SOS

Nie uwierzysz, jak rzadko kochają się niektórzy Polacy. Można im tylko współczuć

Największe problemy miewają młodzi rodacy.
Nie uwierzysz, jak rzadko kochają się niektórzy Polacy. Można im tylko współczuć
fot. Unsplash
20.02.2019

Dla wielu z nas to wciąż temat tabu. Seks wolimy uprawiać, niż o nim mówić. W większości wstydzimy się opowiadać o swoich doświadczeniach, bo igraszki uznajemy za sprawę zbyt intymną. Z tym większym zainteresowaniem należy podejść do wyników sondażu zrealizowanego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. Nareszcie wiemy, jak kochają się rodacy.

Zobacz również: Aż tyle dziewczyn żałuje swojego pierwszego razu. Zdradziły, w jakim wieku tracą cnotę

Ankietowani mieli za zadanie określić, jak ważne jest dla nich życie łóżkowe, czym się kierują szukając idealnego partnera, a także - jak często „to” robią. Okazuje się, że wcale nie jesteśmy tacy święci i potrafimy czerpać radość z intymności. Z tym oczywiście różnie bywa, bo zawiedzionych, którzy żyją w przymusowym celibacie, niestety także nie brakuje.

Jakimi kochankami są Polacy? Sprawdźmy to na konkretnych liczbach.

fot. Thinkstock

Dla 35,4 proc. badanych seks jest czymś bardzo ważnym. Stanowi podstawę życia we dwoje i daje największą satysfakcję. 41,3 proc. rodaków twierdzi, że to kwestia o dużym znaczeniu, ale wcale nie najistotniejsza. Mniej więcej taka sama grupa ankietowanych uznaje swoje pożycie za dobre. 11,2 proc. to wyjątkowi szczęśliwcy, którym w łóżku wiedzie się wspaniale.

Najwyższe oceny przyznają sobie osoby w wieku 25-34 lata. Po drugiej strony barykady znaleźli się ci, którzy o swoim życiu seksualnym mają jak najgorsze zdanie. Jest ich 8 proc. Wśród zawiedzionych większość stanowią mężczyźni. Co piąty badany (bez względu na płeć) uznaje swoje igraszki za zadowalające.

Jak często się kochamy? Tego też możemy się dowiedzieć z badania.

Zobacz również: Narzeczony nalegał na zachowanie czystości do ślubu. Powód okazał się szokujący

fot. Thinkstock

Chociaż mamy skłonność do koloryzowania rzeczywistości, w tym przypadku Polacy postawili chyba na szczerość. Dla zaledwie 7,6 proc. ankietowanych seks jest codziennością. Niemal każdego dnia kochają się przede wszystkim osoby w wieku poniżej 25 lat. Zdecydowana większość rodaków pozwala sobie na igraszki 2-3 razy w tygodniu.

Co czwarty badany kocha się nie częściej, niż raz na 2 tygodnie (zazwyczaj raz na miesiąc), a co dziesiąty - rzadziej, niż raz w roku. I w tej grupie większość stanowią najmłodsi rodacy (poniżej 25. roku życia).

Wybierając sobie kochanka kierujemy się przede wszystkim jego atrakcyjnością fizyczną (32,7 proc.), intelektem (to istotne dla 23,4 kobiet i 12,6 proc. mężczyzn) oraz zdrowiem (12,3 proc.). Wiek jest istotny dla ok. 9 proc. ankietowanych.

Zobacz również: Od tylu centymetrów zaczyna się facet. Kobiety zmierzyły... idealne przyrodzenie!

Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę
Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie