SOS

Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni

Lepiej miej się na baczności.
Sygnały, które zdradzają, że on niebawem się ulotni
fot. Unsplash (Elizabeth Tsung)
01.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Randkowanie w dobie social mediów niesie ze sobą różne trendy, a niektóre z nich są szczególnie okrutne. Jednym z nich jest ghosting, polegający na nagłym zerwaniu kontaktu przez jedną ze stron, bez żadnych wyjaśnień. Tobie wydaje się, że jemu zależy i angażujesz się w relację, po czym nagle zostajesz z niczym i zastanawiasz się, o co właściwie poszło. Znika zupełnie jak duch.

Zobacz również: Ta subtelna zmiana zwiastuje koniec związku. Pary nawet nie zdają sobie z tego sprawy

Takie zachowanie świadczy o braku szacunku do drugiej osoby, ponieważ lepiej byłoby porozmawiać ze sobą i wyjaśnić motywy decyzji, zamiast zapadać się pod ziemię. Chłopak nie odpisuje na wiadomości i przestaje odbierać telefony. A Ty zrzucasz winę na siebie. Jak można tego uniknąć?

Eksperci z hellogiggles.com wymieniają pięć sytuacji, które mogą świadczyć o tym, że on powoli zmierza do ucięcia kontaktu z Tobą. Naucz się je rozpoznawać i reaguj w porę. 

Ghosting: Sygnały zapowiadające, że on niedługo zerwie kontakt

#1 Brakuje mu entuzjazmu

Odnosisz wrażenie, że jego wiadomości nie są takie spontaniczne i pełne entuzjazmu jak kiedyś. Odpisuje Ci jedynie zdawkowo i wtedy, kiedy akurat znajdzie chwilę w swoim napiętym grafiku.

Gdybyś jednak stanowiła dla niego priorytet, odsunąłby wszystko, aby tylko mieć z Tobą więcej kontaktu. Tymczasem Ty godzinami czekasz przy telefonie i to w początkowej fazie relacji. Słabo.

#2 Nie wspomina o kolejnej randce

Nawet jeśli czujesz się wspaniale na tym spotkaniu, to uważaj, jeśli on nie wspomina nic na temat kolejnej randki. Może ta radość jest jedynie jednostronna i on wcale jej nie podziela. 

Ważne, aby widzieć zaangażowanie. Mógł być zestresowany, albo faktycznie zapomnieć o propozycji, ale jeśli nalega, aby widywać się z Tobą to wszystko jest w porządku. Gorzej, gdy zapada cisza, próbuje się wykręcać, a Ty zaczynasz za dużo analizować w swojej głowie. 

#3 Sprawia wrażenie nieobecnego

Na spotkaniach z nim masz wrażenie, jakby myślami był zupełnie gdzieś indziej. Zdarza mu się zaglądać do telefonu i staje się coraz mniej zainteresowany tym, co do niego mówisz.

To naprawdę przykre, kiedy nie dostajesz jego uwagi, zwłaszcza na etapie randek. Twój strój nie robi na nim większego wrażenia. Starasz się, a on nie chce nawet słuchać, ani zadawać pytań... 

#4 Myślisz, że mu przeszkadzasz

Doszło do tego, że Twoja obecność wręcz zaczyna mu wadzić. Zamiast czuć się swobodnie, zaczyna być Ci niewygodnie, próbując mu dogodzić. On tylko wysyła w Twoim kierunku krytyczne komentarze i najwyraźniej ma ciekawsze zajęcia, niż spędzanie czasu z Tobą.

Może myśli, że w ten sposób sama odejdziesz? Potraktuj to jako wyraźny znak, że jego podejście się zmieniło. Zanim Twoje poczucie wartości spadnie do zera.

#5 Znika z aplikacji randkowej

Przepełniona niepewnościami możesz w końcu zajrzeć na swój profil i sprawdzić, czy nadal figurujecie jako para. Często użytkownicy, którzy boją się zerwać kontakt w cztery oczy, najpierw usuwają parę za pośrednictwem aplikacji

Nie daj się również nabrać na wymówki, że "ktoś przypadkiem" zablokował Cię na Instagramie czy Facebooku. To nigdy nie dzieje się bez powodu. 

Zobacz również: Dlaczego tak naprawdę mężczyźni zdradzają? Psychologowie mają odpowiedź

Polecane wideo

Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa?
Kotku, żabko, skarbie, żono... Co mówią o Twoim mężczyźnie określenia, którymi Cię nazywa? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Siemano Co tam (Ocena: 5) 30.04.2021 23:15
Dobre dobre kozakuwa imo essa zrigczowales starego na 20202020 v bucksow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2021 08:45
Spotykałam się z dwoma chłopakami, którzy zachowali się w ten sposób. Jeden z nich odezwał się po miesiącu od ostatniego spotkania. Pytał się czy kogoś mam. Odpowiedziałam, że tak, chociaż z nikim się nie spotykałam. Napadł na mnie, że to ja go rzuciłam. A on był taki zakochany we mnie. Chociaż nie wyznał mi żadnych uczuć. Spotykaliśmy się na luzie. Dziwny to był typ. Chorował na borderline. Raz był czuły i słodki za chwilę był zimny jak lód. Przyznał, że zdarza mu się nadużywać alkoholu. I nie widział w tym nic złego! Do tego kompletny nudziarz! Tamagotchi: pić, jeść, spać. I jeszcze się nie mył...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie