SOS

Intymne fobie: 6 najczęstszych lęków, które pojawiają się przed zbliżeniem

Też je masz?
Intymne fobie: 6 najczęstszych lęków, które pojawiają się przed zbliżeniem
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/709105903810757152/)
05.01.2020

Intymność obecna jest w każdym związku, a przynajmniej powinna. Kiedy wchodzimy w nową relację, często obawiamy się pierwszego zbliżenia. W głowie mamy natłok myśli, często bezpodstawnych obaw, które blokują nas przed partnerem. Czego najbardziej boimy się podczas intymnych zbliżeń? Oto 6 najczęstszych lęków, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zobacz też: 50 niedyskretnych pytań, które powinny paść w każdym związku. Zrobi się gorąco!

fot. unsplash

Najczęstsze obawy przed intymnym zbliżeniem

1. Lęk przed odrzuceniem

Czy seks może przekreślić wszystko? Być może tak, jednak nie jest to powód dla którego powinnaś bać się zbliżeń intymnych. Po prostu bądź sobą, pokaż partnerowi swoją prawdziwą twarz i nikogo nie udawaj. Jeżeli on Cię odrzuci, wcale wina nie musi leżeć po Twojej stronie. Problem może tkwić również w nim.

2. Lęk przed porażką

Mężczyźni obawiają się, że nie wystarczająco zaspokoją swoją partnerkę, w końcu to pierwsze zbliżenie, nie znacie własnych oczekiwań ani potrzeb. Kobiety z kolei nie chcą być odebrane jako złe kochanki, a ten strach sprawia, że wasze ciała są sparaliżowane. Dlatego postarajcie się myśleć pozytywnie, czerpać przyjemność i rozluźnić się. 

3. Strach przed rozczarowaniem

Czy byłaś kiedyś w sytuacji w której nie mogłaś doczekać się, żeby ściągnąć ubrania z faceta, a w chwili kiedy to nastąpiło cały czar pryskał? Partner po prostu przestał Cię pociągać fizycznie... To jeden z większych lęków przed intymnością. Warto jednak dać mu drugą szansę i wziąć pod uwagę również to jakim człowiekiem jest i co was łączy.

4. Lęk związany z akceptacją ciała

Wiele kobiet, ale też mężczyzn obawia się swojego ciała i czy spodoba się ono drugiej połowie. Jeżeli facet pokochał Cię w ubraniu, nie zmieni raptem zdania, kiedy je z siebie zrzucisz. Musisz zaakceptować swoje ciało i pokazać, że jesteś pewną siebie i wartościową kobietą.

5. Obawa przed skrzywdzeniem 

Czasami również kobiety chcą po prostu się zabawić. I tu pojawia się również obawa, czy druga osoba myśli podobnie? Czy idąc z nią do łóżka nie damy jej nadziei na coś więcej? Najlepiej postawić sprawę jasno i na samym początku określić wasz status relacji. 

6. Dziwne momenty

W każdej sypialni pojawią się TE dziwne momenty, czyli jęczenie, marszczenie się, wydawanie odgłosów itd. Każde pierwsze zbliżenie jest w pewnym stopniu krępujące, jednak takie zachowanie w sypialni jest zupełnie normalne. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że są one oznaką przyjemności i prędzej czy później musi to się wydarzyć.

Zobacz też: Faceci wskazali najgorsze błędy, które kobiety popełniają w łóżku

Polecane wideo

Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności?
Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Anna (Ocena: 5) 07.01.2020 23:19
Bzdury, bazujące na stereotypach o tym jak kobiety nie akceptują swojego ciała. Najczęstszy lęk kobiet przed stosunkiem to "że będzie boleć" większość z nas nie przeżywa orgazmu pochwowego, a spora część z tego odczuwa ból podczas stosunku niezależnie od partnera/sytuacji itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2020 19:56
Ze mi się kupę zachce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie