SOS

„Dlaczego on nie był mi wierny?”. 4 prawdziwe powody, dla których ludzie w związkach zdradzają

Nie zawsze jest to kwestia partnera.
„Dlaczego on nie był mi wierny?”. 4 prawdziwe powody, dla których ludzie w związkach zdradzają
fot. iStock (igor_kell)
24.09.2020

Wzajemne zaufanie - mówią, że to podstawa każdej zdrowej relacji. Od tego jednego, kluczowego elementu zależy jakość całego związku. Zdrada niszczy je całe w jednej sekundzie. Jest przyczyną bolesnych rozstań i rozwodów. Właśnie z tego powodu tak bardzo staramy się ją ukryć. Dlaczego więc niewierni decydują się na zniszczenie budowanego przez lata bezpieczeństwa i stabilizacji? Oto najpopularniejsze ścieżki myślenia osób, którym się to zdarzyło. Nie zawsze chodziło o partnera.

Zobacz również: Zdrada w szczęśliwym związku. Dlaczego kobiety to robią?

Dlaczego osoby w związku zdradzają?

Ogień się wypalił

Wypalenie to najpopularniejszy powód, przez który niewierni partnerzy decydują się na skok w bok. Wyruszają gdzieś indziej w poszukiwaniu namiętnych emocji, których nie mogą już odnaleźć we własnym związku. Dlaczego więc po prostu nie rozstaną się ze sobą, aby nie robić drugiej osobie przykrości? Być może z własnej wygody lub nadziei, że to tylko przejściowy moment. Poszukiwanie ekscytacji nie musi od razu oznaczać, że nie kochają już swojego partnera. Paradoksalnie w ten sposób próbują czasami rozpalić w sobie romantyczną iskrę na nowo.

Brak zrozumienia i docenienia

Każdy z nas ma wrodzoną potrzebę bycia docenionym i zrozumianym. W relacji każdy zasługuje na to, aby czuć się widzianym, akceptowanym i atrakcyjnym. Gdy tej podstawy zaczyna brakować, pojawia się frustracja i... poszukiwanie tych uczuć gdzieś indziej, aby na nowo podbudować swoją samoocenę. Wtedy często osoby zdradzone są zaskoczone, że tak naprawdę niewierność miała źródło w ich krytycznym zachowaniu czy nierealnych oczekiwaniach wobec partnera. 

Okoliczności

Czasem to czynniki zewnętrzne decydują o zdradzie. Pewne okoliczności zwiększają szansę na akt niewierności, kiedy na przykład jesteście w związku na odległość, a obciążony obowiązkami partner nie dostaje wystarczającej ilości wsparcia. Gdy w grę wchodzi komunikacja przez wiadomości na Facebooku lub realna osoba, która reaguje na potrzeby tu i teraz, czasem łatwo poddać się chwili.

Po prostu nuda

Gdy w stałym związku minie już początkowy okres fascynacji, uczucie znudzenia jest czymś naturalnym, pod warunkiem, że nie trwa zbyt długo. Nikt nie lubi trwać przez długi czas w obojętności i bezradności. Na każdym etapie należy troszczyć się o drugą osobę, dbać o siebie i podsycać ogień.

Czasami zdrada jest desperacką próbą ucieczki w poszukiwaniu emocji i rozrywki, które wypełnią wewnętrzną pustkę i przerwą monotonię. Warto starać się przez cały czas, aby nie dopuszczać do takich skrajnych sytuacji. A zdrada emocjonalna potrafi boleć tak samo, jak fizyczny akt.

Zobacz również: Prosty test wierności. 5 pytań, które oczyszczą napiętą atmosferę w związku

Polecane wideo

Najgłośniejsze rozstania dekady. Te związki nie wytrzymały próby czasu
Najgłośniejsze rozstania dekady. Te związki nie wytrzymały próby czasu - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 11.12.2020 14:47
Ale jak będzie Rak szyjki macicy to co modlitwa. To jest lekarz jak każdy inny a co antykoncepcja to kto przepisze ksiądz ludzie...
odpowiedz
Mariola (Ocena: 4) 04.10.2020 16:59
Na portalu ogłoszeniowym znalazłam hakera który pomógł mi shakować konto mojego chłopaka wynajmijhakera.pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2020 15:24
Zostawiłem moją partnerkę ponieważ mnie nie szanowała miała gdzieś moje uczucia, chodziła do ginekologa faceta mimo że jej zabroniłem.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 08:28
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie