SOS

Te 3 znaki nie pozostawiają złudzeń. Jasno wskazują, że Twoi przyszli teściowie są toksyczni

Czy na pewno chcesz się pakować w taką relację?
Te 3 znaki nie pozostawiają złudzeń. Jasno wskazują, że Twoi przyszli teściowie są toksyczni
Fot. iStock
17.02.2020

Czy istnieje bardziej stresująca relacja niż ta z przyszłymi teściami? Zdaniem wielu odpowiedź na to pytanie jest oczywista, a brzmi “nie”. To m.in. dlatego, że kochamy partnera, a skoro jego rodzice są jednymi z najważniejszych osób w jego życiu chcemy zrobić wszystko, aby nas zaakceptowali i polubili. Boimy się też, że w przeciwnym razie ukochany zmieni zdanie co do naszego związku. 

Zobacz również: Jak nawiązać dobrą relację z rodziną chłopaka? Oto 3 kluczowe etapy

Zdarza się jednak, że brak możliwości nawiązania serdecznej relacji z potencjalnymi teściami wynika zdecydowanie z ich postawy. To bardzo trudna sytuacja, która potrafi wykończyć nerwowo nawet najtwardszą osobę i sprawić, że nasz związek zawiśnie na włosku. Po jakich zachowaniach możesz rozpoznać toksycznych teściów i czy na pewno chcesz pakować się w taką relację?

Zachowania toksycznych teściów

Teściowie są wścibscy 

Twój związek dotyczy tylko dwóch osób - ciebie i twojego partnera. Nie ma w nim miejsce na dodatkową parę, jaką są jego rodzice, a twoi potencjalni teściowie. Niestety nie wszyscy są w stanie to uszanować. Niektórzy teściowie wykazują nadmierne, by nie powiedzieć niezdrowe zainteresowanie związkiem swojego dziecka i bezceremonialnie się do niego mieszają - nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy przeżywacie gorszy okres i się kłócicie. Pamiętaj, że to absolutnie niedopuszczalne i nie powinnaś tego tolerować. 

Fot. iStock

Teściowie cię nie akceptują 

Wielu teściów nalega, aby po ślubie zwracać się do nich per “mamo” i “tato”. Myśl, że rodzice twojego ukochanego stają się także twoimi rodzicami z pewnością jest miła - ale tylko pod warunkiem, że akceptują cię i wspierają, jakbyś była ich rodzonym dzieckiem. Teściowie, którzy nie akceptują cię takiej, jaka jesteś, nie oferują ci wsparcia, a może nawet pozwalają sobie na niewybredne aluzje i komentarze pod twoim adresem z pewnością nie zasługują na to, abyś traktowała ich jak własnych rodziców. 

Teściowie manipulują twoim partnerem 

Nawet gdy jesteśmy dorośli, dla naszych rodziców zawsze pozostaniemy ich małymi dziećmi. A jak wiadomo, dzieciom trzeba pomagać w życiu, udzielać im dobrych rad, a być może nawet podejmować za nie część decyzji... Stop. Na takie zachowanie nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia, skoro ty i twój partner jesteście już dorośli. Niestety toksyczni teściowie nie mają żadnych zahamowań, aby manipulować swoim dorosłym dzieckiem, co najczęściej w negatywny sposób odbija się na waszym związku. Rozwiązanie tego problemu leży po stronie twojego partnera – to on powinien w końcu odciąć pępowinę i przeprowadzić ze swoimi szczerą rozmowę na ten temat. 

Zobacz również: „Po ślubie zamieszkaliśmy z teściową. Wtedy zaczęło się piekło”

Polecane wideo

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.09.2020 21:28
Moi teściowie sa "wszystko wiedzacy", niestety najczęściej sie myla. Udaja idealnych, a tesc jest alkoholikiem a tesciowa ma manie kontroli. Małżeństwo siostry meza rozpadło się dosyc szybko i mimo, ze jej juz ex maz to mowil glosno, nikt w ich rodzinie tego nie komentuje-ze rozwiedli sie miedzy innymi przez to, ze to bylo zycie w 4 kacie. Z nami próbowali, ale im nie wyszlo. Wiec zaczeli mnie oczerniac za plecami. Zniszczyli mi wesele... oczekuja przeprowadzki z Niemiec do Pl. Mam dosyc, czuje sie jakbym wyszla za maz, ale musze sie dzielic mezem z jego rodzicami. To chore. Boje sie zalozyc z nim rodzine, bo na przestrzeni lat mogą nam przeciez zatruć zycie i dziecko zostaloby bez ojca....a nawet jesli nie, to nie mam zamiaru sie z nimi widywac, bo traktuja mnie jak smiecia za przeproszeniem. To rani meza...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2020 08:47
Moi rodzice są toksycznymi teściami dobrze ze mój mąż to wytrzymał teraz już ich trochę wychowałam i muszą się zachowywać ale początkowo miał z nimi pieklo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2020 08:25
Nie wyobrażam sobie zwracać się do teściów per "mamo/tato".
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie