SOS

Nietypowy skutek pandemii w Polsce. Wiele osób wyjdzie z niej z nowym stanem cywilnym

Można już mówić o prawdziwej pladze tego zjawiska.
Nietypowy skutek pandemii w Polsce. Wiele osób wyjdzie z niej z nowym stanem cywilnym
Fot. Unsplash
14.05.2020

Tygodnie, a wręcz miesiące w towarzystwie nikogo innego, tylko twojego partnera. Brzmi jak romantyczna sielanka? Okazuje się, że ludzie reagują na taki scenariusz przeważnie na dwa sposoby. Pierwsza grupa to kochankowie, którzy spędzą ten czas w absolutnym zachwycie, przeżywając swoisty miesiąc miodowy. Ale druga grupa, zanim to wszystko się skończy, zacznie skakać sobie do gardeł i nie będzie w stanie na siebie patrzeć. 

Zobacz również: Przymusowa kwarantanna zbliża nas do siebie. Czy za 9 miesięcy czeka nas baby boom?

Jak informuje portal tok.fmw ciągu ostatnich kilku tygodni w Polsce nawet dwukrotnie wzrosła liczba wniosków o mediacje rozwodowe. Zdaniem ekspertów w największym stopniu przyczyniła się do tego izolacja społeczna, pracowanie z domu oraz opieka nad dziećmi. Ta kumulacja wywołała poczucie frustracji oraz wzrost napięcia między małżonkami.  

Koronawirus przyczynia się do rozwodów?

Małżeństwa, które już wcześniej przeżywały kryzys, teraz decydują się o rozstaniu 

- mówiła w rozmowie z tok.fm mediatorka sądowa Aleksandra Lewandowska. 

Koronawirus przyczynia się do większej liczby rozwodów

Fot. iStock

Fakt, iż sądy odnotowały wzrost wniosków o mediacje rozwodowe oznacza, że małżonkowie chcą przyśpieszyć sprawy rozwodowe. Mediacja jest metodą rozwiązywania sporów, w której uczestniczy osoba trzecia (mediator), mająca na celu ustalenie interesów i porozumienie obu stron. Wypracowanie porozumienia w wielu przypadkach pozwala przyspieszyć zakończenie sprawy, czyli uzyskanie rozwodu.  

Z oczywistych przyczyn oczekiwanie na rozprawy rozwodowe wydłuży się jeszcze bardziej – przed pandemią na pierwszą z nich czekano nawet 6 miesięcy. Mediacja może jednak przyczynić się do tego, że małżonkowie otrzymają rozwód już na pierwszej rozprawie, co potwierdza Aleksandra Lewandowska: 

Strony nadal oczekują na termin rozwodu, ale mają naprawdę bardzo duże szanse, że otrzymają rozwód na pierwszej rozprawie. 

Zobacz również: Miłość w czasach zarazy. Jak przetrwać kwarantannę z partnerem, by to nie zakończyło się rozstaniem?

Polecane wideo

Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja”
Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2020 13:40
*w ogóle
odpowiedz
Lola (Ocena: 1) 16.05.2020 23:47
Dorośli ludzie a zachowują się jak szczeniaki...widać tylko brak dojrzałości i jakiejkolwiek chęci na naprawę małżeństwa, to po co wogóle brać ślub skoro nie potraficie rozmawiać i rozwiązywać WSPÓLNIE problemów? I tutaj sprawdza się przysłowie...piękny ślub, szybki rozwód...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie