SOS

„Słodki stosunek”. Czym jest i jakie pozycje oznacza?

Dominuje w łóżku, ale czy wiesz, co się za nim kryje?
„Słodki stosunek”. Czym jest i jakie pozycje oznacza?
fot. Unsplash
17.06.2020
Zuzanna Niedzielska

Jego początki sięgają rewolucji seksualnej z lat 60. i 70. XX wieku. Nazwa tego rodzaju zbliżenia miała nawiązywać do czegoś smacznego i apetycznego, a jednocześnie klasycznego i ponadczasowego.

Zobacz również: 69, na misjonarza, pod prysznicem. Wybierz 1 z 6 pozycji i sprawdź, jak to o Tobie świadczy!

Waniliowy seks miał być opozycją dla środowiska BDSM i miłośników ostrzejszych stosunków. Nie ma więc nic wspólnego z perwersjami. Jakie pozycje wchodzą w jego skład i na czym polega?

Czym jest waniliowy seks?

Pod pojęciem "waniliowy seks" (z ang. vanilla sex) kryje się taki rodzaj zbliżenia, któremu daleko jest do perwersji. Dla partnerów najważniejsza jest w nim bliskość i intymność. Dlatego też nie brakuje w nim pocałunków, czułych gestów, koncentracji na zmysłowych i powolnych ruchach, aby móc delektować się seksem w pełni. To prawdziwie romantyczne przeżycie!

Ważną częścią dla kochanków jest długa gra wstępna, którą może łączyć się z masażem (często z użyciem aromatycznych olejków), romantyczną muzyką czy nastrojowym światłem (najlepiej naturalnym, jak świece).

To seks, który nie wiąże się z żadnymi zwrotami akcji i perwersjami, ani z S&M (sadomosochizmem). Zwykły seks, zazwyczaj słodki, szczęśliwy i bardzo czuły

- podaje definicję Urban Dictionary, jak cytuje portal kobieta.pl.

Waniliowy seks: Pozycje seksualne

W skład słodkiego, waniliowego uniesienia wchodzą pozycje seksualne, które zapewniają największy kontakt ciała kochanków. Taki układ pozwala również na wolniejsze ruchy.

Jak podaje portal kobieta.pl, z badań przeprowadzonych przez "Vive" na grupie 4242 czytelników z całego świata wyszło, że "waniliowy seks" to dla nich nic innego jak:

  • 53% pozycja misjonarska,
  • 20% seks oralny,
  • 9% pozycja na pieska.

W stylu tego słodkiego stosunku jest również pozycja na łyżeczki i "leżący piesek" (partnerka kładzie biodra na łóżku). Jednak to pozycja misjonarska jest nazywana najbardziej intymną i bliską.

Dodatkowo miłośnicy wrażeń mogą skorzystać z pozycji "na jednorożca". Ułóżcie się podobnie jak w pozycji na "łyżeczki" i skierujcie twarz w tę samą stronę. Partner niech delikatnie rozchyli nogi w kolanach, ale złączy kostki. W tym czasie unieś nogę do góry i opierając się na łokciu podtrzymuj ją pod kolanem, a ukochany niech chwyci ją na wysokości łydki. Drugą rękę ma wolną i może pieścić nią np. Twoje piersi i muskać skórę, jednocześnie decydując o tempie zbliżenia.

Doświadczyłaś waniliowego seksu w swojej sypialni?

Zobacz również: Życie intymne na kwarantannie: Czy to normalne, że robicie TO rzadziej?

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Poria (Ocena: 5) 17.06.2020 20:28
No i ok, niech każdy żyje tak jak lubi ;) Ja jestem zwolennikiem chociażby małych ustępstw od tej wanilii, kupiłam sobie ostatnio Deep Fantasy, wibrator z ruchomą główką. Świetny jest :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 09:23
No, fajnie by było
odpowiedz

Polecane dla Ciebie