SOS

Mój były właśnie się zaręczył i czuję, jakby znów złamał mi serce...

Jak się z tym pogodzić? To niełatwe, ale możliwe - zaufaj nam.
Mój były właśnie się zaręczył i czuję, jakby znów złamał mi serce...
Fot. Unsplash
01.08.2019

Taka wiadomość jest niczym prawdziwy grom z jasnego nieba. Nie ma znaczenia, czy dowiadujesz się tego od osób trzecich, ze zmiany statusu na Facebooku, romantycznej fotki na Instagramie czy może osoby, której dotyczy to bezpośrednio. Informacja o tym, że twój eks właśnie się zaręczył w większości przypadków jest naprawdę bolesna – nawet jeśli rozstaliście się przysłowiowe wieki temu i nie utrzymywaliście kontaktu. Nawet jeśli do tej pory wydawało ci się, że już dawno się z niego “wyleczyłaś”. W takich chwilach często okazuje się, że twój były wciąż pozostaje ważną częścią twojego życia i trudno pogodzić ci się z faktem, że ty już nie jesteś najważniejszą kobietą w jego życiu. 

Zobacz również: Na dzień przed ślubem swojego eks dostała od niego SMS-a. Jego treść ją zszokowała

Jak poradzić sobie z uczuciami, które kumulują się w tobie na wieść o zaręczynach twojego eks? Jak przezwyciężyć smutek, rozżalenie i gniew oraz przestać fantazjować o tym, że to właśnie ty jesteś na miejscu jego przyszłej żony? Te mantry pomogą pogodzić się z faktem, że twój były partner właśnie się zaręczył i układa sobie życie bez ciebie. 

#1: On nie był tym jedynym 

Kiedy dowiadujesz się, że facet, o którym kiedyś myślałaś, że jest miłością twojego życia oświadczył się innej kobiecie (i został przyjęty), łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że to właśnie on był TYM JEDYNYM - ideałem mężczyzny, miłością, którą bezpowrotnie utraciłaś. Jeśli to on był stroną, która zainicjowała rozstanie, zaczynasz znów roztrząsać, czym go od siebie odepchnęłaś. Jeśli to ty z nim zerwałaś, teraz zastanawiasz się, czy właśnie nie popełniłaś największego błędu w swoim życiu. Ale wiesz co? Gdyby on faktycznie był dla ciebie tym jedynym, wciąż bylibyście razem. Nic nie dzieje się bez powodu, więc za waszym rozstaniem też kryje się konkretny powód, chociaż czasami trudno ci o tym pamiętać. Powtarzanie sobie, że on nie był tym jedynym pozwoli ci wyjść z pułapki myślenia, że już nigdy nie spotkasz w swoim życiu nikogo wyjątkowego i zmarnowałaś największą życiową okazję. Uwierz nam – jest wprost przeciwnie. 

#2: “Przede mną wspaniała przyszłość, pełna nowych szans i możliwości” 

Kiedy dowiadujesz się, że twój eks się zaręczył, to naturalne, że wracasz myślami do przeszłości, wspominasz szczęśliwe chwile, a być może nawet żałujesz, że wasze losy potoczyły się tak, a nie inaczej. Ale musisz pogodzić się z faktem, że przeszłości nie da się zmienić. Więc zamiast ją rozpamiętywać i wymyślać w swojej głowie scenariusze, które już nie mają szansy się spełnić, skup się na tym, co tu i teraz. Rozejrzyj się wokół, a zobaczysz, jak wiele oferuje ci los, jak wspaniałych ludzi masz wokół siebie i ile dobrego możesz zrobić ze swoim życiem.  

Fot. Unsplash.com

#3: “Jestem sama, ale jestem swoją własną całością” 

Nie da się zaprzeczyć, że jeśli po rozstaniu twój eks znajduje szczęście u boku kogoś nowego, możesz czuć się wyjątkowo samotna i zagubiona, zwłaszcza jeśli w twoim życiu aktualnie nie ma nikogo wyjątkowego. W takich chwilach najważniejsze jest pamiętać, że nigdy nie jesteś naprawdę sama, jeśli czujesz się dobrze z samą sobą i kochasz siebie taką jaka jesteś. Niech ta mantra pomoże ci o tym, że powinnaś skupić się na pielęgnowaniu relacji z samą sobą. Nie potrzebujesz żadnej “połówki” do tego, aby być swoją własną całością.  

#4: “Uwalniam się od wszystkich uczuć do...” 

... wykropkowane miejsce zastąp imieniem swojego byłego. Właśnie teraz jest idealny moment na to, żeby “zresetować” swoje serce. Pierwszy krok, aby to osiągnąć, to uwolnienie się od wszystkich uczuć i emocji, jakie wiążesz ze swoim byłym partnerem. Bez tego nie sposób pójść dalej. Nawet, jeśli czujesz, że przepełnia cię gniew, rozżalenie, poczucie niesprawiedliwości lub tęsknota - zostaw to za sobą i pójdź naprzód. 

#5: “Naprawdę życzę mu dobrze” 

Ta mantra może być najtrudniejsza, ale jest zdecydowanie najważniejsza ze wszystkich. Jeśli jesteś w stanie dojść do etapu, w którym naprawdę cieszysz się szczęściem swojego eks to znak, że uwolniłaś się od niego i jesteś gotowa na to, co przyniesie ci przyszłość. Poza tym pamiętaj, że dobra energia wysyłana w świat zawsze do nas wraca! Bądź pełna życzliwości i miłości, a te uczucia wrócą do ciebie szybciej, niż ci się wydaje. 

Zobacz również: Przygnębiająca historia Magdy: „Mój były się żeni”

Polecane wideo

Właścicielki idealnych pośladków obnażone. Tak naprawdę nic tam nie ma
Właścicielki idealnych pośladków obnażone. Tak naprawdę nic tam nie ma - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.08.2019 07:27
nie wszystkie kobiety nadaja sie na zony i matki, faceci wyczuwaja to instynktownie wobec czego maja tenedencje do zakladania rodziny z przypadkowymi kobietami. jedne sa do spania drugie do rodzenia dzieci. widocznie nie widzial w tobie materialu na dobrą żonę ani matke.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie