SOS

Odkryła coś przerażającego o swoim chłopaku. Zastanawia się, czy z nim zerwać

Odkąd się tego dowiedziała, nie jest w stanie spojrzeć na partnera jak dawniej.
Odkryła coś przerażającego o swoim chłopaku. Zastanawia się, czy z nim zerwać
Fot. iStock
22.02.2019

Na początku związku wydaje nam się, że nasz partner to chodzący ideał. Nie znajdujemy w nim absolutnie żadnych wad i wydaje nam się, że wszystko co robi jest doskonałe. Oczywiście z czasem musimy zweryfikować swoją opinię, bo ideał nie istnieje. Jednak dla wielu par to trudny okres, bo czasami okazuje się, że pewne irytujące cechy partnera są nie do przejścia i lepiej się rozstać.

Zobacz również: Zerwał z dziewczyną przez SMS, ale wszyscy... chwalą go z tego powodu. Oto, co napisał

Bywa też, że dowiadujemy się o partnerze czegoś naprawdę szokującego i stajemy przed wyjątkowo trudnym dylematem - zerwać czy nie? Jeśli sprawa dotyczy odległej przeszłości może lepiej zapomnieć o wszystkim i dalej budować związek? Ale czy to w ogóle możliwe? Parę dni temu pewna dziewczyna dowiedziała się czegoś naprawdę szokującego na temat swojego chłopaka. Ta informacja wywarła na niej tak ogromny wpływ, że poważnie zastanawia się, czy jest w stanie kontynuować tę relację, mimo że bardzo zależy jej na chłopaku. Oto, co napisała na forum Reddit:

“Mam 20 lat i od 5 miesięcy spotykam się z facetem, który jest ode mnie 4 lata starszy. To wysoki, muskularny blondyn z niebieskimi oczami. To typ lidera i zajmuje się marketingiem przy jednym ze start-upów. Ogólnie rzecz biorąc jest bardzo inteligentny, zabawny itd. Bardzo go lubię. Do tej pory nasze życie intymne było udane, ale od jakiegoś tygodnia on ma problemy podczas stosunku. Na początku myślałam, że chodzi o mnie, więc poruszyłam ten temat, a on się rozpłakał. Powiedział, że niedawno zaczął chodzić na terapię w związku z traumą, jaką przeżył w dzieciństwie. Wyznał, że gdy miał 11 lat był wielokrotnie gwałcony przez swojego przyrodniego brata.

Fot. iStock

Ta informacja mną wstrząsnęła. Do tej pory on zawsze wydawał mi się typem macho i twardziela, a tu nagle cały zapłakany opowiada mi, że został zgwałcony. Tuliłam go i pozwoliłam, żeby wyrzucił to z siebie, ale w końcu wróciłam do swojego mieszkania. Rozumiem, że być ofiarą gwałtu to coś okropnego, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy będę w stanie patrzeć na niego tak, jak do tej pory. Miałam na jego temat pewne przekonanie, które zostało całkowicie zniszczone. Za każdym razem, gdy dostaję od niego wiadomość, czuję się dziwnie. Moja przyjaciółka przekonuje, że powinnam spróbować wciąż się z nim spotykać, ale on już nie pociąga mnie tak, jak wcześniej. Póki co ze sobą nie zerwaliśmy, ale poważnie to rozważam. Czy to sprawia, że jestem okropnym człowiekiem?”.

Internauci byli naprawdę zniesmaczeni postawą dziewczyny. Uznali, że jej facet zasługuje na kogoś zdecydowanie lepszego, a autorce wpisu brakuje empatii i zrozumienia.

Zrób mu przysługę i zerwij z nim. Wtedy będzie mógł znaleźć sobie miłą dziewczynę.

Wyobraź sobie, że jesteś na jego miejscu. Zostałaś zgwałcona, a on chce zerwać z tobą z tego powodu. Teraz to nie brzmi tak dobrze, prawda?

Jesteś okropnym człowiekiem. On zaufał ci na tyle, że otworzył się przed tobą i opowiedział ci o swoim najgorszym doświadczeniu życiowym. Oczywiście jesteś tylko człowiekiem i twoje emocje są tylko twoje, ale on zasługuje na kogoś lepszego. Na kogoś, kto będzie go szanował za to, kim jest.

Jesteś okropna. Twoja opinia na jego temat została zniszczona, bo on jest ofiarą okropnego, traumatycznego przeżycia? Został zgwałcony. Mam nadzieję, że ty nigdy nie będziesz potrzebować takiej życzliwości, na jaką teraz liczy twój chłopak.

A wy co poradzilibyście autorce wpisu? Czy związek, nad którym ciąży taka trauma ma szanse na szczęśliwe zakończenie?

Zobacz również: Nie tylko kobiety padają ofiarami gwałtu. Te męskie wyznania brutalnie to ukazują (18+)

Polecane wideo

Tak wygląda dziecko urodzone w pęcherzu płodowym
Tak wygląda dziecko urodzone w pęcherzu płodowym - zdjęcie 1

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.02.2019 22:22
Sama zostałam zgwacona i jeden z facetów zerwał ze mną gdy się o tym dowiedział. Ta dziewczyna nie ma pojęcia jakie to przykre. On się przed nią otworzył, zaufał jej, a ona chce teraz go rzucić. Przeszłam przez to samo. Najgorsze było to, ze facet po jakimś czasie chciał do mnie wrócić, a gdy odmówiłam, zaczął wypisywać do mnie SMSy przypominające mi o wszystkim...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2019 21:56
Powiedz mu co myślisz, bo nie ma nic gorszego od udawania i tkwienia z kimś z przyzwyczajenia. Nie niszcz mu życia i odejdź dla swojego i jego dobra. Jeszcze nie dojrzałaś do prawdziwego związku, może kiedyś dojrzejesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 22:20
Może ta dziewczyna jest jeszcze młoda i naiwna, ale te ciężkie przeżycia zawsze będą w tym chłopaku i możliwe, że kiedyś wrócą ze zdwojoną siłą. Życie z kimś, kto nosi w sobie takie brzemię będzie niesłychanie trudne. Nie każdy jest w stanie to znieść.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 17:49
Też byłam molestowana kiedyś. Boję się seksu, próbowałam przemóc się z poprzednim partnerem niestety strach był silny, spinałam się i mega bolało. Bo on nigdy mnie nie kochał, był ze mną ale jego uczucia do mnie były powierzchowne. Moja podświadomość to czuła i bała się zaufać. Nie wiem czy znajdę kogokolwiek kto zdoła obdarzyć mnie uczuciem najpierw i nie będzie naciskał na seks...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 16:23
Autorka tej historii ma 20 lat (gówniara) a związek nie trwa nawet pół roku. Nie ma więzi, nie ma miłości, wszystko opiera się na fascynacji i wyobrażeniach. Takie sytuacje pokazują tylko, że ludzie oszukują się tymi wszystkimi związkami na szybko, bo jak wychodzi coś nieoczekiwane to bach - nagle wszystko się kończy. Ludzie na ogół chcą czegoś od drugiego człowieka - nie chcą po prostu z nim być, tylko chcą żeby był taki jak im się wymarzył, że będzie spełniać oczekiwania... dlatego tyle byle jakich relacji międzyludzkich zalewa świat.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie