SOS

4 wczesne znaki, że NIE BĘDZIE wam ze sobą dobrze w łóżku

Fajerwerków na pewno nie będzie...
4 wczesne znaki, że NIE BĘDZIE wam ze sobą dobrze w łóżku
Fot. iStock
25.09.2019

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się wyidealizować sobie kogoś w myślach do tego stopnia, że gdy wreszcie stanęłaś twarzą w twarz ze swoimi wyobrażeniami, poczułaś ogromne rozczarowanie? Teraz przełóż ten scenariusz na życie seksualne. Nic nie rozczarowuje bardziej, niż nakręcanie się na myśl o pierwszym razie z nowym crushem tylko po to, żeby wreszcie przekonać się, że było... okej. Przeciętnie. No dobra, było po prostu kiepsko. 

Zobacz również: Dlaczego tak trudno jest patrzeć partnerowi w oczy podczas namiętnego zbliżenia?

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby, aby już zawczasu stwierdzić, że ty i twój crush nie będziecie ze sobą kompatybilni w łóżku. Im wcześniej to sobie uświadomisz, tym wcześniej unikniesz rozczarowania i tym mniejsze ryzyko, że zainwestujesz zbyt dużo w relację, która nie jest dla ciebie odpowiednia. Po czym poznać, że nie będzie wam dobrze w łóżku? Oto 4 oczywiste znaki. 

#1: On nie chce poruszać tego tematu 

Jeżeli spotykacie się ze sobą już od paru miesięcy, a twój chłopak unika tematu zbliżenia, może to oznaczać, że patrzycie na tę kwestię zupełnie inaczej. Zdaniem seksuolożki Irene Fehr to jeden z najbardziej oczywistych znaków, że nie będziecie seksualnie kompatybilni. Tak samo jest w sytuacji, gdy partner unika odpowiedzi na twoje pytania na temat seksu albo od razu zmienia temat, jest ewidentnie zawstydzony czy zakłopotany. 

#2: On tylko cię krytykuje 

Kolejny istotny sygnał, że nie znajdziecie wspólnego języka w łóżku to oceniające zachowanie ze strony twojego partnera. Zwłaszcza jeśli on krytycznie odnosi się na temat twoich preferencji seksualnych albo fantazji. Potwierdza to Jess O’Reilly, prowadząca podcast @SexWithDrJess. Najgorszej jest w sytuacji, gdy twój partner krytykuje w ciemno, nawet nie zadawszy sobie trudu, żeby wypróbować nowe pomysły. To potwierdzenie, że na sferę seksualności patrzycie zupełnie inaczej. 

Fot. iStock

#3: Nie zgadzacie się co do częstotliwości zbliżeń 

W sytuacji, gdy jedna ze stron nie ma ochoty na zbliżenie, zamiast być obopólną przyjemnością, seks staje się przykrym obowiązkiem. To nigdy nie powinno mieć miejsca. Jeśli ty i twój partner nie jesteście w stanie dojść do porozumienia w kwestii tego, jak często powinniście uprawiać seks, nie wróży to nic dobrego. Jess O’Reilly zwraca uwagę na to, że w takiej sytuacji warto skupić się przede wszystkim nie na częstotliwości zbliżenia, ale na jakości. Jeżeli seks was nie satysfakcjonuje, warto postawić na eksperymenty. A gdy już odkryjecie, co naprawdę działa na was w sypialni, nie będziecie mogli się doczekać chwil sam na sam, przekonuje ekspertka. 

#4: Myśl o zbliżeniu wcale cię nie ekscytuje 

Jeżeli ty i twój partner próbowaliście już wszystkiego, a mimo to na myśl o zbliżeniu nie ogarnia cię przyjemna ekscytacja, nie mamy dla ciebie dobrej wiadomości. Prawdopodobnie między wami nie ma i nigdy nie będzie prawdziwej chemii. Być może to oznacza, że będziecie dla siebie lepszymi przyjaciółmi, a nie kochankami. Niemożność osiągnięcia satysfakcji to jeden z najbardziej oczywistych znaków, które świadczą o braku kompatybilności w sypialni. 

Zobacz również: Większość kobiet doświadcza zaledwie dwóch, a jest ich aż 8 - oto wszystkie rodzaje orgazmu

Polecane wideo

Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera!
Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera! - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.01.2020 20:14
Ja nie mogę. ,,Nie będzie między wami chemii, więc może będziecie lepszymi przyjaciółmi niż kochankami”? ,,Im szybciej zrozumiesz, że nie ułoży wam się w łóżku tym lepiej, bo nie zainwestujesz w relację, która nie ma przyszłości”? Ja pier****. A od kiedy przepraszam seks o orgazm są ważniejsze od zakochania, romantyzmu, kochania tej drugiej osoby? Orgazm i seks nie są koniecznymi elementami związku. Czasami jest tak, że mężczyzna albo kobieta z jakiegoś powodu nie mogą uprawiać seksu, a ta druga osoba jest w niej tak zakochana, tak bardzo ją kocha, że wystarczy, że po prostu trzyma ją w ramionach i jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Ale nie powinnam się już dziwić takim artykułom. Nie w tych czasach, gdzie miłość i udana relacja równa się orgazm, gdzie słowo ,,ukochana” zostało zastąpione słowem ,,partnerka seksualna” albo ,,dupeczka”, gdzie kobieta rozpacza bo czekała z seksem do ślubu a po ślubie okazało się, że penis jej męża za mały (był kiedyś tu o tym artykuł), gdzie seks nie jest pełen miłości i zwieńczeniem małżeństwa, tylko eksperymentami przed ślubem ,,czy na pewno się dopasujemy”. A tak w ogóle jeśli uczucie i miłość są szczere to seks też będzie super nawet jeśli nie będzie mega przyjemności.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie