SOS

Kobiece zachowania, które najczęściej doprowadzają do rozpadu związku

On może Ci nawet o tym nie mówić.
Kobiece zachowania, które najczęściej doprowadzają do rozpadu związku
Fot. pexels (Dinielle De Veyra)
13.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Niektóre kobiety nie mają szczęścia do stałych relacji. Ich emocjonalne życie jest bardzo burzliwe i po kolejnym rozstaniu zastanawiają się, co tym razem poszło nie tak. Nie chodzi o to, aby w związku zupełnie zapominać o sobie, ponieważ wkład powinien być równomierny po obu stronach. 

Zobacz również: Jeśli w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje… to z pewnością nie jest facet dla Ciebie

Są jednak pewne zachowania, których z czasem możesz już nie zauważać, a jemu sprawiają one sporą przykrość. Do tego stopnia, że może zdecydować się na zerwanie z Tobą.

Jeśli wydaje Ci się, że facet obok Ciebie kiedyś był kimś zupełnie innym, być może stoi za tym któryś z poniższych nawyków. Może to Ty zmieniłaś swoje oblicze? Takie powody wymieniają panowie.

Zachowania kobiet, które prowadzą do rozstania

#1 Zawsze muszą mieć rację

Ciągłe prawienie morałów i przywoływanie tysiąca argumentów, aby udowodnić mu, że się myli, mogą naprawdę zmęczyć i zrujnować samoocenę. On czuje wtedy, że go nie szanujesz i nie liczysz się z jego zdaniem. Nawet nie próbujesz spojrzeć na sytuację z jego perspektywy. Od razu stawiasz go na przegranej pozycji, przez co czuje się gorszy. A potem zaczyna szukać kogoś, kto go dowartościuje... 

#2 Nie dają mu przestrzeni

Gdy tylko widzisz, że on leży bezczynnie na kanapie, dajesz mu jakieś domowe zajęcie. On czuje, że nie ma chwili na oddech i odpoczynek. Swoje gorsze samopoczucie zawsze jakoś usprawiedliwiasz, ale facet nie może okazywać słabości. Do tego dochodzą nierealne oczekiwania i potrzeba bycia ze sobą w kontakcie 24/7. Jeśli nie dasz mu przestrzeni, nie będziesz miał czasu, aby o Tobie pomyśleć. 

#3 Niszczą jego męskie ego

Kwestionujesz jego możliwości i dodatkowo z premedytacją prosisz kolegę, aby go w czymś wyręczył. Tak, jak kobiety nie znoszą być porównywane, tak samo mężczyźni uważają to za obrazę majestatu.

To wcale nie zadziała na Twoją korzyść, ale wręcz przeciwnie. Zamiast na siłę coś udowadniać, on niedługo całkiem zrezygnuje z walki.

#4 Wypominanie

Kobiety to naprawdę pamiętliwe istoty, które w najmniej oczekiwanym momencie, potrafią dać popalić. Nie ma nic gorszego, od ciągłego rozdrapywania ran z przeszłości i chowania urazy

Wasz związek powinien iść do przodu, a sprawy rozwiązujcie na bieżąco. On uznaje, że wyjaśniona sytuacja zostaje po prostu zamknięta. Inaczej wydaje mu się, że wciąż słyszy zdartą płytę. 

#5 Niedocenianie 

Wracając do męskiego ego, on czuje olbrzymią potrzebę, abyś doceniła to, co dla Ciebie robi. Nawet, jeśli nie prosi o to na głos. Na początku jest dla Ciebie księciem na białym koniu, ale z czasem pojawia się coraz więcej wymagań i krytyki. Zaczyna odczuwać, że jego działania nie mają żadnego sensu, ponieważ i tak ich nie dostrzegasz i skupiasz się wyłącznie na negatywach. 

#6 Przestają się starać

Nie zawsze musisz wyglądać jak milion dolarów, ale on odczuje, kiedy nagle przestaniesz się dla niego starać. Jeszcze niedawno nie mieliście problemu z tym, żeby zrobić coś szalonego i wyskoczyć na miasto. Zrobić sobie randkę bez powodu.

Teraz pojawiły się nowe obowiązki, rutyna, codzienność... Jeśli naprawdę nam zależy, znajdziemy sposób, żeby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby, nawet w kryzysowych warunkach. Te małe rzeczy naprawdę mają znaczenie. 

Zobacz również: Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni

Polecane wideo

Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań
Jest jednym z najpopularniejszych facetów na Tinderze. Zdradził bezbłędny sposób na tysiące dopasowań - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 11:28
Wypominanie kobiety uwielbiają to robić, wypomnieć jakiś błąd czy słowo sprzed kliku lat. Oni tego nie cierpią. Był błąd przeprosili (mam nadzieję) i zapomnieć nie wracać do tego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 10:11
To działa w obie strony. A to o czym piszecie to zwykla przemoc psychiczna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie