SOS

Czy partner Cię wykorzystuje? Sygnały, które powinny wzbudzić Twoją czujność

Im wcześniej zwrócisz na nie uwagę, tym lepiej.
Czy partner Cię wykorzystuje? Sygnały, które powinny wzbudzić Twoją czujność
Fot. Unsplash (Klara Kulikova)
26.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Kiedy namiętne uczucia biorą górę, kobieca intuicja schodzi czasami na drugi plan. Nie tak łatwo dostrzec, że partner, który codziennie prawi nam komplementy... tak naprawdę nas wykorzystuje.

Zobacz również: Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni

Zanim pewnego dnia obudzisz się w toksycznym układzie, z którego trudno się wyplątać, lepiej już teraz zwróć uwagę na te niepokojące sygnały. Jak je rozpoznać?

Oznaki, że partner Cię wykorzystuje

#1 Nie wykazuje inicjatywy

Partnerzy, którym naprawdę zależy, są zdolni do wielu poświęceń, zwłaszcza w początkowym okresie związku. Wymyślają kreatywne miejsca na spotkanie, próbują jak najwięcej się o Tobie dowiedzieć i sprawić Ci przyjemność, szukają okazji do kontaktu.

Jeśli od dłuższego czasu odnosisz wrażenie, że tylko Ty coś proponujesz i jako jedyna się starasz, warto poddać intencje ukochanego w wątpliwość i porozmawiać z nim o Twoich potrzebach.

#2 Ciągle jesteś krytykowana

Nie da się ukryć, że krytyka ze strony bliskich boli nas najbardziej. W zdrowej relacji chcemy się czuć akceptowani i stawać się coraz lepszą wersją siebie. 

Toksyczni partnerzy mają bardzo niską samoocenę i próbują zrekompensować to sobie, sprowadzając Twoje samopoczucie na samo dno. Nie pozwól sobie na to!

#3 Nie słucha Cię

Zakochany mężczyzna jest wpatrzony w kobietę jak w obrazek, a nie w ekran swojego telefonu. Ci, którzy wykorzystują swoje partnerki, raczej nie są zainteresowani ich życiem i problemami. 

Zauważysz to po tym, że on wcale nie reaguje na Twoje wyznania i omija ważne dla Ciebie tematy. Zamiast tego pragnie, aby cały czas życie kręciło się wokół jego osoby.

#4 Liczą się tylko jego potrzeby

Jeśli w grę wchodzi miłość, jesteśmy zdolni do poświęceń i kompromisów. Toksyczny partner myśli jednak, że priorytetem są wyłącznie jego potrzeby czy pasje. Bagatelizuje Twoje uczucia i z czasem zaczynasz myśleć, że naprawdę nie jesteś ważna. Twoje poczucie wartości błyskawicznie spada w dół.

#5 Unika tematu związku i ślubu

To normalne, że gdy jest nam z kimś dobrze, planujemy wspólną przyszłość i otwarcie o tym mówimy. Jeśli partnerowi zależy wyłącznie na chwilowym wykorzystaniu Ciebie, będzie unikał tych tematów jak ognia. Nie wspomni o wspólnym mieszkaniu, nie będzie opowiadał o Tobie znajomym.

Zaczynasz zastanawiać się, kim właściwie dla niego jesteś... A jeśli potrzebujesz nieustannego potwierdzenia, to nie może być dobrze.

#6 Nie ma dla Ciebie czasu

Gdy naprawdę kochamy, druga osoba jest dla nas priorytetem. Nieważne jak bardzo jesteśmy zajęci, zawsze znajdziemy dla ukochanego chociaż chwilę. Niestety nie ktoś, to Cię wykorzystuje. 

Jego nie ma wtedy, gdy go najbardziej potrzebujesz. Zastanawiasz się, co robi, kiedy Ci nie odpisuje (naprawdę nie znalazł kilku minut, żeby chociaż dać znak życia?) i właściwie dzwoni tylko, gdy sam czegoś potrzebuje. 

#7 Lepiej traktuje Cię przy innych

Odnosisz wrażenie, że wasz związek jest trochę "na pokaz". Gdy wychodzicie razem na miasto albo spotykacie się ze znajomymi, to wszystko wskazuje na to, że chce się Tobą pochwalić i okazuje swoje zainteresowanie. Czujesz się jak w teatrze, ponieważ w domu znowu spotyka Cię chłodny dystans.

#8 Za wszystko obwinia Ciebie

Toksyczny partner, będzie zrzucał na Ciebie winę i odpowiedzialność za wszystkie niepowodzenia, żeby tylko się "wybielić". Dobrze wie, że traktujesz ten związek na serio, więc wykorzystuje Twoje uczucia, aby wpędzić Cię w poczucie winy i zrobić z Ciebie ofiarę. Wolałabyś, żeby to on czasem przeprosił, albo zawalczył o wasz związek. W rezultacie to Ty ciągle starasz się wszystko naprawić.

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć
Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 2.5 / 5
gość (Ocena: 2) 03.08.2021 09:55
Większość z was czuje się wykorzystywana nie dając nic od siebie nad wyraz roszczeniowa relacja, a kiedy się na coś nie zgadzasz to jesteś egoistą. Chcecie równo uprawnienia ale to facet ma was utrzymywać i spełniać zachcianki. ŻAL
odpowiedz
W. (Ocena: 1) 08.07.2021 22:59
Beznadziejne porady dla panienek, które naczytają się tego rodzaju bzdur pisanych przez koleżaneczkę, co ma koleżaneczki i tyle doświadczenia, że wszystko wie o wszystkim... Potem nawet rozmawiać nie próbują, brawo... Wylęgarnia toksycznych samotnych mamusiek..., pogratulować. Za artykuł byłoby 2, gdyby nie ten żałosny banner antyspamoway, co to nie pozwala uczciwej opinii pozostawić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2021 13:37
O ile kandydat na partnera , nie wymyśla kreatywnych miejsc na spotkanie. W sumie nie ma spotkań. Bliskości ( nie mówię o seksie ) . Brakuje poświęceń . Są tylko flirty . Urocze ,zmysłowe, ale flirty , no to tak odczuwa kobieta . Że to tylko flirty .Które poprawiają nastrój, pewność siebie ... Nawet jak kobieta obserwuje, że kilku takich kandydatów flirtuje z nią . No właśnie flirtuje . Miłe, cały świat flirtuje . Ale to tylko flirty . Nie ma zaangażowania. O ile pojawi się toksyczne zachowanie , krytyka . Nie warto angażować się w taki związek .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2021 11:03
A ja czuję, że mój partner mnie wykorzystuje. Dodam, że mamy dziecko co utrudnia ewentualne rozstanie. A chodzi o to, że rzucił pracę. Sprzedał mieszkanie i żyje z pieniędzmi że sprzedaży, ale też jeździ na budowę własnego domu. Z tym, że wstaje popołudniu i jeździ tam tylko kilka razy w tygodniu na kilka godzin. Tak budować, to on może latami. A ja mam czekać w domu z kolacją. Już mam dosyć. Wydatkami na jedzenie, prąd itp. dzielimy się na pół, ale nie mam z nim poczucia bezpieczeństwa. Nie jestem szczęśliwa.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.05.2021 15:05
Czy ty wykorzystujesz partnera? Traktujesz go jako bankomat? Nic nie robisz i wymagasz? Jesteś leniwą lochą?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie