SOS

Jeśli Twój facet powtarza któreś z tych zdań to... czas się rozstać

Nie wróżą nic dobrego.
Jeśli Twój facet powtarza któreś z tych zdań to... czas się rozstać
Fot. iStock
10.11.2019

Czasami koniec związku przychodzi nagle i niespodziewanie – np. wtedy, gdy jeden z partnerów odkrywa niewierność drugiego i w tym samym momencie kończy relację. Bywa też, że związek psuje się już od dłuższego czasu i nieuchronnie zmierza w stronę rozstania, mimo że partnerzy jeszcze nie są tego świadomi.  

Zobacz również: Czy Twój związek lada moment się rozpadnie? 5 oznak, że rozstanie jest blisko

Sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą w związku może zdradzić bardzo wiele na temat tego, czy w naszej relacji dzieje się dobrze czy wręcz przeciwnie. Niektóre słowa powtarzane często przez partnera, mimo że brzmią dość neutralnie, w rzeczywistości świadczą o tym, że ten związek nie jest udany, a być może jest wręcz toksyczny. Jeśli twój facet ciągle powtarza zdania, które przeczytasz poniżej, niestety nie mamy dla ciebie dobrej wiadomości. Im szybciej zakończysz ten związek, tym lepiej.   

„Nigdy cię nie zawiodę” 

Jeśli on ciągle to powtarza, zawiesza poprzeczkę naprawdę wysoko – zbyt wysoko. Prawda jest taka, że na pewnym etapie oboje w jakiś sposób zawiedziecie siebie nawzajem. To po prostu nieuniknione. Jeśli twój facet ciągle to powtarza może to oznaczać, że być może nie będzie chciał przyznać do błędu kiedy faktycznie go popełni. 

„Jesteś zbyt emocjonalna” 

Mówienie komuś takich rzeczy w momencie, gdy druga strona jest już wystarczająco zdenerwowana to jak dolewanie oliwy do ognia – tylko pogorszy sprawę. Jeżeli w trakcie kłótni takie słowa padają z ust twojego faceta to znak, że nie obchodzą go twoje uczucia. 

„Dla ciebie przestanę...”  

...pić, palić, chodzić do kasyna – skreśl niepotrzebne, albo wpisz to, co jest między wami kością niezgody. Jeżeli twój partner zmaga się z toksycznymi uzależnieniami nie powinien ich rzucać dla ciebie. Zerwanie z nałogiem powinno być decyzją na całe życie, a nie podyktowane życzeniem partnerki. Żaden związek nie powinien opierać się na tym, czy jedna ze stron upora się ze swoimi problemami czy nie.  

Fot. iStock

„Albo ja, albo...” 

Stawianie ultimatum partnerowi to absolutne ekstremum i nikt nie powinien uciekać się do niego, jeśli okazja naprawdę nie jest dramatyczna, np. kiedy swoim zachowaniem krzywdzisz siebie lub swoich bliskich. Ale jeśli twój partner wykorzystuje ten tekst w błahych sprawach, stając między tobą a twoimi przyjaciółkami albo rodziną, to znak, że chce cię kontrolować. 

„Musisz...” 

Każdej i każdemu z nas zdarzyło się wymusić na partnerze/partnerce zrobienie dla nas czegoś głupiego lub wyręczenie nas z nieprzyjemnego obowiązku. Ale nikt nie powinien stawiać żądań non stop. A jeżeli twojemu facetowi naprawdę na czymś zależy, powinien wyrazić to w formie prośby, a nie rozkazu.  

„Nienawidzę cię” 

Zdarza się, że w przypływie zaślepiającej furii mówimy partnerowi przykre rzeczy, których tak naprawdę nie mamy na myśli. Ale jeśli twój facet nieustannie podważa uczucia do ciebie albo mówi takie słowa, to naprawdę zły znak – co innego stracić panowanie nad sobą, a co innego faktycznie wykrzyczeć je komuś prosto w twarz. 

„Z nami koniec” 

Jedyną sytuacją, kiedy partner powinien powiedzieć te słowa to oficjalne zakończenie związku. Jeżeli twój facet używa ich jako szantaż, zwłaszcza gdy kłócicie się o naprawdę błahą rzecz, to znak, że tobą manipuluje. Nie pozwól sobie na to! 

Zobacz również: Jak zakończyć toksyczny związek z kimś, kogo bardzo kochasz?

Polecane wideo

Nazwali ich najmniej fotogeniczną parą na Instagramie. Nie mają zamiaru się ukrywać
Nazwali ich najmniej fotogeniczną parą na Instagramie. Nie mają zamiaru się ukrywać - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.11.2019 10:50
Mój mi mówił, że ma mnie na głowie, że się wypalił. A potem, że nie wiedział co te słowa znaczą i że mogłam je tak odebrać. 35-letni nauczyciel. Żal.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie