SOS

Czy Twój partner ma problemy z wiernością? Aby się o tym przekonać, przyjrzyj się jego... palcom

Naukowcy odkryli bardzo niepokojącą zależność.
Czy Twój partner ma problemy z wiernością? Aby się o tym przekonać, przyjrzyj się jego... palcom
Fot. Unsplash
08.01.2022

Czy skłonność do zdrady da się wyczytać z wyglądu? Wydaje się to absurdalne. Ale wielu ekspertów przekonuje, że to jak najbardziej możliwe. Podobno decyduje o tym sposób zachowania, a nawet niektóre elementy fizjonomii. 

Zobacz również: Większość kobiet decyduje się na zdradę właśnie w tym dniu. Data wcale nie jest przypadkowa

Naukowcy przekonują, że mają na to niezbite dowody. Ich zdaniem o niewierności partnera mają świadczyć m.in. jego palce. Na co konkretnie zwrócić uwagę, aby przekonać się, czy ukochany ma tendencje do zdrady? 

Czy on cię zdradza? Niewierność rozpoznasz po palcach partneraFot. Unsplash

Czy on cię zdradza? Niewierność rozpoznasz po palcach partnera 

Wyjaśniają to eksperci z Oxford University. Warto podkreślić, że ich badanie nie odnosi się jedynie do mężczyzn. Do swojego eksperymentu zaprosili 572 panów i 742 panie, a zatem w sumie przyjrzeli się aż 1314 dłoniom. 

Badacze zwracali szczególną uwagę na dwa konkretne palce – serdeczny i wskazujący. Okazało się, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, których palec serdeczny prawej dłoni był znacznie dłuższy niż prawy palec wskazujący mają o wiele większe tendencje do zdrady. 

Jak naukowcy tłumaczą wnioski płynące z badania? Wszystko sprowadza się do tego, że długość palca serdecznego świadczy o ilości testosteronu, jaką dana osoba otrzymała jeszcze w łonie matki. To właśnie ten hormon jest łączony ze skłonnością do rozwiązłości, tłumaczą badacze. 

Jednak jednocześnie naukowcy uspokajają - jeśli twój partner ma znacznie dłuższy palec serdeczny od wskazującego prawej dłoni niekoniecznie masz powody do obaw 

Praktycznie nie istnieją osoby, które są w pełni rozwiązłe albo w pełni monogamiczne. Wszystko jest kombinacją naszych genów i środowiska. Istnieje olbrzymie pole dla różnych wariacji, a te zależą od naszego wychowania, doświadczenia z wczesnych związków, rozwoju osobistego, a także aspektów wolnej woli i podejmowania decyzji w oparciu o doświadczenia 

- komentował Ralph Wlodarski, jeden z autorów badania, w rozmowie z portalem bloomberg.com. 

Co sądzicie o takim zaskakującym eksperymencie? 

Zobacz również: Dla 20 proc. mężczyzn „pocałunek to nie zdrada”. Jak więc definiują niewierność?

Polecane wideo

Najskrytsze łóżkowe fantazje mężczyzn. O czym marzą TAK NAPRAWDĘ?
Najskrytsze łóżkowe fantazje mężczyzn. O czym marzą TAK NAPRAWDĘ? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4.5 / 5
Katarzyna (Ocena: 4) 10.01.2022 09:21
Jak facet kocha prawdziwie to nie zdradzi . Każdy zdradzał bo miał koleżanki i to z nimi ,miał dwie kobiety i ze mną chciał jeszcze to robić raz na 3 miesiące sex ,loda .To ja poszukałam i znalazł się ten który mnie kiedyś nie chciał ,wierny jest i uczciwy ,można do domu wpuścić lecz jest młodszy o 4 lata ode mnie.Trzeba obserwowac i nie ma czasu dla kobiety to zn.ze zdradza z innymi .To szukać innego szukać nawet 20 lat aż ten znajdzie się.Malo lub prawie wcale nie ma wiernych .A szkoda tak faceci dziś siebie traktują jak kurwy męskie.A narzeka się na kobiety że to kurwy .To wina facetów , naciągają ,zdradzają i oceniają .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie