SOS

5 niepokojących znaków, że straciłaś niezależność w swoim związku

Właśnie tak rodzą się toksyczne związki.
5 niepokojących znaków, że straciłaś niezależność w swoim związku
Fot. Unsplash
17.06.2020

Wielu facetów tę cechę charakteru wymienia na równi z takimi atutami, jak ponętna sylwetka, piękne włosy czy zniewalający uśmiech - niezależność jest w ich oczach jedną z najbardziej pociągających cech, jakie może posiadać kobieta. To właśnie ona sprawia, że nie są w stanie oprzeć się jej posiadaczkom. Niezależne i pewne siebie kobiety są dla nich prawdziwym wyzwaniem i są w stanie zrobić niemalże wszystko, aby je zdobyć. 

Zobacz również: Wielu facetów boi się silnych kobiet. Po tym poznasz, że Twoja niezależność jest dla niego problemem

Z kobiecą niezależnością często dzieje się jednak coś bardzo dziwnego i niepokojącego.  Zwłaszcza wtedy, kiedy w naszym życiu pojawia się mężczyzna, na którym wyjątkowo nam zależy. Paradoksalnie wiele kobiet rezygnuje wówczas ze swojej niezależności z obawy, że partner nie będzie jej tolerował i odejdzie. To niestety najlepsza droga do tego, aby utknąć w toksycznym związku, w którym twoje zdanie nigdy nie będzie się liczyć.  

Znaki, że straciłaś niezależność w związku 

To on zawsze decyduje o tym, co będziecie robić 

Twój facet zawsze jest tym, który decyduje o tym, co zjecie na obiad, na jaki film wybierzecie się do kina, jak spędzicie weekend czy dokąd pojedziecie na wakacje. Jeśli nigdy nie wtrącasz swojego zdania on tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że wszystkie te decyzje są zależne tylko od niego – nawet jeśli zupełnie ci nie odpowiadają.  

Boisz się z nim skonfrontować 

To naturalne, że pary nie zgadają się ze sobą w każdej jednej rzeczy, nawet jeśli bardzo się kochają. Każdy ma swoje własne preferencje i upodobania. Najważniejsze to mówić o nich otwarcie oraz podejmować próby wypracowania kompromisu przy jednoczesnym zachowaniu szacunku wobec drugiej osoby. Jeżeli ty i twój facet macie odmienne opinie na dany temat, ale on nie ma o tym pojęcia, ponieważ ty za bardzo boisz się jego reakcji, by mu o tym powiedzieć, to bardzo zły znak.  

Znaki, że straciłaś niezależność w związku 

Fot. Unsplash.com

Przepraszasz go nawet wtedy, gdy to on nie ma racji 

Przyznanie się do błędu i powiedzenie słowa “przepraszam” to wielka sztuka. Nie każdego stać na to, aby przyznać, że nie miał racji albo że zachował się niewłaściwie. Jeśli masz wrażenie, że w waszym związku tylko ty jesteś stroną, która wiecznie przeprasza, coś jest zdecydowanie nie tak. Być może już automatycznie zakładasz, że każda sprzeczka dzieje się z twojej winy. Jeszcze gorzej jest, gdy rzeczywiście zaczynasz w to wierzyć albo przepraszasz partnera tylko ze strachu przed tym, że cię zostawi.   

Zawsze zmieniasz dla niego swoje plany 

Spędzanie czasu z ukochaną osobą jest wspaniałe, ale trzeba pamiętać, że mimo wszystko stanowicie dwa osobne byty i każde z was ma swoje własne życie, zajęcia i znajomych. Każdy potrzebuje też czasu wyłącznie dla siebie. Najgorzej jest, gdy twój partner tego nie rozumie ani nie szanuje i oczekuje od ciebie, że odwołasz swoje plany ze względu na niego – nie raz ani nawet kilka razy, w drodze wyjątku, ale że będzie się tak działo notorycznie, ponieważ w jego oczach nie powinnaś robić niczego bez niego. Zwłaszcza jeśli on sam nie ma absolutnie żadnego problemu z tym, aby realizować swoje plany bez twojego udziału. 

Tolerujesz jego toksyczne zachowanie 

Każdemu zdarza się gorszy dzień, który objawia się ponurym nastrojem czy nawet opryskliwym zachowaniem. Nie jest jednak normalne, jeśli twój facet ciągle jest wobec ciebie nieuprzejmy, wyśmiewa cię, obraża czy poniża - zarówno przed innymi jak wtedy, gdy jesteście sami. Takiego toksycznego zachowania nigdy nie powinno się tolerować. Jeśli mimo wszystko tak robisz to bardzo niepokojący znak. Możne to oznaczać, że czujesz się uzależniona od swojego partnera, nawet jeśli on wciąż cię krzywdzi. 

Zobacz również: 7 ewidentnych oznak toksycznego związku, które najtrudniej dostrzec

Polecane wideo

Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja”
Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 13:51
Lubie jak moj facet mna pomiata, jest moim Panem i Wladca, w domu chodze tylko na czworakach. Jestesmy typowa katolicka rodzina
odpowiedz

Polecane dla Ciebie