SOS

Idealna liczba partnerów seksualnych podobno istnieje. Ustalono ją w nowym badaniu

To dużo czy mało? Oceńcie sami.
Idealna liczba partnerów seksualnych podobno istnieje. Ustalono ją w nowym badaniu
Fot. Unsplash
07.02.2021

Życie intymne nigdy nie powinno być powodem to szykanowania, wyśmiewania czy zawstydzania. Niestety w wielu przypadkach wciąż się tak dzieje, a co gorsza tą sferą życia od dawna rządzą podwójne standardy.  

Zobacz również: Ilu partnerów mieli Twoi rówieśnicy? Intymne statystyki dla każdej grupy wiekowej

A te przejawiają się najbardziej jeśli chodzi o liczbę partnerów seksualnych. Zdaniem wielu osób duża liczba partnerów łóżkowych u mężczyzn jest potwierdzeniem męskości i naturalnym doświadczeniem. Jednak taka sama liczba w przypadku kobiet często staje się powodem do oskarżeń o “rozwiązłość” czy też “brak szanowania się”. Oczywiście trudno o większą bzdurę. Smuci jednak fakt, że w XXI wieku tak wielu kobietom odbiera się prawo do seksualności. 

Wracając do liczby partnerów seksualnych – porównywanie się z innymi na tym polu wydaje się bezsensowne, ale chyba każdemu zdarza się zastanawiać czy jego doświadczenia mieszczą się “w normie” czy też od niej odstają. W ramach jednego z ostatnich badań postanowiono zbadać tę “normę” - przynajmniej jeśli chodzi o perspektywę partnerów. Innymi słowy jaka liczba poprzednich doświadczeń seksualnych jest uważana za optymalną gdyby zadać to pytanie osobom pozostającym w stałych związkach? 

Idealna liczba partnerów seksualnych - ile wynosi? 

Na to pytanie odpowiadali ankietowani w ramach badania zleconego przez serwis IllicitEncounters. Było ich równo dwa tysiące - tysiąc mężczyzn i tysiąc kobiet. Mieli oni za zadanie określić optymalną liczbę partnerów seksualnych dla swojego partnera lub partnerki. Jaka liczba łóżkowych doświadczeń została uznana za najlepszą? 

Aż 52 proc. wszystkich ankietowanych odpowiedziało, że idealna liczba partnerów seksualnych wynosi 13Z kolei dla 73 proc. badanych 18 lub więcej partnerów to zdecydowanie zbyt dużo - uznali, że osobę o takim doświadczeniu może być “trudno zadowolić”. 

Dla wielu osób wysoka liczba partnerów seksualnych jest czynnikiem zniechęcającym. Nikt nie chce być po prostu kolejnym “numerem”. Z drugiej strony nie chcemy też spotykać się z osobą, która nie ma praktycznie żadnego doświadczenia, ponieważ spodziewamy się, że okaże się nieporadna w łóżku. Trzynaście to idealna liczba, która gwarantuje, że partner będzie odpowiednio doświadczony, nastawiony na eksperymenty i z otwartym umysłem jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 

- komentowała Jessica Leoni z portalu IllicitEncounters. 

W tym miejscu warto jednak dodać, że IllicitEncounters to serwis, który służy do nawiązywania romansów pozamałżeńskich, więc wyniki ankiety mogą nie być reprezentatywne dla ogółu społeczeństwa. 

Badanie potwierdza też tezę, że kobiety są oceniane pod kątem swojego życie erotycznego w zdecydowanie bardziej surowy sposób niż mężczyźni. Aż 67 proc. kobiet przyznało, że zdarzyło im się skłamać na temat liczby partnerów seksualnych. W przypadku mężczyzn ten odsetek wyniósł tylko 13 proc. Wniosek nasuwa się sam – kobiety nie chcą mówić prawdy o swoich doświadczeniach z obawy, że będą oceniane i zawstydzane. 

Co sądzicie o tym badaniu i o jego wynikach? 

Zobacz również: Faceci wiedzą, ilu miałaś partnerów. Sprawdzają to w podstępny sposób

Polecane wideo

Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie?
Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.81 / 5
SierżantInternetu (Ocena: 1) 15.02.2021 19:32
O kurwa... kobiety są zjebane xD
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 11.02.2021 01:11
13? Może lepiej 100 albo 800?🤣🤢🤮
odpowiedz
JoJo (Ocena: 5) 09.02.2021 19:46
kilku partnerów warto mieć żeby poznać swoje upodobania seksualne, temperament, z jakim typem kochanka jest nam po drodze a z jakim absolutnie się nie dopasujemy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 17:52
patrze na wasze komentarze i stwierdzam, ze kobiety w wiekszosci faktycznie nie maja temperamentu, ani potrzeb seksualnych. Jak dla was3 partnerow seksualnych to juz ok, tzn ze jeden z pierwszych chlopakow to wasz maz. Wybredne to wy nie jestescie, a potem placz.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 14:10
13?? To przecież pol wsi... Bez przesady, nie oszukujmy się mało kto ma takie szczęście być ze swoją pierwszą miłością na całe życie. Wydaje mi się że do 3 to jest max... No przecież dajmy na to z 1 nie wszyło, szukasz czasem wyjdzie z 2 już na stałe, ewentualnie niekoniecznie to z 3 już raczej powinno... Jak ktoś tak skacze z kwiatka na kwiatek to nie do końca z nim wszystko ok.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie