SOS

Jeśli kiedykolwiek padłaś ofiarą ghostingu, może za tym stać „syndrom złotego penisa”. Co to znaczy?

Na takich mężczyzn zdecydowanie lepiej uważać...
Jeśli kiedykolwiek padłaś ofiarą ghostingu, może za tym stać „syndrom złotego penisa”. Co to znaczy?
Fot. Unsplash
12.11.2021

Tzw. ghosting to sztuka internetowego (i nie tylko) znikania. Ma miejsce wtedy, gdy poznajesz kogoś, zaczynacie ze sobą rozmawiać albo się spotykać, wydaje ci się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku... aż do momentu, gdy ten ktoś nagle znika bez słowa. Po prostu rozpływa się w powietrzu, bez wyjaśnienia. Już nigdy potem nie dostajesz od niego żadnego znaku życia, jak gdyby nigdy nie istniał.   

Zobacz również: Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni

Można śmiało powiedzieć, że w ciągu kilku ostatnich lat ghosting to jedna z najpowszechniejszych sytuacji, jaka przytrafia się randkującym singielkom - zwłaszcza tym, które szukają miłości za pośrednictwem aplikacji randkowych. Teraz naukowcy twierdzą, że odkryli, co kryje się za tym mało eleganckim fenomenem. Wszystkiemu ma być winien “syndrom złotego penisa”. Co to takiego? 

„Syndrom złotego penisa”. Negatywne zjawisko, które niszczy kobietom randki 

“Syndrom złotego penisa” (z języka angielskiego “Golden Penis Syndrome”) to termin, o którym zrobiło się głośno dopiero jakiś czas temu. Stworzyli go studenci z uczelni Sarah Lawrence College w Nowym Jorku, a spopularyzował dziennikarz Jon Birger. 

Jak czytamy, ów syndrom jest charakterystyczny dla środowisk, w których heteroseksualne kobiety znacznie przewyższają liczebnie heteroseksualnych mężczyzn, zwłaszcza w realiach studenckich. W przypadku wspomnianej uczelni kobiety stanowią ponad 60 proc. wszystkich słuchaczy. Podobnie jest w innych szkołach wyższych w całych Stanach Zjednoczonych. 

Na czym polega GPS? Tym terminem określa się mężczyzn ze środowisk uniwersyteckich, którzy mają olbrzymie ego, są aroganccy i traktują kobiety przedmiotowo, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że będąc w mniejszości w porównaniu do kobiet mogą w nich przebierać. Jako mężczyźni o wyższym wykształceniu w oczach kobiet stanowią niemalże gatunek zagrożony wymarciem. 

Wobec minimalnej rywalizacji albo wręcz jej braku, mężczyźni o takim syndromie często stosują nieeleganckie taktyki, takie jak chociażby ghosting, albo zdradzają swoje partnerki. Wychodzą z założenia, że od razu będą w stanie znaleźć sobie kogoś nowego. 

Stosunek płci wśród heteroseksualnych singli z wykształceniem na Manhattanie wynosi w przybliżeniu trzy kobiety na dwóch mężczyzn. Przeprowadziłem wywiady z wieloma mężczyznami, którzy wykorzystują tę nierównowagę. (...) W przypadku niedoboru mężczyzn kultura randkowania staje się mniej monogamiczna, a oni sami zaczynają traktować kobiety jak obiekty seksualne, a relacje – jako przelotne 

- wyjaśniał Jon Birger w rozmowie z portalem dailymail.co.uk. 

Dziennikarz dodał, że wielu takich mężczyzn nie czuje potrzeby dbania o siebie, aby umawiać się na randki albo zaimponować kobietom. To często przekłada się na ich wizerunek zewnętrzy. 

Słyszeliście wcześniej o “syndromie złotego penisa”? Co sądzicie o takim zjawisku? 

Zobacz również: Narkopata to jeden z najbezpieczniejszych typów mężczyzn, jaki możesz spotkać. Jak go rozpoznać?

Polecane wideo

Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata
Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.12.2021 19:55
Ze zjawiskiem ghostingu spotkałam się nie raz, głównie na portalach randkowych. Pisze sobie z facetem. Jest fajnie, mam nadzieję, że zaprosi mnie na randkę, a on ni stąd ni z owąd przestaje się odzywać, albo w ostatniej chwili odwołuje randkę i przepada jak kamień w wodę. Po kilku miesiącach ponownie się odzywa, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Napisz takiemu, że nie chcesz się z nim kontaktować to się wielce obrazi. Kiedyś przez miesiąc spotykałam się z pewnym chłopakiem. Nagle przestał się odzywać. Napisał do mnie po 2 miesiącach. Zapytał się czy kogoś mam. Napisałam, że tak, chociaż byłam sama. Zrobił mi awanturę, że to ja z nim zerwałam. No przepraszam! Miałam czekać aż się łaskawie zdecyduje czego chce. Po za tym nie byliśmy w związku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2021 19:37
Każdy penis dobry, byle sterczał.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2021 10:38
To facet nie ma już prawa odmówić/nie być zainteresowany? Odwróćmy tę sytuację. Kobieta ma "dawać każdemu", bo inaczej będzie uznana za arogancką. Jestem kobietą i brzydzi mnie to ciągłe napuszczanie jednej płci na drugą.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie