SOS

Dlaczego faceci NIE przepraszają? Za wszystko odpowiedzialna jest...

Nie musi być to kwestią złośliwości.
Dlaczego faceci NIE przepraszają? Za wszystko odpowiedzialna jest...
fot. unsplash
28.08.2019

Nie od dziś wiadomo, że faceci mają problem z wypowiedzeniem magicznego słowa "przepraszam". Dla kobiet jest to jednak bardzo ważne i większość z nich oczekuje, aby każda kłótnia została zakończona przeprosinami. Czy jeżeli facet nie przeprasza to znaczy, że mu nie zależy? Spokojnie, naukowcy twierdzą, ze to głównie kwestia płci, a nie złośliwości. Ot, taka przypadłość mężczyzn. Dlaczego faceci mają problem w wypowiedzeniem słowa "przepraszam"? Oto kilka powodów.

Zobacz też: Dlaczego tak trudno jest patrzeć partnerowi w oczy podczas namiętnego zbliżenia?

Dlaczego faceci nie przepraszają?fot. unsplash

Faceci od słów wolą gesty

Choć niektóre słowa nie przechodzą mężczyznom przez gardło, z pewnością potrafią zrobić dobry gest. Kwiaty, kolacja, a może zwykłe zmywanie naczyń? Faceci chcą wynagrodzić Ci krzywdę za pomocą gestów, bo właśnie je uważają za najważniejszą formę miłości i przeprosin.

Ciężko przyznać się im do błędu

Nie od dziś wiadomo, że faceci to bardzo dumne istoty. Przyznanie się do błędu to dla nich kompletna porażka, odarcie z męskości i generalnie dość upokarzająca sytuacja. Jeżeli, więc Twój facet nie może wydusić z siebie słowa "przepraszam" to znaczy, że jest to dla niego bardzo niekomfortowe.

Mężczyźni są mniej wrażliwi 

Psycholodzy twierdzą, że kobiety są bardziej emocjonalne od mężczyzn i czasami wręcz nadużywają słowa "przepraszam". Kobiety są bardziej empatyczne i współczujące, mają tendencję do przepraszania za najmniejszy drobiazg, a do tego robią to bardzo naturalnie. Dla mężczyzn przeprosiny są z kolei czymś wielkim i dotyczą dużych rzeczy. Nie uważają, że powinni przepraszać za coś co bezpośrednio nie jest ich winą.

Mają większy próg uznania czegoś za obraźliwe

Zastanawiasz się, czemu on jeszcze Cię nie przeprosił? Badania pokazują, że faceci podchodzą trochę inaczej do przeprosin i nie uważają, żeby zawsze było to konieczne. Innymi słowy, nie uważają, aby ich zachowanie wymagało przeprosin.

Zobacz też: Jak zachowuje się zakochany facet? 7 faz miłości u mężczyzny

Polecane wideo

Rzeczy, o których NIE powinnaś mówić swojemu facetowi
Rzeczy, o których NIE powinnaś mówić swojemu facetowi - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.08.2019 16:57
U mnie wychodzi to tak, że ja za wszystko przepraszam, nawet jak nie jest to moją winą :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2019 15:25
Spoko. Oni nie potrafią przepraszać, ja nie wybaczam nawet pierdoły (w ich mniemaniu pierdoły) bez przeproszenia. No to krzyżyk na drogę, buce - szukajcie sobie frajereki dla której trudny charakter nie będzie wku.wiajacy na dłuższy czas :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie