SOS

Najgorsze rzeczy, jakie możesz zrobić po rozstaniu. Nigdy nie popełniaj tych błędów

Takie zachowanie tylko niepotrzebnie rozdrapuje rany.
Najgorsze rzeczy, jakie możesz zrobić po rozstaniu. Nigdy nie popełniaj tych błędów
fot. Unsplash (Ryan Jacobson)
25.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Rozstania nigdy nie należały do przyjemnych doświadczeń. Poza emocjonalną pustką, która nas dotyka, zaczynamy rozpatrywać różne scenariusze w naszej głowie, zrzucając winę na siebie. Niestety w ten sposób nigdy nie ruszymy do przodu. Najważniejsze to dać sobie czas, który uleczy rany. 

Zobacz również: Najgorsze teksty, jakie kobiety słyszą od facetów podczas zerwania...

Najpopularniejsze błędy, jakie popełniamy tuż po zerwaniu z chłopakiem, to między innymi sprawdzanie, co u niego słychać i powracanie do uczuć, które tylko pogarszają sytuację. Co jeszcze blokuje nas przed nowym rozdziałem w życiu i zatrzymuje w przeszłości? 

Rozstałam się z chłopakiem: co dalej?

Bądź dla siebie najważniejsza!

Choć nie jest łatwo się tego nauczyć, jeśli nareszcie uwierzysz w siebie, zwyczajnie przyciągniesz do życia odpowiednią osobę. Osoby, które żyją dla innych i za bardzo się o nich troszczą, mają większą tendencję do wchodzenia w toksyczne relacje. Teraz nadszedł czas, aby to zmienić.

Zastanów się, czego Ty potrzebujesz od życia i jakie masz oczekiwania wobec partnera. Zamiast obwiniać siebie za to, co się stało, pomyśl, że to może być dla Ciebie szansa, aby tym razem zainwestować swój czas i energię w coś zdrowego i przyszłościowego. Powoli ucz się stawiać siebie na pierwszym miejscu i czuć się komfortowo w kontaktach z innymi, a szybko zauważysz efekty.

Powstrzymaj się od kontaktów

Najgorsze, co możesz zrobić, to sprawdzać co u niego słychać, pod pretekstem "dojrzałej przyjaźni". Po pierwsze na pewno jest na to za wcześnie, ponieważ emocje jeszcze nie opadły. Po drugie takie zachowanie tylko rozdrapuje Twoje rany, które powinien uleczyć wyłącznie czas.

Jeśli rozstaliście się pokojowo, być może kiedyś wrócicie do tego kontaktu. Ale nie ma co oszukiwać się, że nasze intencje są czyste. Na pewno zostało w Tobie nadal sporo złości i żalu. 

Nie analizuj w nieskończoność

Nigdy nie uwolnisz się od tego doświadczenia, jeśli będziesz tygodniami rozpatrywać inne możliwe zakończenia. Jeżeli dotarłaś do miejsca, w którym musisz to analizować i obwiniać siebie, to znaczy, że to nie było nic dobrego dla Ciebie. Inaczej rozwiązałoby się na Twoją korzyść. Kiedy komuś naprawdę zależy, znajdzie sposób. Nie możesz brać całej odpowiedzialności na siebie. 

Zamknij już tę sprawę i włóż energię w to, aby wyobrazić sobie, jak powinno wyglądać teraz Twoje życie. Znajdziesz osobę, która zaakceptuje Cię taką, jaka jesteś. Jeśli musiałabyś zmieniać siebie, aby ratować związek, czy chciałabyś na dłuższą metę żyć w masce, zamiast po prostu być sobą?

Daj sobie czas, aby ruszyć do przodu

Każdy powinien dać sobie czas, aby opłakać stratę. W końcu spędzamy z druga osobą kawał naszego życia. To tak, jakby ktoś naprawdę przestał istnieć. Nie odcinaj się od razu od tego bólu i smutku, które czujesz w sobie. Jeśli nie uznasz tych emocji, one wypłyną na powierzchnię prędzej czy później. 

Dlatego nie śpiesz się zbytnio randkowaniem, tylko daj sobie odpowiednią ilość czasu. Ten stan nie będzie trwał wiecznie. Nawet, jeśli teraz wydaje Ci się to niemożliwe.

Zobacz również: 5 ćwiczeń, które pomogą Ci otworzyć się na nową miłość

Polecane wideo

Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć
Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 15.05.2021 13:40
Ja po rozstaniu z moim facetem zrobiłam mu na złość i poszłam do ginekologa faceta
odpowiedz
Hank Cock (Ocena: 1) 27.04.2021 17:06
co dalej?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie