SOS

Co robić, gdy on traci zainteresowanie?

Jeszcze nie wszystko stracone.
Co robić, gdy on traci zainteresowanie?
Fot. Unsplash (Parker Whitson)
08.07.2020

O zakochanych nie bez powodu mówi się, że tracą głowę z miłości. Na początku, gdy uczucie jest wyjątkowo silne, partnerzy wprost nie widzą świata poza sobą i zachowują się nieco niczym osoby niepoczytalne. Nie są w stanie myśleć o niczym innym poza obiektem swoich uczuć. 

Zobacz również: 5 sposobów, by facet nigdy nie chciał odejść. Będziesz najlepszą dziewczyną w jego życiu

Z czasem oczywiście te szaleńcze uczucia nieco się stabilizują, ale bywa też, że zaczynają wygasaćTowarzystwo osoby, z którą jeszcze niedawno chcieliśmy spędzać każdą wolną chwilę nagle zaczyna nużyć. Już nie chcemy godzinami wymieniać się miłosnymi deklaracjami i czułymi słówkami. Czasami nawet sami nie znamy przyczyny tego stanu rzeczy. 

Trudno pogodzić się z taką nagłą zmianą uczuć, zwłaszcza jeśli jesteśmy stroną, która wciąż kocha, a to nasz partner staje się coraz bardziej wycofany i wyraźnie traci nami zainteresowanie. Najgorsze, co można zrobić w takiej sytuacji to zacząć zadręczać faceta pytaniami w stylu: “Czy jeszcze mnie kochasz?” albo “Czy zrobiłam coś nie tak?”. To tylko pogorszy sprawę. Poza tym nigdy nie powinnaś błagać faceta o to, żeby zwrócił na ciebie uwagę i okazał ci zainteresowanie. Jesteś na to zdecydowanie zbyt wartościowa.  

Co natomiast możesz zrobić, jeśli widzisz, że twój partner traci zainteresowanie i zaczyna wycofywać się ze związku? Zanim pogodzisz się z myślą o rozstaniu najpierw wypróbuj te 3 rzeczy. Mogą one zmienić wszystko na lepsze. 

Co robić gdy on traci zainteresowanie? Fot. Unsplash.com

Co robić gdy on traci zainteresowanie?

Daj mu przestrzeń 

Wielu kobietom takie rozwiązanie nie mieści się w głowie. Są przekonane, że jeśli same z siebie dadzą partnerowi swobodę, na pewno go stracą. Jednak próbowanie utrzymania przy sobie faceta za wszelką cenę zazwyczaj przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. Nie będziemy jednak owijać w bawełnę. To trudny krok. Dając mężczyźnie przestrzeń z pewnością będziesz targana sprzecznymi emocjami, a być może nierzadko będziesz musiała walczyć z pokusą napisania do niego czy wręcz pojawienia się w jego drzwiach. Jednak w taki sposób niczego nie osiągniesz. Jeśli jest coś, co do czego mężczyźni są zgodni, to jest to fakt, że desperacja jest wyjątkowo odpychająca. 

Zamiast poddawać się emocjom, spróbuj się wyciszyć i przyjmować wszystko na spokojnie. Nie analizuj każdej wiadomości czy zachowania faceta, bo z łatwością możesz dojść do zupełnie błędnych wniosków, które sprawią, że poczujesz się jeszcze gorzej.  

Skup się na sobie 

Pamiętaj, że twoje życie nie kręci się wokół faceta. To świetny czas, żeby skupić się przede wszystkim na swoich uczuciach i potrzebach oraz zacząć robić to, co sprawia ci radość i daje poczucie spełnienia. To też dobry moment na to, żeby na spokojnie przemyśleć waszą relację. Być może mężczyzna, przez którego przeżywasz właśnie tak ciężkie chwile wcale nie jest dla ciebie, tylko do tej pory nie dopuszczałaś do siebie takiej myśli? Może po drodze w waszej relacji coś bezpowrotnie się popsuło i dopiero dzięki czasowi spędzonemu osobno zaczynasz to dostrzegać? 

Pozwól, żeby to on do ciebie wrócił 

Jeśli w głębi serca czujesz, że to mężczyzna dla ciebie, pozwól mu do siebie wrócić. Być może okaże się, że ten facet potrzebował czasu, aby poradzić sobie z pewnymi wątpliwościami. Być może potrzebował spędzić trochę czasu z dala od ciebie aby przekonać się, ile naprawdę dla niego znaczysz i jak ważną osobą jesteś w jego życiu. Jedno jest pewne - jeśli jest wam pisane być razem, tak właśnie się stanie.  

Zobacz również: 15 dowodów na to, że on przestał się starać. Jest mu wszystko jedno

Polecane wideo

Massimo KONTRA Christian Grey. Który jest bardziej HOT?
Massimo KONTRA Christian Grey. Który jest bardziej HOT? - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 2.71 / 5
gość (Ocena: 5) 08.07.2020 20:21
Ja bym poszła do wróżki.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 08.07.2020 14:38
Nic. Znalezc kolejnego i tyle
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.07.2020 13:22
Co zrobić? kopnąć w d...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie