SOS

Randkowanie w 2020 roku będzie jeszcze bardziej skomplikowane? Oto najgorsze trendy, które nas czekają

Szukanie miłości w Internecie to prawdziwe pole minowe...
Randkowanie w 2020 roku będzie jeszcze bardziej skomplikowane? Oto najgorsze trendy, które nas czekają
Fot. iStock
10.01.2020

Randkowanie przez Internet w teorii miało ułatwić nam życie, ale doświadczenia tysięcy użytkowników Tindera i innych podobnych mu aplikacji pokazuje, że często jest zupełnie inaczej. Historie nieudanych randek skutecznie zniechęcają coraz większą liczbę singli do szukania szczęścia w miłości za pośrednictwem Sieci, a czytając o skandalicznych zachowaniach użytkowników aplikacji randkowych trudno im się dziwić.

Zobacz również: 80 proc. facetów na Tinderze odrzuci Twój profil, jeśli masz TĘ rzecz w opisie

Niestety wygląda na to, że w nowym roku randkowanie online będzie jeszcze większym polem minowym. Do listy dziwnych “trendów” należy dopisać nowe dziwaczne zachowania typowe dla użytkowników aplikacji randkowych. Na jakie toksyczne zagrywki powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

Fleabagging

Ta nazwa to nawiązanie do serialu “Fleabag”, jednej z najbardziej nagradzanych produkcji telewizyjnych ubiegłego roku. Jest to randkowanie lub też wchodzenie w związki z partnerami, którzy są dla ciebie absolutnie nieodpowiedni – na podobieństwo głównej bohaterki serialu. Badania wykazują, że fleabagging dotyczy w większym stopniu kobiet niż mężczyzn. Doświadczenie z tym zjawiskiem ma aż 63 proc. pan w porównaniu do 38 proc. panów.

"Kanye'd"

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się pójść na randkę z kimś, kto przez cały czas mówił tylko wyłącznie o sobie i nie zadał ci ani jednego pytania? Jeśli tak, zostałaś “skanye’owana” (“Kanye’d”). Określenie tego zjawiska to jawne nawiązanie do Kanye Westa, o którego wielkim ego i samouwielbieniu (które objawiają się właśnie m.in. jako mówienie o sobie w samych superlatywach oraz nieustanne przerywanie innym) krążą prawdziwe legendy.

Fot. iStock

Dial Toning

Na pierwszy rzut oka Dial Toning jest bardzo podobny do ghostinu. Jednak różnica jest taka, że przypadku tego pierwszego nie dochodzi nawet do pierwszej randki. Dial Toning ma miejsce wtedy, gdy ktoś daje ci swój numer telefonu, ale gdy próbujesz skontaktować się z tą osobą, nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi. Według badan doświadczyło tego aż 65 proc. singli, a 30 proc. przyznało, że chociaż raz zastosowało wobec kogoś Dial Toning.

Exoskeleton-ing

To wyjątkowo dziwny trend, który można określić tylko jednym słowem - creepy. Co więcej, nie dotyczy bezpośrednio osoby, z którą randkujemy albo zaczęliśmy nowy związek. Exoskeleton-ing to sytuacja, w której eks naszego nowego partnera stalkuje nas np. w mediach społecznościowych (ogląda Insta Story, lajkuje zdjęcia) albo próbuje nawiązać z nami kontakt. Duchy poprzednich relacji nawiedzają ok. 22 proc. osób randkujących za pośrednictwem aplikacji randkowych.

Glamboozled

Na pierwszej randce każdy chce zaprezentować się jak najlepiej, a jak wiadomo pierwsze wrażenie najłatwiej wywrzeć w sposób wizualny. To właśnie dlatego wiele osób, a zwłaszcza kobiet przed pierwszym spotkaniem z nowym potencjalnym partnerem spędza długie godziny dobierając idealny outfit, układając fryzurę i wykonując staranny makijaż. Niestety często zdarza się, że całe te wysiłki idą na marne, ponieważ wystrojona i umalowa czekasz na swojego crusha w umówionym miejscu i o umówionej porze, a jego... ani śladu. Takiej sytuacji doświadcza aż 54 proc. wszystkich randkujących online.

Zobacz również: Facet z Tindera ma absurdalne wymagania dla potencjalnych dziewczyn. „Nie zniżę swojego poziomu”

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie