SOS

Miej się na baczności, jeśli Twój partner ma tyle lat. Podobno wtedy jest najmniej wierny

Jeśli ma zdradzić, to właśnie teraz.
Miej się na baczności, jeśli Twój partner ma tyle lat. Podobno wtedy jest najmniej wierny
Fot. Unsplash
11.04.2020

Na początku wygląda to zawsze tak samo. Zapewniania o wielkiej miłości, związek na wyłączność, wspólne plany na przyszłość. W pierwszej fazie zauroczenia padają wielkie słowa i naprawdę wierzymy w to, że możemy stworzyć trwałą relację opartą na zaufaniu. Później zazwyczaj przychodzi moment otrzeźwienia.

Zobacz również: Chłopak zdradził ją po 5 latach związku. Jej reakcja zachwyciła internautów

Statystyka jest nieubłagana. Według badań większość ludzi ma skłonność do zdrady, a aktów niewierności dopuszcza się nawet 50 procent z nas. Dla każdego oznacza to co innego, ale patrząc na otaczającą nas rzeczywistość trudno zachować optymizm. Musimy liczyć się z tym, że nawet najbardziej kochający partner może okazać się nielojalny.

Teraz wiemy już dokładnie, kiedy ryzyko staje się największe.

kobieta na łóżku

Profesor Nicholas H. Wolfinger specjalizuje się w socjologii, a zwłaszcza naukach o rodzinie. Ten amerykański wykładowca z Uniwersytetu Utah przeanalizował dostępne dane, aby sprawdzić, jaki w rzeczywistości jest nasz stosunek do monogamii. Okazuje się, że na pewnym etapie życia podchodzimy do tematu bardzo liberalnie.

Może się wydawać, że to najmłodsi mają największą skłonność do zdrady, jednak z opracowanego przez niego raportu wyłaniają się zupełnie inne wnioski. Problem z dochowaniem wierności nie jest wcale domeną dzisiejszych 30-latków, ale raczej ich rodziców - informuje yourtango.com.

Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi udzielonych przez respondentów, którzy wzięli udział w badaniu Instytutu Studiów o Rodzinie.

Zobacz również: To coraz częstszy powód rozstań. Sprawdź, czy nie jesteś ofiarą MIKROZDRADY

małżeństwo

Zgromadzone dane pozwalają wysnuć wniosek, że szczególną słabość do relacji pozamałżeńskich mają osoby pomiędzy 50 a 60 rokiem życia. Do tego momentu wskaźnik systematycznie wzrasta - osiągając maksimum - a później spada. Wynika z tego, że kryzys wieku średniego rzeczywiście istnieje. Na skok w bok decydujemy się najczęściej po 20-30 latach małżeństwa

- przekonuje naukowiec.

Według niego zdrada po pięćdziesiątce jest dziś o wiele łatwiejsza, niż dawniej. Wszystko za sprawą środków farmakologicznych ułatwiających współżycie. Dojrzali małżonkowie, znudzeni długoletnim związkiem, mogą swobodnie eksperymentować. Teoretycznie powinniśmy się z tego cieszyć, ale powiedzcie to zdradzonym mężom i żonom…

Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

Polecane wideo

Te znaki zodiaku nie potrafią powstrzymać się od zdrady. Oto ranking najbardziej niewiernych partnerów
Te znaki zodiaku nie potrafią powstrzymać się od zdrady. Oto ranking najbardziej niewiernych partnerów - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 13:15
Taa jak ktoś chce to zdradza nawet w wieku 20 czy 30 lat
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 09:51
Nie rozumiem, co miał na myśli autor na koniec artykułu. Powinniśmy się cieszyć ze zdrady, czy co? Bo jeśli z tego, że współcześnie ludzie są sprawniejsi, to wcale nie znaczy, że powinniśmy cieszyć się ze zdrady. Ci niewierni mogliby eksperymentować i sprawdzać się w swoim stałym związku, nie widzę przeszkód.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 05:48
Głowa siwieje, dupa szaleje
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie