SOS

4 znaki, że monogamia nie jest dla Ciebie

Związek tylko z jedną osobą nigdy nie przyniesie Ci pełnej satysfakcji.
4 znaki, że monogamia nie jest dla Ciebie
Fot. Unsplash
10.10.2021

Niektórzy mówią to wprost - nie są stworzeni do monogamii. Takie osoby przekonują, że związek z tylko jednym partnerem lub partnerką nigdy nie będzie dla nich w pełni satysfakcjonujący.

Zobacz również: Autoseksualizm. Coraz więcej osób właśnie tak określa swoją orientację

W naszej kulturze monogamia przeważnie jest przedstawiana jako tradycyjny i jedyny właściwy typ związku. Dorastając w przekonaniu, że każdy inny rodzaj relacji jest dziwny lub zły, wiele osób z góry przyjmuje, że to oczywisty wybór również dla nich.

Niektórzy dopiero po latach zaczynają podejrzewać, że monogamia nie jest dla nich i wchodzą w związki oparte na innych zasadach. Jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że taki typ relacji romantycznej nie jest ci pisany? Na łamach portalu instyle.com wymieniła je terapeutka Rachel Wright.

Czy monogamia jest dla mnie? To znaki, że nie jest ci pisana

Fot. Unsplash

„Czy monogamia jest dla mnie?”. Oto znaki, że nie jest ci pisana

Masz wrażenie, że czegoś ci brak, mimo że uwielbiasz swojego partnera

“Jeden z mitów na temat monogamii mówi o tym, że gdy jeden partner nie spełnia wszystkich naszych potrzeb to coś jest nie w porządku. Gdy czujemy, że czegoś nam brakuje myślimy, że w takim razie ta osoba nie może być dla nas odpowiednia. Fakt, że pragniesz czegoś więcej nie musi korelować z tym, jak bardzo kochasz swojego obecnego partnera. To w 100 procentach w porządku” - wyjaśnia specjalistka.

Pragniesz odkrywać relację z większą swobodą niż obecnie

Terapeutka zwraca uwagę na fakt, że zazwyczaj poznajemy nowe osoby w określonym kontekście - np. wybieramy się na romantyczną randkę albo ktoś przedstawia nam kogoś w pracy. W związku z tym rola takiej osoby w naszym życiu jest określona z góry, zanim mamy szansę wejść z nią w interakcję. Rachel Wright tłumaczy, że jeśli po spotkaniu z kimś kiedykolwiek zastanawiałaś się co mogłoby między wami być - w kontekście romantycznym lub seksualnym - być może bliżej ci do poliamorii.

Nie uważasz, że istnieje tylko jedna osoba, która może spełnić każde twoje pragnienie i potrzebę

“Nie ma nic złego w próbowaniu nowych rzeczy aby przekonać się, jak będziemy się z nimi czuli. Jeśli tego pragniesz, zacznij w etyczny sposób spotykać się z paroma osobami i odkrywać tę część siebie. W toksycznej kulturze monogamii nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w naszym życiu już i tak jest wiele osób, dzięki którym spełniamy różne potrzeby – i nie są to tylko partnerzy” - mówi ekspertka.

Zdradzałaś partnerów w poprzednich związkach

Terapeutka wyjaśnia, że nie każda osoba, która dopuszcza się zdrady robi to ze złych pobudek. Czasami czegoś im brakuje, tak radzą sobie z traumą albo próbują odnaleźć się w stylu życia, jaki został im narzucony. Specjalistka zwraca uwagę na fakt, że wiele osób, które zdradzają wcale nie chce się rozwieść - pragną partnera lub partnerki do seksu, która nie jest osobą, z którą dzielą codzienne życie. Jeżeli w przeszłości zdradzałaś zadaj sobie pytanie o to, co cię do tego skłoniło. Czy chciałaś zakończyć związek? Czego potrzebowałaś? Czy w twojej relacji czegoś brakowało, a może po prostu chciałaś czegoś dodatkowego?

Zobacz również: Monogamia? Nie, dziękuję. Te znaki zodiaku stawiają na wolność i eksperymentowanie

Polecane wideo

Kłóciły się o niego Doda i Maria Sadowska, mógł zagrać w „365 dniach”. Poznajcie Giulio Berrutiego…
Kłóciły się o niego Doda i Maria Sadowska, mógł zagrać w „365 dniach”. Poznajcie Giulio Berrutiego… - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.10.2021 15:58
Ginekologiczne szparko dajki,to w 100%monogamistki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie