SOS

20 zachowań, których absolutnie NIE WOLNO tolerować w swoim związku

To sygnały ostrzegawcze!
20 zachowań, których absolutnie NIE WOLNO tolerować w swoim związku
fot. Unsplash (Alex Iby)
07.07.2020

Czasami jesteśmy z kimś już tak długo, że zaczynamy tłumaczyć i usprawiedliwiać jego zachowania. Brakujemy nam osoby z zewnątrz, która powiedziałaby stanowcze "stop". Uwikłane w toksyczne relacje, nie mamy świadomości skali problemu. Często dzieje się tak, ponieważ kobieta jest bardzo samotna, bezradna i nie ma wsparcia w bliskich. Możliwe, że doświadczyła też braku poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie. 

Zobacz również: Test: Jesteś w związku z mężczyzną czy chłopcem?

Powody są różne, natomiast istnieją pewne zachowania ze strony partnera w związku, które od razu powinny nam dać do myślenia. W głowie pojawia się wówczas czerwona lampka i zapytanie: Czy ja jestem z właściwym gościem? A czasami wręcz szok: Co ja tutaj w ogóle robię? 

20 rzeczy, których nie możesz tolerować w związku

Jeśli zauważysz powtarzające się poniższe zachowania w związku, lepiej porządnie się zastanów lub od razu pakuj swoje - lub jego - rzeczy i uciekaj jak najdalej...

#1 Brak szacunku

Szacunek jest podstawą każdej relacji. Mężczyzna, który nie potrafi okazać go kobiecie, nie dorósł niestety do żadnego związku. Jeśli brakuje mu tej cechy, to zapewne to się już nie zmieni.

#2 Kłamstwa

Drugim fundamentem związku jest zaufanie. Jeżeli choć raz przyłapiesz partnera na kłamstwie, on może go już nie odzyskać. Bycie szczerym bywa trudne, ale żeby okłamywać ukochaną osobę - to dopiero trzeba mieć tupet. Zrobił to raz, zrobi pewnie i ponownie.

#3 Krzyk

Podniesiony głos od razu powinien wzbudzić Twoją czujność. Ktoś, kto komunikuje się krzykiem, albo jest bardzo słaby, albo agresywny i wręcz niebezpieczny. Facet w relacji powinien umieć się kontrolować.

Trzecim najważniejszym spoiwem dwojga ludzi jest zdrowa komunikacja. Jeśli on nie potrafi rozmawiać - niestety to się nie uda.

#4 Zdrada

Tutaj nie ma żadnych usprawiedliwień. Nawet jeśli będzie błagał o wybaczenie, przeprosi, wręczy prezent, będzie się tłumaczył. Zasługujesz na kogoś o wiele lepszego niż gość, który pewnie bez skrupułów zrobi to ponownie.

#5 Lenistwo

Facet nie pomaga Ci w obowiązkach, jest totalnie niezaradny, a na dodatek nie chce mu się szukać dobrej pracy? Oj, ktoś tu chyba planuje utrudnić sobie życie z dorosłym chłopcem, za którego wszystko robiła mama.

#6 Brak komplementów

Nie chodzi o traktowanie Cię jak księżniczkę całymi dniami, ale kilka miłych słów naprawdę poprawia dzień i zwyczajnie cieszy. Czujemy się wtedy doceniane, kochane, zauważane. Jeżeli nie stać go ani na komplement, ani na słowo "kocham", to nie zasługuje również na Ciebie.

#7 Nie pyta jak się czujesz

A już w szczególności, kiedy nawet nie interesuje się, co u Ciebie słychać (tak, to się zdarza, nawet gdy mieszka się pod jednym dachem). To oczywiste, że para interesuje się wzajemnymi problemami i stara się je rozwiązywać.

#8 Nie chce z Tobą wychodzić

Ciągle proponujesz jakieś wyjścia, wydarzenia, przejmujesz inicjatywę, a on... woli się z Tobą nie pokazywać na mieście? A przynajmniej tak zaczynasz się czuć, no nie pamiętasz już nawet, kiedy gdzieś ostatnio byliście. Nie lubi Twoich znajomych, a siedzeniem w domu daje Ci do zrozumienia, że będzie to ograniczało Wasze wspólne życie. 

#9 Jesteś jego szoferką

Jeżeli nadal tłumaczysz to, że gdy on wychodzi z kolegami na piwo, Ty siedzisz na kanapie w oczekiwaniu na telefon i hasło "taxi", to chyba potrzebujesz dobrej rady.

#10 Flirt z innymi

Twój facet musi wiedzieć, jakie są granice kontaktu z innymi kobietami. To nie Twoja zazdrość, a poczucie przyzwoitości z jego strony. Jeżeli czujesz się niepewnie, to taka relacja nie ma sensu.

#11 Przekraczanie granic

Jeśli przyłapałaś go na tym, że narusza Twoją prywatność, przegląda telefon, albo jest chorobliwe zazdrosny i Ci nie ufa, powinniście poważnie porozmawiać.

#12 Powody do płaczu

Żadna kobieta nie zasługuje na łzy z powodu bezmyślnego zachowania partnera. A już na pewno nie wtedy, kiedy on nie potrafi na to odpowiednio zareagować. Jeżeli naprawdę Cię kocha, zrobi wszystko, aby na Twoim policzku nie pojawiła się żadna łza.

#13 Nie wierzy w Ciebie

Partner powinien być naszym wsparciem i motywacją do działania. Jeśli on jednak woli podkopywać Twoją pewność siebie, a Twoje poczucie wartości przy nim maleje, musisz poszukać kogoś, kto Cię doceni.

#14 Egoizm w łóżku

Po czym poznać prawdziwego egoistę? Po czerpaniu przyjemności w łóżku bez dawania tego samego drugiej stronie. Jeżeli obchodzi go tylko własna satysfakcja i nie myśli o tym, czy Tobie jest równie dobrze, to po co w ogóle to z nim robisz?

#15 Nie jesteś priorytetem

Dobrze wiesz, że gdyby chciał, to znalazłby czas. Takie wymówki już dłużej nie działają. Jeżeli dla faceta nie jesteś priorytetem, to co innego ma nim być? Lepiej rozejrzyj się za inną opcją.

#16 Szuka konfliktu

Wciąż rozpoczyna kłótnie bez powodu i szuka okazji do konfliktu z Tobą? Jest niedojrzały i lepiej pożegnaj się z nim, zanim będzie za późno.

#17 Myśli, że kobieta powinna prowadzić dom

To nie znaczy, że musi od razu być 100% feministą, ale jeśli nie myśli równościowo przynajmniej pod kątem podziału obowiązków w domu, to wolisz nie wiedzieć, co będzie potem.

#18 Brak partnerstwa

Albo ma dziewczynę, albo jest wolnym strzelcem. Wybór należy do niego. Kiedy jesteś w relacji, pewne zasady partnerstwa obowiązują Was oboje i tyle.

#19 Zachowuje się przy innych jak buc

Jeśli choć raz usłyszałaś przy jego kolegach głupi żart pod swoim adresem, lub co gorsza, jego znajomy przekroczył pewną granicę, a Twój facet zamiast zareagować, zaczął się śmiać razem z nim - poważnie się zastanów, kto jest tutaj ważny.

#20 Uderzył Cię

To już nie alarm, a wielki dzwon. Kobieta, która usprawiedliwia takie zachowanie, najprawdopodobniej utknęła w toksycznej, przemocowej relacji. Przemoc oznacza, że pakujesz swoje rzeczy, nawet jeśli nie jest to łatwe.

Zobacz również: 7 sygnałów, że w Twoim związku panuje przemoc emocjonalna

Źródło: ofeminin.pl

Polecane wideo

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.09.2020 06:56
Szkoda, że najczęściej jest ujmowane, że to On zdradza, krzyczy czy stosuje przemoc
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2020 23:37
To ty mu loda a on tobie minetę i będzie kwita.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2020 12:16
Moj ciagle gada ze chce loda a jatego robic nie lubie. Juz sie sluchac tego nie da
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 07.07.2020 11:15
To znaczy, ze ma problem z agresją i powinien iść na terapię
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2020 08:44
A jak mój facet mnie nie bije, ale często jak się wścieknie, to krzyczy, przeklina i rzuca rzeczami albo uderza sam siebie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie