SOS

Dlaczego mężczyźni unikają… miłości oralnej?

Dotarcie do własnych emocji i potrzeb może okazać się kluczowe.
Dlaczego mężczyźni unikają… miłości oralnej?
fot. iStock (Deagreez)
30.06.2020

Miłość francuska jest postrzegana jako wyrafinowana i baardzo podniecająca. Podarowanie partnerowi orgazmu w taki sposób świadczy o ogromnej bliskości i namiętnym uczuciu. Pieszczenie najwrażliwszych i najbardziej intymnych miejsc potrafi nieść ze sobą niezapomniane doznania. 

Zobacz również: Piosenki, przy których kochamy się najczęściej. Którzy artyści królują w naszych sypialniach?

Niestety, pomimo że mnóstwo osób dąży do doświadczenia seksu oralnego ze swoim ukochanym, jest również wiele takich, które celowo lub podświadomie unikają takiego zbliżenia. Dlaczego?

Seks oralny: dlaczego Twój partner go unika?

Jeżeli martwisz się, z jakiego powodu potrzeby Twojego ukochanego różnią się znacząco od Twoich, poznaj możliwe przyczyny.

Złe przekonania

Religia kojarzy stosunek oralny z grzechem i takie przekonanie wielu ludzi ma zakorzenione w swojej głowie. Postrzegając akt seksualny jako coś brudnego, nieczystego i pruderyjnego, ciężko otworzyć się na intymność z partnerem. Warto zweryfikować swoje poglądy i zadać sobie pytanie: czy ja naprawdę tak uważam? Czy mam na to ochotę? Dotarcie do własnych emocji i potrzeb może okazać się w tej kwestii zbawienne.

Nieprzyjemny zapach

Każdy z nas tam na dole ma swój własny, naturalny zapach. Aromat wytwarzający się w sypialni porównywany jest przez pary np. do piżma. Dobrze jest wziąć przed stosunkiem wspólną kąpiel.

Na to, jak pachną nasze genitalia ma wpływ również dieta i styl życia. Stres, spożywanie mięsa i zaniedbane zdrowie mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Natomiast poszczególne tzw. "seksowne" owoce (np. ananas), uprawianie sportu i spokój wewnętrzny sprawiają, że może być on przyjemny.

Blokada psychiczna

Natura stworzyła nas tak, że te organy, które służą seksualnej przyjemności, pełnią jednocześnie funkcję wydalania... Nie wszyscy potrafią się na to zdystansować i zaakceptować ten fakt. Bliskość i czułość pozwalają nam o tym zapomnieć w sypialni, niestety nie wszyscy są na ten akt gotowi.

Bardzo nie lubię wkładać do ust rzeczy, które nie są jedzeniem albo piciem

- mówi 31-letni Kuba na łamach amerykańskiego Vice'a.

Spróbuj poeksperymentować ze słodkimi smakami: bitą śmietaną czy owocami, które być może odczarują ten wstręt. Jeżeli to jednak mężczyzna nie pozwala, abyś pieściła go po francusku, może kryć się za tym wstyd przed własnymi genitaliami lub nieumiejętność czerpania przyjemności od partnerki. Może warto wybrać się w tym celu do seksuologa i porozmawiać o swoich obawach?

Komunikacja jest kluczem do rozwiązania wszelkich problemów, dlatego rozmawiajcie i otwierajcie się na siebie wzajemnie.

Premedytacja

Niektórzy uznają, że "robienie dobrze ustami" jest trochę uwłaczające, zwłaszcza, że partnerka występuje wówczas w dominującej roli. Nieszczególnie chcą dawać jej taką satysfakcje, dlatego nie zgadzają się na miłość francuską dla zasady. W jeszcze trudniejszej pozycji są kobiety pieszczące mężczyzn oralnie, ponieważ taki układ od razu kojarzy się panom ze scenami z porno (a jak wiadomo, wkładanie na siłę do ust penisa wcale nie daje większej przyjemności ze zbliżenia, jest jedynie męską fantazją).

Warto zastanowić się, dlaczego postrzega się związek przez pryzmat hierarchii i ma się problem z tym, żeby ustąpić drugiej osobie. Należy popracować nad ciągłą potrzebą kontroli i nauczyć się dawać partnerowi radość.

Po prostu nie

Może być też tak, że mężczyzna po prostu nie przepada za tym i nie sprawia mu to przyjemności. Nie dlatego, że jesteś nieatrakcyjna, Twoja wagina dziwnie pachnie, albo uważa, że to wulgarne. Po prostu.

Seks oralny naprawdę nie jest koniecznością. Moja niechęć nie stanowi źródła żadnych nieporozumień czy kłótni z partnerkami. Mnie seks zawsze sprawia przyjemność, ale za każdym razem upewniam się, że doświadczenie było satysfakcjonujące również i dla drugiej osoby. Nawet jeżeli nie robiłem minety

- zwierzył się magazynowi Vice 27-letni Grzegorz.

Wtedy zastanów się, na ile jest to dla Ciebie ważny aspekt w związku, czy można go czymś zastąpić, a jeśli nie... pogódź się z tym, że źle się dobraliście i poszukaj kochanka, który spełni Twoje potrzeby.

Zobacz również: Marzą o tym, by kobiety ich zdradzały. Kim są rogacze?

Polecane wideo

Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy
Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 3) 09.09.2020 13:39
Uwielbiam oral. Robic i przyjmowac. Niestety, potworna wiekszosc kobiet to pospolite brudasy, wiec lizanie cipki przypomina lizanie baterii 9V. Myjcie sie, panie. I pamietajcie o codziennej zmianie bielizny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 20:37
Jeżeli panowie, którzy nie chcą zaspokajać oralnie partnerki, także nie wymagają od nich takiej samej aktywności, to nie ma problemu. (Kobiety tak samo.)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 17:08
Mój mąż nie ma z tym problemu , problem leży we mnie bo mi się nie chce i jestem zmęczona , nie chcę ani dawać ani przyjmować . Łatwiej mi jest nogi rozłożyć na kilka minut co bardzo go dziwi , bo wg niego lodzik jest prostszy . Niedługo znajdzie kochankę😢
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 15:51
MOJA PARTNERKA PRZY POZYCJI 69 MA PRZEWAŻNIE 15 ORGAZMÓW JEDEN PO DRUGIM
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 14:54
Kobiety szybko się tam pocą i wtedy jest niezbyt świeżo, ale jeśli kobieta się wykąpie lub podmyje to nie wiem co to za problem. Może duża ilość śluzu ich brzydzi.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie