SOS

4 najgorsze rady na temat związków, w które nie powinnaś wierzyć

Nigdy, przenigdy ich nie słuchaj!
4 najgorsze rady na temat związków, w które nie powinnaś wierzyć
Fot. Unsplash
30.07.2020

Jeśli chodzi o cudze związki jakimś cudem zawsze okazuje się, że najwięcej do powiedzenia na ich temat mają osoby, które nie mają z nimi absolutnie nic wspólnego. Zawsze znajdzie się jakiś “wujek dobra rada”, który będzie nieproszony zasypywał nas uwagami dotyczącymi tego, jak powinna wyglądać nasza relacja 

Zobacz również: 20 zachowań, których absolutnie NIE WOLNO tolerować w swoim związku

Takie “dobre rady” potrafią skutecznie zniszczyć nawet najlepszy związek czy próby zbudowania relacji z kimś nowym. Niestety wciąż są one powielane i wiele osób wpada w ich pułapkę. Jakie są najgorsze rady udzielane kobietom na temat mężczyzn i związków? Prezentujemy najbardziej absurdalne z nich i wyjaśniamy, dlaczego nigdy nie powinnaś brać ich do siebie. 

Najgorsze rady na temat związków 

Fot. Unsplash.com

Najgorsze rady na temat związków 

“Daj mu szansę nawet jeśli nie jesteś nim zainteresowana” 

Oczywiście zdarza się, że los zaskakuje nas w bardzo pozytywny sposób i okazuje się, że mężczyzna, który początkowo nawet nie zwrócił naszej uwagi jest intrygującą osobą, z którą łączy nas wiele wspólnego. Ale zazwyczaj jesteśmy w stanie po prostu wyczuć, czy dana osoba jest warta lepszego poznania czy to po prostu strata czasu. Jeśli tego zainteresowania brakuje od samego początku raczej się to nie zmieni. Brnięcie w to będzie nie tylko stratą twojego czasu ale także rozbudzaniem fałszywych nadziei w drugiej osobie. 

“Jeśli naprawdę go kochasz zostaniesz z nim bez względu na wszystko” 

Każdy związek przechodzi przez gorszy okres. Pojawiają się problemy w komunikacji, problemy w życiu zawodowym czy trudności finansowe, które w negatywny sposób odbijają się na relacji. Tego typu przeszkody potrafią stanowić poważne wyzwanie dla związku i warto postarać się wspólnie je pokonać. Ale taka rada w żadnym razie nie powinna mieć zastosowania dla toksycznego zachowania partnera. “Bez względu na wszystko” nigdy nie powinno kryć w sobie poniżania, przemocy słownej czy fizycznej, gróźb czy innych niezdrowych zachowań w związku. 

“On się zmieni, jeśli ty...” 

Wiele kobiet wpada w pułapkę myślenia, że uda mi się zmienić partnera, a to przekonanie jest podsycane właśnie przez rady tego typu. Prawda natomiast jest taka, że ludzie są w stanie zmienić się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sami tego chcą i zaczynają nad sobą pracować. Nikt nie jest w stanie zmienić drugiej osoby na siłę. Żadne twoje zachowanie – ani prośby, ani groźby, ani łzy, ani też próby przekupstwa – nie sprawią, że twój partner nie zmieni się na lepsze jeśli sam nie będzie tego chciał. Poza tym twoją rolą absolutnie nie jest “naprawianie” faceta. 

“Obniż swoje oczekiwania” 

Zgodnie z taką logiką bycie z kimkolwiek jest o wiele lepsze niż bycie samemu. To oczywiście jedna wielka bzdura. Z takiego przekonania bierze się m.in. tkwienie latami w toksycznych, a nawet przemocowych związkach. Najważniejsze to znać swoją wartość i świadomość tego, czego oczekujesz od życia i od partnera. Jeśli żaden mężczyzna nie spełnia tych oczekiwań ostatnie co powinnaś zrobić to je obniżyć i wejść w związek na siłę. 

Zobacz również: 5 oznak, że on wcale NIE jest ideałem

Polecane wideo

„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody
„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 3) 14.08.2020 02:46
to nie obnizenie wymagan jest super, w koncu pelno wokół Einsteinów z ciałem Schwarzeneggera, lirycznoscia Enrique Iglesiasa i kasą Rockefellera trzeba rylko dobrze poszukac albo zaczekac
odpowiedz
Asia (Ocena: 5) 30.07.2020 23:13
Ja miałam koleżankę co gadała mi że seksu po ślubie.,a sama się spotykała z facetami próbowała mi rozwalić związek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie