SOS

5 miłosnych trików: jak przejść przez ciężki okres w związku?

Pomogły już setkom par.
5 miłosnych trików:  jak przejść przez ciężki okres w związku?
Fot. Unsplash
29.02.2020

Nowoczesne małżeństwo wiąże się z dużymi oczekiwaniami. Chcesz, aby Twój mąż był troskliwym towarzyszem, wspaniałym kochankiem, najlepszym przyjacielem, a do tego realizował ambitne cele zawodowe. To rzeczywiście imponujący ideał, jednak nie zawsze realny. Każdy z nas posiada szereg zalet i wad, na którymi wciąż staramy się pracować, jednak nikt nie jest idealny w każdym calu. Jeżeli Twoje oczekiwania wobec partnera prowadzą do konfliktów, spróbuj zastosować się do tych 5 trików, które pomogą wam wyjść na prostą.

Zobacz też: Jeden mało romantyczny trik, dzięki któremu zaczniecie się częściej kochać

fot. unsplash

5 miłosnych trików, które pomogą Ci przezwyciężyć trudności w związku

1. Spójrz na wasz konflikt z perspektywy osoby trzeciej

Wyobraź sobie, że zaistniały konflikt w związku dotyczy twojej koleżanki. Pomyśl neutralnie o rozwiązaniu problemu z korzyścią dla obu stron. Ta metoda sprawia, że partnerzy lepiej się ze sobą dogadują i nie poddają się emocjom. Oczywiście nie oznacza ona braku konfliktów, ale szybsze ich rozwiązywanie.

2. Nie rezygnuj z bliskiego kontaktu z partnerem

Nie szukaj specjalnych okazji, aby przytulić się do partnera. Chwytanie za rękę, pocałunek czy przytulenie jest wspaniałym sposobem na przełamanie między wami lodów, a także lepsze samopoczucie. Przytulanie uwalnia stres, a taka bliskość sprawia, że po prostu czujemy się lepiej.

3. Pomyśl o tym, ile twój partner włożył w ten związek

Poświęć kilka chwil nad zastanowieniem się nad działaniami lub poświęceniami, które twój partner poczynił, abyś była szczęśliwsza i zadowolona ze związku z nim. Badania pokazują, że dzięki temu będziesz czuła się wdzięczna partnerowi i bardziej zaangażowana w związek. Nie odczuwaj jednak zbyt dużej presji i nie doszukuj się kilkunastu dużych wydarzeń. Wystarczy, że pomyślisz o jednej sensownej rzeczy, którą zrobił dla Ciebie partner.

4. Unikaj nadinterpretacji zachowania swojego partnera

To od Ciebie zależy jak zinterpretujesz zachowania partnera. Niestety często lubimy sobie dopowiadać pewne rzeczy, mimo iż w głębi czujemy coś innego. Nakręcamy się przy kolejnej kłótni, dolewając oliwy do ognia. Postarajmy się myśleć trzeźwo, zwłaszcza, jeżeli doskonale znamy swojego partnera i wiemy, że nie mógłby posunąć się do pewnych rzeczy.

5. Postrzegaj konflikt jako szansę na rozwój związku

Nie traktuj konfliktu jako pewnej niezgodności. Postaraj się przyjąć teorię "wypracuj to", która mówi o tym, że relacje rozwijają się poprzez rozwiązywanie konfliktów i aktywne staranie się o kompatybilność. Jeśli konflikt jest okazją do wzajemnego poznania się i rozwoju, wówczas poruszamy się w nim w sposób bardziej konstruktywny i istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie miał korzystny wpływ dla relacji.

Zobacz też: Dlaczego NIE JESTEŚ szczęśliwa w związku? 5 prawdziwych powodów

Polecane wideo

Miał być lekarzem, ale rzucił studia. Teraz robi karierę jako facet do towarzystwa
Miał być lekarzem, ale rzucił studia. Teraz robi karierę jako facet do towarzystwa - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
Każdy inny (Ocena: 2) 06.04.2020 17:26
Haha, nie. To nie zadziała.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie