SOS

Właśnie dlatego żaden facet Cię nie podrywa. Wiemy, co sprawia, że jesteś dla nich niewidzialna

Męska logika jest tutaj banalnie prosta.
Właśnie dlatego żaden facet Cię nie podrywa. Wiemy, co sprawia, że jesteś dla nich niewidzialna
Fot. Unsplash
26.04.2020

W naszej kulturze przyjęło się, że to mężczyzna powinien starać się o kobietę oraz walczyć o jej względy. Facet powinien zdobywać, a kobieta - być zdobywana. Uważa się, że to po stronie mężczyzny leży nawiązanie znajomości i wykonanie tego trudnego, pierwszego kroku, który może ją zapoczątkować. Oczywiście obecnie te zasady są bardzo zmienne, ale wciąż wiele osób wychodzi z założenia, że właśnie tak powinno być.  

Zobacz również: „Najgorsze teksty, jakie usłyszałam z ust faceta”. Prawdopodobnie tobie też nie są obce

Co decyduje o tym, że facet decyduje się podejść i zapoczątkować rozmowę, a co sprawia, że odpuszcza podryw, nawet jeśli początkowo mogłoby się wydawać, że był tobą zainteresowany? Dlaczego nagle zmienił zdanie? Thomas Edwards jest coachem, który pomaga swoim klientom (zarówno mężczyznom, jak i kobietom) w sferze flirtu, randkowania i pewności siebie. Jest rozchwytywanym ekspertem, a swoim doświadczeniem dzieli się na łamach takich magazynów, jak chociażby CosmopolitanMen’s Health, Playboy, The New York Times czy The Wall Street Journal. Edwards zdradził jakie są prawdziwe powody, dla których mężczyźni cię nie podrywają. Co ostatecznie o tym decyduje? 

Dlaczego nikt cię nie podrywa? 

Sprawiasz wrażenie niedostępnej 

“Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że kobieta wydaje się niedostępna, ale moim zdaniem do najważniejszych zaliczają się: jej ubiór, w jakiej części pomieszczenia się znajduje, czy się uśmiecha, w jakim towarzystwie przebywa oraz generalnie mowa jej ciała” - wyjaśnia Edwards. 

Nie wychodzisz ze swojej strefy bezpieczeństwa 

Zdaniem eksperta nie da się poznać mężczyzny swojego życia, jeśli najpierw nie odważy się wyjść ze swojej strefy bezpieczeństwa. “Mężczyzna, którego szukasz istnieje tylko poza nią. Ważne jest więc, aby go tam spotkać, a to oznacza gotowość do zrobienia rzeczy, których normalnie byś nie zrobiła”. 

Dlaczego nikt cię nie podrywa? 

Fot. Unsplash.com

Jesteś zbyt powściągliwa 

“Faceci potrzebują jasnych wskazówek wizualnych nie tylko po to, aby stwierdzić, czy mogą do ciebie podejść, ale także żeby przekonać się, czy jesteś na to otwarta. Pamiętaj, że mężczyźni są wzrokowcami i potrzebują konkretnych sygnałów - gest, który ty sama możesz uznać za subtelną wskazówkę, może zostać zupełnie przeoczony przez większość facetów” - tłumaczy Edwards. 

Peszy cię kontakt wzrokowy 

“To coś, co obserwuję u kobiet niezwykle często. Rozglądają się za fajnym facetem, a kiedy wreszcie uda im się nawiązać z nim kontakt wzrokowy, zupełnie się peszą, przez co zmienia się ich wyraz twarzy. Wówczas mężczyzna ma wrażenie, że kobieta jednak nie jest nim zainteresowana” - przekonuje ekspert. 

Twoje ciało mówi “nie” 

Jak już zostało wspomniane, mowa ciała to jedna z najważniejszych rzeczy, na jaką mężczyźni zwracają uwagę u kobiet i to ona w dużym stopniu decyduje o tym, czy mężczyzna zdecyduje się wykonać pierwszy krok i nawiązać znajomość czy też nie. Edwards wyjaśnia, że jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę powinnaś kierować się zasadą SOLD. Jest to akronim, za którymi kryją się takie pojęcia jak “smiling”, czyli uśmiech, “open body language”, czyli otwarta postawa ciała (taka, która pokazuje, że jesteś zrelaksowana i czujesz się dobrze we własnej skórze), “leaning or listening”, czyli słuchanie rozmówcy oraz delikatne zwrócenie się w jego stronę podczas konwersacji, oraz “direction”, czyli rozmowa twarzą w twarz, co stanowi sygnał, że jesteś zainteresowana. 

Weźmiecie sobie te wskazówki do serca? 

Zobacz również: Czy kobieta powinna wykonać pierwszy krok? Opinie tych facetów nie pozostawiają złudzeń

Polecane wideo

Liczby nie kłamią. Niemal każda nastolatka chciałaby tak wyglądać
Liczby nie kłamią. Niemal każda nastolatka chciałaby tak wyglądać - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 18:14
Polka? Nie dziekuje!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 18:13
Czemu same nie podrywają? Przecież chciały równouprawnienia!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 18:13
Dzisiejsze kobiety to problem!! Jest tyle atrakcji wokół!! Po co sie meczyc z babami!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 18:11
Nowoczesna ,,Polka" ...fujjjj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2020 18:10
A kto by chcial wiecznie roszczeniowa zadufana w sibie Polke? Mężczyźni maja wywalone !!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie