SOS

Po czym poznać, że Twojemu facetowi podoba się... jego koleżanka?

Lepiej posłuchaj swojej intuicji.
Po czym poznać, że Twojemu facetowi podoba się... jego koleżanka?
Fot. Unsplash
14.04.2021
Wiktoria Sobocińska

To chyba jedno z najgorszych uczuć w związku. Świadomość lub obawa, że partner czuje do swojej znajomej... coś więcej. Być może wyczytałaś to z mowy ich ciała, zalotnego spojrzenia, albo wpadłaś przypadkiem na otwartą, dwuznaczną wiadomość. To nie musi być jednak koniec świata. 

Zobacz również: „Jestem zazdrosna o przyjaciółkę chłopaka...”

Niepokojąco bliska relacja z osobą przeciwnej płci może powodować zazdrość i dyskomfort. W jednej chwili masz ochotę zakończyć związek, który tak długo budowałaś. No bo jak ma przetrwać w sytuacji, kiedy nie masz do ukochanego pełnego zaufania

Na początek upewnij się, czy dostrzegasz któryś z poniższych sygnałów, a potem otwarcie z nim o tym porozmawiaj. Czasami lepiej zdać się jednak na kobiecą intuicję, która rzadko zawodzi.

Przyjaciółka chłopaka: Czy on czuje do niej coś więcej?

Często wymawia jej imię

Przypomnij sobie rozmowy, które ostatnio wspólnie prowadziliście. Czy jej imię i związane z nią historie pojawiają się w nich podejrzanie zbyt często? Wolałabyś raczej, aby ta uwaga została skierowana na Ciebie, a przynajmniej tematy dotyczyły waszych wspólnych spraw. 

To zapewne oznacza, że sporo o niej myśli i jest ważną osobą w jego życiu. Z drugiej strony zastanów się, czy skoro opowiada Ci o niej otwarcie, faktycznie masz powody do niepokoju? Miejmy nadzieje, że nie jest jedynie zakochanym w sobie narcyzem, który bada Twoją reakcję... 

Jesteś na drugim planie

Nigdy nie powinna wydarzyć się sytuacja, kiedy Ty zaczynasz grać drugoplanową rolę. Widzisz jego radość, gdy ona proponuje mu spotkanie, a on jest w stanie nawet przełożyć własne plany.

Zawsze powinnaś czuć się priorytetem dla swojego faceta, a on powinien brać Twoją stronę. Jeśli ona złośliwie komentuje wasz związek czy Twoje zachowanie, a on traktuje to jako żart i nie reaguje, to zły znak. Być może zna ją dłużej i nosi różowe okulary, ale nie daj sobie wmówić, że brakuje Ci dystansu. Jeżeli czujesz się na tyle nieswojo, że masz ochotę wyjść, po prostu zrób to.

Porównuje was do siebie

Miałaś wrażenie, że przesłyszało Ci się i parę razy to zbagatelizowałaś. Tymczasem on naprawdę zaczyna porównywać was do siebie. Każdy normalny chłopak wie, że to absolutnie zakazane. A może on chce zobaczyć w ten sposób, czy jesteś zazdrosna? Jakkolwiek by nie było, nigdy nie reaguj na tego typu zaczepki. Kiedy kobieta porównuje się do innej, tylko sobie umniejsza. 

Każda z nas jest niepowtarzalna i zasługuje na miłość na wyłączność. Takie komentarze są zwyczajnie perfidne i należy je ukrócić. Czy on serio myśli, że ona może być lepsza od Ciebie? Droga wolna.

Zastanów się, co naprawdę czujesz

Zwróć się ku sobie i pomyśl, czy faktycznie jest Ci przykro i czujesz się zaniedbana przez partnera, zamiast być dla niego kimś najważniejszym, czy tylko jesteś zazdrosna, bo chciałabyś mieć swojego faceta wyłącznie dla siebie. On wkrótce może być przytłoczony takimi oczekiwaniami i sam zacznie zawierać znajomości na boku, aby trochę od Ciebie odpocząć. 

Jeżeli jednak on wyłącznie Cię rani i nie zamierza Cię wysłuchać, to znaczy, że nie liczy się ani z Twoimi potrzebami, ani uczuciami, tylko zależy mu na własnej przyjemności i rozrywce. 

Zrób małe porównanie

Aby dowiedzieć, czy oni faktycznie ze sobą flirtują, przypomnij sobie, jak wyglądały jego początki z Tobą. Co mówił, jak się zachowywał, gdzie się spotykaliście. Jeśli on bezczelnie kopiuje te same zagrywki, to chyba nic tutaj po Tobie. Sprawdź ich mowę ciała i to wypowiedzi, jeżeli oczywiście masz ku temu okazję, i nie spotykają się już bez Twojego udziału... To powinien być sygnał alarmowy. 

Zobacz również: Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni

Polecane wideo

Włosy są im zbędne. Powstał ranking najprzystojniejszych łysych mężczyzn na świecie
Włosy są im zbędne. Powstał ranking najprzystojniejszych łysych mężczyzn na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.04.2021 10:58
Jeśli ktoś (dowolnej płci) ma problemy z niskim poczuciem własnej wartości, to powinien pozostać singlem/singielką albo przed wejściem w stały związek udać się na psychoterapię. Inaczej krzywdzi przede wszystkim drugą osobę, ale siebie samego/samą również.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie