:22
najlepsze jest mechaniczne zabezpieczenie , osobiście korzystam z diafragmy caya i jestem zadowolona
odpowiedz

Polecane dla Ciebie