SOS

Czemu kobiety decydują się na zdradę? Aż 67% z nich wskazuje ten konkretny powód

Wtedy szybko znajdują pocieszenie w ramionach innego.
Czemu kobiety decydują się na zdradę? Aż 67% z nich wskazuje ten konkretny powód
Fot. Unsplash (Mahir Uysal)
18.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Zdrada rzadko jest aktem zaplanowanym z premedytacją. Wchodząc w relację, raczej nie zakładamy takiej ewentualności. Chcemy, aby nasz związek trwał w szczęściu i miłości jak najdłużej.

Zdarza się jednak tak, że po czasie uczucia zaczynają wygasać, a wspólna codzienność staje się rutyną. Zamiast porozmawiać o zaspokajaniu swoich potrzeb, partnerzy decydują się na tzw. skok w bok. Takie zachowanie trudno jest wybaczyć, a jeszcze trudniej ponownie odzyskać zaufanie.

Zobacz również: Kobiety w tym wieku mają największy problem z wiernością. Eksperci podali konkretną liczbę

Stereotyp każe nam wierzyć, że to mężczyźni częściej dopuszczają się zdrady, ponieważ kobiety dbają o bliskość i przywiązują się. Nic bardziej mylnego. Coraz więcej badań wskazuje na to, że w równym stopniu panie decydują się na taki cios. Z jakiego powodu? 

Z jakiego powodu kobiety najczęściej zdradzają?

Przyczyn zdrady może być naprawdę wiele, zaczynając od krzywdzącego zachowania partnera, przez nudę w związku, aż po zauroczenie nową osobą. Kobiety jednak zgodnie wskazują ten konkretny powód

Kanadyjski serwis randkowy Ashley Madison (dedykowany osobom będącym w związkach małżeńskich!), którego motto brzmi „Życie jest krótkie. Miej romans”, przeprowadził badanie, które miało na celu określić przyczyny zdrady ze strony kobiet. Jak się okazało, aż 67% pań podało tę samą odpowiedź

W tym przypadku zdrada nie jest równoznaczna z brakiem uczuć w stosunku do partnera. Kobiety wcale nie szukały nowego męża i otwarcie podkreślały, że nadal kochają swoją drugą połówkę. 

Na ich decyzję wpływ miała przede wszystkim sytuacja w związku, polegająca na stagnacji w sypialni i braku namiętności, w tym seksu. To właśnie rutyna stała się przyczyną niewierności. 

Równie często kobiety próbują wyrwać się w ten sposób z relacji, w której czują się jak w klatce. Może być to związane z nadmiernie zazdrosnym lub kontrolującym ich partnerem.

Wtedy szybko znajdują pocieszenie u kogoś innego...

Zobacz również: Zdrada w szczęśliwym związku. Dlaczego kobiety to robią?

Polecane wideo

Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań
Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.04.2021 15:35
67% dziwek myślałem że jest mniej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie