SOS

Więzień w związku: 5 sygnałów, że Twój partner nie jest z Tobą szczęśliwy

Często zdarza się, że to jedna osoba w związku przejmuje inicjatywę i nie liczy się ze zdaniem drugiej połowy.
Więzień w związku: 5 sygnałów, że Twój partner nie jest z Tobą szczęśliwy
fot. unsplash
01.12.2019

Każdy z nas marzy o szczęśliwym i długotrwałym związku. Choć z definicji związek oznacza dobrowolne połączenie się dwóch osób, niekiedy czujemy się w nim uwięzieni. Często zdarza się, że to jedna osoba w związku przejmuje inicjatywę i nie liczy się ze zdaniem drugiej połowy. Takie zachowanie prowadzi do wielu problemów, a partner może czuć się uwięziony w relacji. Oto 5 niezdrowych zachowań w związku.

Zobacz też: W zdrowym związku facet nigdy NIE powinien wymagać od Ciebie TYCH rzeczy

fot. unsplash

Uwięzieni w związku - niezdrowe zachowania, na których cierpi partner

1. Decydowanie o przyszłości

Rozmawianie o wspólnej przyszłości i snucie planów jest bardzo budujące i zobowiązujące. Jednak, kiedy będziesz decydować o przyszłości partnera bez jego zdania, on poczuje się uwięziony. Pamiętaj, że wspólnie tworzycie związek, a wszystkie decyzje powinny być podejmowane razem. Decydowanie za kogoś nie służy ani tej osobie ani waszej relacji.

2. Brak własnej przestrzeni

Wspólne spędzanie czasu jest bardzo ważne dla każdej relacji. Jednak w związku musimy mieć własną przestrzeń. Spędzanie ze sobą czasu 24 h na dobę nie służy żadnej relacji. Daj swojemu partnerowi trochę luzu, nie zabraniaj mu męskich wypadów i wyjścia z domu bez Ciebie. Zobaczysz, że to posłuży Waszemu związkowi.

3. Kontrolowanie

Możesz robić to zupełnie nieświadomie, czasami z braku wyczucia, czasami z przesadnej troski. Daj swojemu partnerowi wolny wybór, jeżeli się kochacie, on na pewno nie zrobi niczego głupiego. Wybieranie mu przyjaciół i ciągłe kontrolowanie sprawia, że on poczuje się jak więzień. A chyba tego nie chcesz, prawda?

fot. unsplash

4. Obwinianie

Nie możesz winić go za wszystkie Wasze niepowodzenia. Jeżeli on chce się rozstać, nie zatrzymuj go na siłę i nie groź mu. Chyba nie chcesz być z kimś na siłę i z litości? Pamiętaj, że każdy z nas ma wolny wybór i trzeba to uszanować.

5. Wywieranie presji

Kobiety mają tendencję do nacisków w związku. Ślub, dzieci, deklaracje. Ciągłe naciskanie sprawi, że on jeszcze bardziej będzie przeciągał sprawę. Faceci chcą, aby tak ważne decyzje wypływały od nich świadomie, a nie były podjęte przez naciski. 

Zobacz też: 5 czynności, które poprawią Waszą relację. Koniecznie róbcie to razem!

Polecane wideo

To chyba najpiękniejsza para w Polsce. Kasia i Mateusz zachwycili świat
To chyba najpiękniejsza para w Polsce. Kasia i Mateusz zachwycili świat - zdjęcie 1

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Krzysiek (Ocena: 5) 01.12.2019 16:32
Punkt pierwszy jest błędnie napisany. Błędny jest tam fragment: "wszystkie decyzje powinny być podejmowane razem". Bowiem sens tego punktu, to zupełnie coś przeciwnego: nie wszystkie decyzje powinny być podejmowane razem. Napisano to w dalszej części: "Decydowanie za kogoś nie służy ani tej osobie ani waszej relacji." Inaczej mówiąc: "w związku musimy mieć własną przestrzeń", "Daj swojemu partnerowi trochę luzu" (z punktu 2). A jeszcze dosadniej ujęto to w punkcie 3: "Daj swojemu partnerowi wolny wybór, jeżeli się kochacie, on na pewno nie zrobi niczego głupiego."
zobacz odpowiedzi (1)
Ssij pałę (Ocena: 5) 01.12.2019 14:36
Jestem chorą psychicznie osobą, pomiotem tirówki i jej klienta. Zawracam ludziom gitarę swoimi debilnymi tekstami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie