SOS

8 sygnałów świadczących o tym, że tkwisz w patologicznym związku. Czas uciekać!

Kontrolowanie i zaborczość nie mają nic wspólnego z miłością.
8 sygnałów świadczących o tym, że tkwisz w patologicznym związku. Czas uciekać!
fot. unsplash
08.10.2019

Każdy związek powinien opierać się na wzajemnym zaufaniu. Zdrowa relacja potrzebuje przestrzeni, a partnerzy powinni mieć czas na realizację własnych zainteresowań. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których partner jest bardzo kontrolujący i ciągle snuje jakieś podejrzenia. Takie zachowana prędzej czy później doprowadzą do rozstania, bo nikt nie ma prawa zabrać nam własnej przestrzeni. Oto 8 typowych sygnałów świadczących o tym, ze Twój partner Cię zdecydowanie za mocno kontroluje.

Zobacz też: 7 sygnałów, że spotykasz się z softboyem

Zachowania toksycznego partnera

fot. unsplash

1. Obniża Twoją samoocenę

Twój partner nie pozwala Ci zrobić nic bez jego zgody i chce, abyś skupiała całą uwagę tylko i wyłącznie na nim?  Do tego ma tendencję do krytykowania Ciebie i i wytykania Twoich wad? Uważaj, ten typ może być toksyczny!

2. Ciągle wypytuje i podważa Twoje zdanie

Facet kontrolujący zawsze będzie podważał Twoje zdanie i snuł podejrzenia. Wypytywanie o to co robiłaś, gdzie i z kim byłaś jest oznaką kontrolowania. Jeżeli on Ci nie wierzy teraz, to raczej nigdy się nie zmieni.

3. Chce wiedzieć o Tobie wszystko

Wypytywanie o najmniejszy szczegół nie jest normalnym zachowaniem. Każdy z nas ma prawo do prywatności i nigdy nie powinnyśmy pozwolić, aby nam je odebrano!

4. Jest chorobliwie zazdrosny

W prawie każdym związku pojawia się jakiś rodzaj zazdrości. Jednak sytuacja, w której on nie pozwala rozmawiać Ci z innymi facetami, wmawia Ci romanse i czepia się o każdy szczegół jest już toksyczna. Facet chce mieć pod kontrolą dosłownie wszystko...fot. unsplash

5. Nie lubi, gdy wychodzisz bez niego

To idzie w parze z zazdrością. Jeżeli Twojemu partnerowi nie podoba się to, że wychodzisz bez niego (nawet na babski wieczór) to bardzo wyraźny sygnał, że Cię kontroluje.

6. Nie lubi, kiedy dobrze bawisz się bez niego

Dobra zabawa bez faceta? On nie może uwierzyć, że to możliwe. Kiedy wracasz z imprezy jest na Ciebie zły, a potem wypytuje o każdy szczegół. To kontrolujący facet...

7. Podejmuje decyzje za Ciebie

W ogóle nie liczy się z Twoim zdaniem i chce mieć pod kontrolą całe Twoje życie. Podejmuje decyzję za Ciebie i uważa, że nie masz nic do powiedzenia. Brzmi strasznie... Uciekajcie od takiego typa, dziewczyny!

8. Przerzuca winę na Ciebie

Wszystko co złe przypisuje Tobie? To norma u kontrolujących facetów. On nigdy nie zrobił nic złego, ale Ty w jego oczach robisz to non stop. To bardzo zły sygnał.

Zobacz też: Jak przetrwać spotkanie ze swoim eks?

Polecane wideo

Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy
Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.10.2019 17:54
Ja bylem w takim związku ale identyczne jak w opisie zachowywala sie moja byla kobieta
odpowiedz

Polecane dla Ciebie