SOS

Destrukcyjne nawyki, które rujnują Twoje życie intymne. Nawet nie zdajesz sobie z nich sprawy

Może dlatego Twoje fantazje są tak dalekie od rzeczywistości...
Destrukcyjne nawyki, które rujnują Twoje życie intymne. Nawet nie zdajesz sobie z nich sprawy
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/108579041003065828, pl.pinterest.com/pin/761108405762143876)
31.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Jesteś zadowolona z relacji ale masz wrażenie, że wasze życie łóżkowe stanęło w miejscu? Czasem dzieje się tak, że okres romantycznych uniesień mija i o intymną atmosferę trzeba się troszkę postarać.

Zobacz również: Zmysłowy poradnik dla niej i dla niego, jak być „10” w łóżku

Nie przekreślaj partnera, jeśli na początku była między wami miłosna chemia. To znaczy, że wiele was łączy, ale najwyraźniej powinniście wyeliminować z sypialni kilka destrukcyjnych nawyków.

Jak poprawić życie intymne w związku?

#1 Kładźcie się o tych samych porach

Nic dziwnego, że nie macie szansy na zbliżenie, skoro kładziecie się spać o różnych porach. Może to zabrzmi banalnie, ale żeby między wami od nowa "zaiskrzyło", wypadałoby, żebyście oboje byli przy tym obecni! Taki prosty nawyk, a jak wiele zmienia, prawda?

Przeanalizuj swój plan dnia. Nie dziw się, że jeśli pracujesz do późna, Twój partner już dawno chrapie. Uczyńcie z pójścia do łóżka wieczorny rytuał, który codziennie będzie dobrze się Wam kojarzył. Obejrzyjcie razem film, a nawet nie zauważysz, kiedy...

#2 Odłóż telefon na bok

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez laptopa czy telefonu przy łóżku. Ledwo skończymy rozmawiać z kimś na komputerze, a już kładziemy się do sypialni ze smartfonem, scrollując dalej w najlepsze. Stop! Elektronika może być źródłem rozrywki i relaksu, ale (pomijając szkodliwy wpływ na nasze zdrowie) równocześnie stanowi ucieczkę od prawdziwego życia i tego, co jest obok nas.

Również naszego partnera, który właśnie czeka na kontakt z nami. 

#3 Zadbaj o odpoczynek

Ciężko czerpać radość z seksu, będąc wiecznie zmęczonym. Kiedy przytłacza Cię ilość obowiązków, musisz w końcu znaleźć czas na przerwę i odpoczynek. Jeśli nareszcie wyśpisz się, zadbasz o swoje ciało i uwolnisz się od trosk życia codziennego, nabierzesz ochoty na namiętne zbliżenie.

#4 Odstresuj się!

Skoro już o relaksie mowa, tak samo ważna jest nasza kondycja psychiczna. To właśnie umysł potrafi płatać nam figle, blokując przyjemność z kontaktów intymnych z ukochaną osobą.

Stresujący tryb życia ma ogromny wpływ na jakość relacji. Gdy znajdziesz się w sypialni z partnerem, postaraj się skoncentrować na tu i teraz, zamiast odbiegać myślami gdzieś daleko.

Może zacznij od praktyki medytacji? Ten nawyk łatwo przyniesiesz później do swojej sypialni. To naprawdę działa.

#5 Rutyna zabija życie łóżkowe

Czasami przyczyną rzadkich zbliżeń jest najzwyczajniej w świecie rutyna. Taki problem pojawia się często po uroczystości ślubnej lub podjęciu decyzji o zamieszkaniu razem. Przebywając ze sobą dzień w dzień nawet nie zauważacie kiedy przestaliście się dla siebie starać.

Przed randką zawsze zastanawiałaś się, jaki wybrać strój czy perfumy? Nie rezygnuj z dbania o siebie tylko dlatego, że macie siebie na wyłączność. Dodajcie od nowa trochę wzniosłych emocji do waszej relacji, umawiając się na randki jak dawniej lub zmieniając coś w swoim życiu.

Zobacz również: Lista 18 zadań robi furorę wśród kochanków. Próbują zaliczyć wszystkie

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.27 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2021 06:33
Twoim ginekologiem jest facet to znaczy że jesteś zwykła ginekologiczną szparko dajką
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 15:18
Ja mojej partnerce zabraniam sprzątać gotować ma mieć wolna głowę od problemów jestem fanatykiem seksu bondage lub jak to woli bdsm a do tego trzeba zawsze podchodzić z pełnym profesjonalizmem
zobacz odpowiedzi (1)
Gabriela (Ocena: 5) 31.12.2020 17:25
Dużo zależy od poczucia własnej wartości i sytuacji życiowej. Bywa, że nikomu się nie chce i nie ma w tym nic złego. Jeżeli jednak osoby narzekają na to, że pożycie zmieniło się na niekorzyść, warto chyba zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy psychologa albo terapeuty? Moja koleżanka spotkała się kilka razy z seksuolożką z Psychologgii. Dzięki tym rozmowom przemogła swój wstyd i teraz jest o wiele bardziej zadowolona ze swojego związku.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 31.12.2020 08:40
A ja właśnie uwielbiam seks na przemęczenie czy w stresujących sytuacjach. Pomaga się odprężyć i koi nerwy. Nawet mój mąż żartuje jak widzi, że jestem zła "może masaż? No chyba, że wolisz seksik" bardzo go to zdziwiło, bo wszystkie jego byle partnerki wtedy nie miały ochoty. A co do chodzenia spać o różnych porach to się nie zgodzę. Przecież seksu nie uprawia się tylko w łóżku i tylko wieczorem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.12.2020 08:17
Zazdroszczę wszystkim parom które mają udane życie seksualne. To dużo daje. Poczucie własnej wartości, bliskość, rozładowanie napięcia.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie