SOS

3-letnia abstynencja. Aż tyle osób w tym czasie nie miało żadnego życia seksualnego

Co powstrzymuje ich przed bliskością?
3-letnia abstynencja. Aż tyle osób w tym czasie nie miało żadnego życia seksualnego
Fot. Pexels.com
15.02.2021

Pandemia koronawirusa i izolacja społeczna sprawiły, że kontakty międzyludzkie stały się mocno ograniczone. Odczuły to zwłaszcza osoby mieszkające w pojedynkę i single. Tradycyjne randki stały się niemożliwe, a niektóre kraje wręcz wprowadziły... zakaz współżycia dla osób, które nie dzielą wspólnego mieszkania.

Zobacz również: Idealna liczba partnerów seksualnych podobno istnieje. Ustalono ją w nowym badaniu

Ale badania, których wyniki poznacie poniżej nie mają nic wspólnego z COVID-19. Okazuje się, że nie tylko globalna pandemia i związane z nią restrykcje są w stanie przełożyć się na abstynencję seksualną. Jakie inne czynniki stoją za tym zjawiskiem i jaki odsetek badanych nie miał żadnych doświadczeń seksualnych na przestrzeni ostatnich 3 lat?

Brak seksu. Ile osób nie uprawiało seksu co najmniej 3 lata?

Fot. iStock

Brak seksu. Ile osób nie uprawiało seksu przez co najmniej 3 lata? 

Dowiadujemy się tego z badania zleconego przez firmę LELO, producenta gadżetów erotycznych. Z danych wynika, że aż 12 proc. Brytyjczyków w ciągu ostatnich 3 lat nie doświadczyło żadnych intymnych chwil – czy to stosunku, czy nawet pocałunku. Okazuje się, grupy wiekowe, które mogą się pochwalić najbogatszym życiem seksualnym to osoby w przedziale 31-40 lat oraz 25-30 lat.

Mimo to aż 1 na 8 badanych na przestrzeni ostatnich 3 lat nie mógł liczyć na bliskość i intymne chwile z partnerem lub partnerką. Z czego to wynika? Ankietowani wymienili 6 głównych powodów abstynencji seksualnej.

Zmęczenie

Zdaniem badanych ten czynnik ma związek przede wszystkim z pandemią koronawirusa i zmianą trybu pracy. Jako że wiele osób przeszło na pracę zdalną, granice między życiem zawodowym a prywatnym zaczęły się zacierać. Wielu badanych wyznało, że czują się o wiele bardziej zmęczeni i doświadczają wypalenia, co przekłada się także na mniejsze libido.

Zdrowie psychiczne

Nie od dziś wiadomo, że stres i niepokój mogą znacznie zmniejszyć ochotę na współżycie. Ankietowani przyznali, że z tego powodu nie potrafią się zrelaksować i wprowadzić się w nastrój potrzebny do tego, aby cieszyć się intymnymi chwilami.

Negatywny obraz własnego ciała

Aż 25 proc. badanych powiedziało, że na ich abstynencję seksualną w największym stopniu wpływa brak pewności siebie i to, w jaki sposób postrzegają własne ciało. Ta odpowiedź pojawiała się zwłaszcza wśród osób poniżej 35. roku życia.

Starzenie się

To niestety naturalna kolej rzeczy. U mężczyzn spada poziom testosteronu, zaś kobiety przechodzą menopauzę. Takie zmiany hormonalne nie pozostają bez znaczenia jeśli chodzi o życie seksualne.

Presja w pracy

Trudne chwile w życiu zawodowym i nieustanne napięcie skutecznie zabijają pożądanie. Takie osoby unikają zbliżenia z obawy, że stres przełoży się na to, jak radzą sobie w łóżku.

Leki

Różne substancje medyczne wywołują wielorakie reakcje organizmu. Niektóre z nich oddziałują także na libido. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku antydepresantów.

Zobacz również: Co dzieje się z Twoim ciałem, jeśli... zbyt długo żyjesz w czystości?

Polecane wideo

Horoskop miłosny na luty 2021
Horoskop miłosny na luty 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.05.2021 06:54
Ja wlasnie tyle czasu nie uprawialam seksu,czasami aż mnie rozrywa ale co mam zrobic skoro nie mam partnera ...
odpowiedz
Kanil (Ocena: 5) 21.05.2021 15:02
Ja jak zwykle jestem szczery jestem z RYBY czyli kochliwy aczkolwiek mogę być okrutny i tu nie chodzi o sex
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 20:31
A mój mąż ciągle wali mnie w tą drugą dziurę bo twierdzi że tak lubi ja osobiście wolę minetkę i jak to pogodzić tym bardziej że ta podstawowa dziurka nigdy nie używana już chyba zarosła.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 13:29
A ja od 10 lat słyszę od męża, że "chyba musi iść do lekarza". Seks trwa u nas 5 minut. Porażka,aż nie mam ochoty się nawet rozbierać bo i tak wiem że zaraz skończy. To okropnie frustrujące.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 12:53
Najdłuższy czas kiedy nie uprawiałam seksu to 4 miesiące. Wszystko z powodu wyjazdu męża do pracy za granice. Teraz znowu siedzę sama. Nawet walentynki spędziłam sama. Pewnie znowu nie będzie seksu przez 4 miesiące. Chyba że wróci na święta. Ale nie wiem czy znowu na nowo chciała bym przeżywać ponowną rozłąkę. Zawsze źle się czuje w tym dniu nie tylko psychicznie ale i fizycznie. Samotność jest do bani. Nawet łapie się na tym że nie zależy mi tak na seksie jak nie ma mojego mężczyzny w pobliżu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie