SOS

Randka zmierza w złym kierunku? Tinder wprowadza przycisk alarmowy, który może Cię uratować

W sytuacji zagrożenia będziesz w stanie wezwać pomoc jednym kliknięciem.
Randka zmierza w złym kierunku? Tinder wprowadza przycisk alarmowy, który może Cię uratować
Fot. iStock
24.01.2020

Chyba każdy, kto kiedykolwiek korzystał z Tindera niejednokrotnie przekonał się o tym, że randkowanie online wcale nie jest takie idealne, jak próbują przedstawić to media. Czasami mimo godzin spędzonych na swipe’owaniu nie możemy znaleźć prawie żadnej pary. Czasami rozmowa zupełnie się nie klei. A czasami randka w realu zapowiada się ciekawie, ale na miejscu okazuje się, że to zupełnie nie to. 

Zobacz również: Jechała na randkę ponad 3 godziny i usłyszała, że jest gruba. Teraz chce zwrotu pieniędzy

Niestety zdarzają się jeszcze gorsze sytuacje. Media już nie raz donosiły o przypadkach ataków na tle seksualnym na kobiety, które umówiły się na spotkanie z mężczyznami poznanymi na Tinderze albo za pośrednictwem innych aplikacji randkowych. Czasami takie historie kończyły się naprawdę tragicznie, np. śmiercią tych kobiet. Dlatego Tinder postanowił podjąć konkretne kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników w przypadku, gdy umawiają się oni na randki w realu. 

Firma Match, która jest właścicielem Tindera oraz paru innych aplikacji randkowych, właśnie kupiła akcje aplikacji Noonlight, która służy do śledzenia lokalizacji danej osoby i zapewnianiu jej bezpieczeństwa. Przed pierwszym spotkaniem z matchem z Tindera użytkownik będzie mógł zapisać w apce informacje o tej osobie oraz o dacie randki. Jednak największą rewolucją jest tzw. panic button, czyli przycisk alarmowy. Za jego pośrednictwem w przypadku zagrożenia użytkownik aplikacji będzie mógł skontaktować się z dyspozytorami apki Noonlight. Następnie otrzyma SMS-a z pytaniem, czy wszystko w porządku, a w przypadku braku odpowiedzi Noonlight wyśle kod bezpieczeństwa, a następnie zadzwoni do osoby zgłaszającej problem. Jeśli z jej strony nie pojawi się żadna reakcja, zostaną wezwane odpowiednie służby  

Panic button ma zostać wprowadzony na Tindera pod koniec stycznia 2020 roku. Na razie ta opcja ma być dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy firma Match planuje rozszerzenie jej na inne kraje. Myślicie, że taki przycisk alarmowy w kontekście randek z Tindera to dobry pomysł? 

Zobacz również: Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera!

Polecane wideo

Ona dotarła na koniec Tindera. Nie rozumie, dlaczego od lat wciąż jest sama
Ona dotarła na koniec Tindera. Nie rozumie, dlaczego od lat wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
To nie jest dobry pomysł (Ocena: 1) 27.04.2022 22:05
Nieee
odpowiedz

Polecane dla Ciebie