SOS

4 pytania o jego byłą, których nigdy nie powinnaś zadawać. Oraz 3, które koniecznie musisz zadać

W jakich przypadkach Twoja ciekawość jest usprawiedliwiona, a kiedy jest odwrotnie?
4 pytania o jego byłą, których nigdy nie powinnaś zadawać. Oraz 3, które koniecznie musisz zadać
Fot. iStock
18.09.2020

To naturalne, że wszyscy mamy jakąś przeszłość jeśli chodzi o związki i historie miłosne. Z wiekiem nabieramy doświadczenia, przeżywamy wzloty i upadki, zakochujemy się i odkochujemy, dajemy sobie złamać serce, a czasami sami je łamiemy. 

Zobacz również: 9 bardzo wstydliwych pytań, które powinnaś wreszcie zadać facetowi

Naturalna jest też nasza ciekawość na temat przeszłych związków partnera, zwłaszcza jeśli nasz nowy związek jest stosunkowo świeży. Czasami łapiemy się nad tym, że zastanawiamy się kim była nasza poprzedniczka, dlaczego ta relacja się zakończyła, z jakich powodów doszło do zerwania, kto się do tego przyczynił... Pytania się mnożą, a niepewności narastają. Chcesz poznać konkretne odpowiedzi. Tylko czy zawsze jest to dobry pomysł? Niekoniecznie. Jakie pytania o byłą dziewczynę możesz, a nawet powinnaś zadać swojemu nowemu chłopakowi, a jakich kwestii nigdy nie powinnaś poruszać? 

Pytania o byłą dziewczynę swojego nowego chłopaka 

Fot. Unsplash.com

Pytania o byłą dziewczynę swojego nowego chłopaka 

Spytaj... 

Jak długo trwał wasz związek? 

Każda z nas chce wiedzieć, jak długo trwał poprzedni związek partnera, czy była to poważna relacja i jak bardzo był w nią zaangażowany. Nie ma w tym nic dziwnego i powinniście być ze sobą szczerzy w tym temacie. 

Kiedy wasza relacja się zakończyła? 

Jeśli poprzedni związek twojego partnera był poważny i zakończył się stosunkowo niedawno, może być dla niego jeszcze za wcześnie aby nawiązać nową relację i się w nią zaangażować. Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci przekonać się, czy twój chłopak jest emocjonalnie gotowy na stworzenie z tobą czegoś poważnego. 

Dlaczego się rozstaliście? 

To oczywiste, że takie pytanie nurtuje cię wyjątkowo mocno. Chcesz wiedzieć, czy ostatni związek twojego chłopaka zakończył się z winy jego, jego byłej, a być może była to obopólna decyzja. Odpowiedź na to pytanie może pomóc także twojemu nowemu chłopakowi pozbyć się obaw w nowym związku, który właśnie zaczynacie budować. Na przykład jeśli w poprzedniej relacji on został zdradzony i boi się, że taki scenariusz się powtórzy, możesz skupić się na tym, aby pokazać mu, że może ci w pełni zaufać. 

Czy byliście aktywni seksualnie? 

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa. Z jednej strony pozwoli ci oszacować jakie doświadczenie seksualne ma twój partner. Z drugiej – chodzi o twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Taka rozmowa pomoże wam ocenić w jaki sposób się zabezpieczać oraz czy warto przebadać się pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową (podpowiedź - zawsze warto). 

Pytania o byłą dziewczynę swojego nowego chłopaka 

Fot. Unsplash.com

Nie pytaj... 

Czy kochałeś swoją byłą? 

To pytanie jest wyjątkowo mało delikatne. Jeśli twój partner zdecydował się na związek to dość jasne, że czuł coś wyjątkowego do swojej poprzedniej dziewczyny, być może nawet zaangażował się w tę relację wyjątkowo mocno. Być może to nie skończyło się dla niego dobrze. Takie pytanie może przyrządzić więcej szkody niż pożytku i obudzić w twoim partnerze przykre i bolesne wspomnienia. Poza tym to, co twój chłopak czuł do swojej byłej nie ma żadnego związku z tym, co czuje do ciebie. 

Czy było wam dobrze w łóżku? 

Jeśli chcesz wpędzić swojego partnera w poczucie zakłopotania i zażenowania - to najprostsza droga aby to osiągnąć. To, co twój chłopak przeżywał w sypialni zanim poznał ciebie powinno zostać tylko między osobami, które w danym momencie przebywały w tej właśnie sypialni. Poza tym to, co było dobre dla niego i jego byłej niekoniecznie może być odpowiednie dla was, więc nie ma absolutnie żadnego powodu, aby się tym zadręczać. 

Czy jestem ładniejsza/fajniejsza/lepsza w łóżku od niej? 

Porównywanie się z byłą dziewczyną swojego chłopaka to coś, na co nigdy nie powinnaś sobie pozwalać z jednej prostej przyczyny - jesteście zupełnie innymi osobami. W dodatku to najprostsza droga to tego, aby nabawić się bezpodstawnych kompleksów, popaść w niezdrową obsesję i zatruć waszą relację. Nie mówiąc już o tym, że zadając takie pytania stawiasz swojego chłopaka w bardzo niekomfortowej sytuacji (czy naprawdę miałabyś o nim dobre zdanie gdyby zaczął obrzucać swoją byłą niepochlebnymi epitetami?).  

Zobacz również: Spotkałam śliczną eks mojego chłopaka. Nie mogę się z nią równać

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie