SOS

„Czy mam pozbywać się rzeczy po byłym chłopaku?”

Niełatwa decyzja, która należy tylko do Ciebie. Co zrobić, żeby nie żałować?
„Czy mam pozbywać się rzeczy po byłym chłopaku?”
fot. Unsplash (Kinga Cichewicz)
04.10.2020

Od rozstania minęło już trochę czasu, choć może nie wszystkie emocje jeszcze opadły. Co chwila w domu znajdujesz kolejne pamiątki po swoim byłym chłopaku: a to książka, bluza czy walentynkowy prezent. W końcu spędziliście ze sobą masę czasu i naturalnym jest, że przez ten okres wymienialiście się różnymi przedmiotami codziennego użytku. Do tego sentymentalne pamiątki jak biżuteria, pluszowy miś, zdjęcia albo bilet z koncertu

Jeśli jesteś emocjonalną dziewczyną, która kocha wspomnienia, pewnie ciężko będzie rozstać Ci się z tymi drobiazgami. Nie możesz jednak wciąż patrzeć w przeszłość, a właśnie z nią kojarzą się te wszystkie rzeczy. Co zatem najlepiej zrobić, aby później nie żałować tej decyzji?

Zobacz również: 5 prezentów, które podarowałyśmy swoim eks, a teraz bardzo tego żałujemy

Co zrobić z rzeczami po byłym chłopaku?

  • Oddaj rzeczy byłemu chłopakowi

Najprościej byłoby po prostu oddać byłemu to, co do niego należy. Na pewno wiesz, czy lubił tę konkretną płytę, książkę czy koszulkę. Decyzji nie ułatwia fakt, że może to być bolesne spotkanie. Może była to burzliwa relacja i nie masz ochoty po raz kolejny przeżywać tych emocji, widząc jego twarz. Albo zrobił Ci coś złego i nie jesteś w nastroju, aby dodatkowo martwić się o jego graty. 

Jeżeli jednak rozstaliście się w sposób pokojowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić facetowi pudełko z rzeczami i zaznaczyć granicę. To oficjalnie koniec, więc nie chce już Ciebie w moim życiu. Jeśli jeszcze się z tym nie pogodził, wreszcie ten fakt do niego dotrze. Możesz nawet wysłać je pocztą, przekazać przyjacielowi, albo postawić na wycieraczce. 

  • Schowaj do pudełka i zajrzyj, gdy będziesz na to gotowa

Nikt nie powiedział, że po zerwaniu musisz JUŻ, natychmiast wyrzucać każdy drobiazg, który ma jakikolwiek związek z eks. Nadal są w Tobie silne emocje i możesz nie być na to gotowa. Masz prawo mieć sentyment do prezentów i pamiątek. A nowy facet nie musi robić Ci z tego powodu wyrzutów sumienia, ponieważ to Twoja prywatna sprawa.

Jeśli dostałaś od niego piękny naszyjnik, przecież nadal możesz się nim cieszyć. Pozostałe rzeczy najlepiej umieścić w specjalnie oznaczonym pudełku i wrócić do tego, gdy znajdziesz na to siłę. Teraz wszystko jest świeże i nie warto podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Może fajnie zachować niektóre zdjęcia, choć póki co nie muszą stać w ramce na biurku i przypominać Ci o nim.

  • Zachowaj prezenty, a resztę wystaw na sprzedaż lub wymianę

Jest mnóstwo grup na Facebooku, które zajmują się wymianą prezentów od byłych chłopaków. To taka forma damskiej solidarności i wsparcia. Na pewno znajdziesz takie forum, wyprzedaż garażową albo nawet fundację, z którą możesz podzielić się zbędnymi rzeczami. Szkoda ich wyrzucać, a zarabiać na nich pieniądze byłoby mało moralnie (no chyba, że taka transakcja da Ci wyjątkową satysfakcję). Prezenty pozostają w sferze podarunków, w danym momencie otrzymałaś je z okazji święta, więc nie masz obowiązku się ich pozbywać, no chyba, że nie możesz już na nie patrzeć.

  • Wyrzuć i zamknij za sobą ten rozdział

Na koniec jednak wersja impulsywna, szczególnie dla tych, którzy rozstali się w złości i chcieliby już się od tego odciąć. Gruntowne oczyszczanie przestrzeni z energii po byłym partnerze pozwoli dać upust emocjom i symbolicznie zrobi miejsce na nowe doświadczenia. Pomoże Ci też podjąć oficjalną decyzję, aby już więcej do tego nie wracać.

Gdy przedmioty należące do eks nie będą już w zasięgu Twojego wzroku, nie znajdziesz pretekstu, aby znów o nim myśleć. Kup nowe rzeczy, odśwież wystrój pokoju i zacznij nowy rozdział w swoim życiu.

Zobacz również: Ciągle śnisz o swoim eks? Oto 6 najpopularniejszych scenariuszy i ich znaczenia

Polecane wideo

Wszyscy byli w ciężkim szoku, kiedy pokazała swojego chłopaka. A mogłaby mieć każdego
Wszyscy byli w ciężkim szoku, kiedy pokazała swojego chłopaka. A mogłaby mieć każdego - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 11:16
Zdjęć eks napewno bym nie trzymała. Co do rzeczy to najlepiej oddać komuś lub sprzedać.
odpowiedz
fatamorgana (Ocena: 5) 04.10.2020 15:56
Szkoda ich wyrzucać, a zarabiać na nich pieniądze byłoby mało moralnie (no chyba, że taka transakcja da Ci wyjątkową satysfakcję). - mnie to zastanawia to co w nawiasie... czyli co jak kogoś zabije a da mi to frajdę to wszystko ok? jak zrobię z siebie ścierę a zrobi mi to frajdę to wszytko ok?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2020 12:35
Co to znaczy "mało moralne"? Sprzedaj to, czego nie chcesz i tyle. To twoje rzeczy i możesz z nimi robić co chcesz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie