SOS

Mężczyźni zdradzili nam PRAWDZIWE powody, dla których nie odpisują

Zanim zaczniesz szukać winy w sobie, najpierw koniecznie przeczytaj ten tekst!
Mężczyźni zdradzili nam PRAWDZIWE powody, dla których nie odpisują
Fot. iStock
07.12.2018

Poznałaś świetnego faceta, o którym nie możesz przestać myśleć. Umówiliście się parę razy, a wasze randki były bardzo udane i nie byliście w stanie oderwać od siebie wzroku. Nie mogłaś się doczekać kolejnego spotkania, ale nagle… on przestał się do ciebie odzywać i ignoruje twoje wiadomości. Brzmi znajomo? Cóż, to zdarzyło się chyba każdej z nas.

Zobacz również: „Odkąd wyznałam facetowi miłość, przestał się do mnie odzywać”

Dlaczego faceci nagle przestają odpisywać i zapadają się pod ziemię? Zamiast wymyślać czarne scenariusze i szukać winy w sobie, najpierw przeczytaj ten tekst. Przepytałyśmy ekspertów w tej dziedzinie, czyli samych mężczyzn, którzy zdradzili nam, w jakich sytuacjach przestają odzywać się do dziewczyn, którym chwilę wcześniej poświęcali całą swoją uwagę.

Nie chce im się co chwilę odpisywać

“Wy, kobiety, uwielbiacie siedzieć na telefonie cały dzień i pisać wysyłać jedną wiadomość za drugą. Faceci tak nie mają. Dla nas liczy się krótki, ale konkretny przekaz. Szczerze mówiąc, gdy dziewczyna zaczyna zasypywać nas lawiną wiadomości, męczy nas to. Czasami wolimy po prostu udać, że nas nie ma, niż być uwiązanym przy telefonie i nie móc się niczym zająć”.

Nie chcą zranić twoich uczuć

“Bywa, że zaczynamy się z kimś spotykać, ale po paru randkach dochodzimy do wniosku, że to nie to. Czy naprawdę chciałybyście, żeby facet powiedział wam “nie” twarzą w twarz albo przez SMS-a? Czasami lepiej jest po prostu zniknąć bez słowa. Możecie się z tym nie zgadzać, ale zdecydowana większość facetów jest zgodna - to dla waszego własnego dobra”.

Fot. iStock

Uznają, że jesteś zbyt natarczywa

“Facet ci nie odpisuje? Zanim zaczniesz obrzucać go wyzwiskami, najpierw przeczytaj jeszcze raz, co mu napisałaś i bądź ze sobą szczera. Może po prostu jesteś zbyt nachalna? Może próbujesz wymusić na nim coś, na co on nie jest gotowy? Może już traktujesz go jak swojego chłopaka, chociaż między wami nie padły żadne deklaracje? Każdy facet, który nie jest gotowy na to, by się zaangażować, zacznie się wycofywać, gdy dziewczyna będzie próbowała coś na nim wymusić. Może to dla was przykre, ale tak po prostu jest”.

Grają na zwłokę

“Przyznajemy - my, faceci, też od czasu do czasu gramy na zwłokę. Zwłaszcza, jeśli nie wiemy, na czym stoimy w tej relacji albo czego sami chcemy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest dla nas zniknąć na jakiś czas. Powiecie, że to głupie i dziecinne, ale prawda jest taka, że same się tak zachowujecie! W takim przypadku chcemy, żeby dziewczyna okazała nam, że jej na nas zależy, żeby się wysiliła i pokazała, że zabiega o naszą uwagę”.

Myślą nad błyskotliwą odpowiedzią

“Musicie zdać sobie sprawę z jednego - większość facetów wcale nie jest tak dobrych w pisaniu wiadomości. Jak już zostało wspomniane, zdecydowanie bardziej wolimy krótką i rzeczową rozmowę niż słowne gierki. Nie zawsze wiemy, co odpisać dziewczynie, która właśnie wysłała nam zabawną i inteligentną wiadomość, a przecież też chcemy zrobić na niej jak najlepsze wrażenie. Czasem musisz po prostu wykazać się cierpliwością”.

Są po prostu… zajęci

“Ostatnie wytłumaczenie dlaczego facet ci nie odpisuje jest banalnie proste - on zwyczajnie jest zajęty. Mamy naprawdę sporo na głowie - praca, hobby, przyjaciele, rodzina, codzienne obowiązki… Musicie zdać sobie sprawę z tego, że nie siedzimy bezczynnie wpatrując się w telefon, bo być może się do nas odezwiecie. Więc przestańcie panikować i obrażać się bez powodu. Bądźcie cierpliwe, a w końcu doczekacie się odpowiedzi. A jeśli nie… powyżej znajdziecie 5 możliwości, dla których tak się stało”.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Jak SMS-ować z facetem?


Dziewczyny oszalały na punkcie PIĘKNEGO GENIUSZA. Ma 25 lat, 181 IQ i boskie ciało
Dziewczyny oszalały na punkcie PIĘKNEGO GENIUSZA. Ma 25 lat, 181 IQ i boskie ciało - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.52 / 5
gość (Ocena: 5) 02.03.2021 22:38
Też zabiegalam o faceta ale to błąd teraz już to wiem bo potem było tylko przez jakiś czas dobrze później on przestał się starać i w końcu się rozstalismy także nic na siłę. To mężczyzna ma zabiegać o kobietę A jeśli tego nie robi to znaczy ze mu nie zależy i trzeba odpuścić bo potem i tak dostajemy po łapach....
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.12.2020 07:25
Ja mam taki sam problem. Pisze z pewnym chłopakiem. Poznaliśmy się na weselu był moim drużbą, przy kościele.odezwal sie do mnie jako pierwszy i na poprawinach sam do mnie się dosiadł i zaprosił do tańca. Co prawda niewiem jaki cudem znalazł na fb, ale do mnie napisał. Oczywiście nie odpisałam mu od razu bo ja do takich osób nie należę. Teraz ze sobą piszemy oczywiście wcześniej pisaliśmy co chwilę, zawsze on albo ja . Zaprosił mnie do kina , później mieliśmy się też spotkać, ale niestety do naszego spotkania nie doszło,raz próbował mnie wyciągnąć na zabawę andrzejkowa ale niestety musiałam odmówić bo miałam drugą zmianę. A teraz nasze rozmowy wyglądają tak ,że albo on dopiero odpisuje mi co parę dni, albo ja do niego odposuje tak samo żeby nie było że jestem nachalna .Jak do mnie teraz napisał już miałam mu nie odpisuwac, ale ten ostatni raz zrobiłam wyjątek. Raz tak mu zrobiłam nie odzywałam sie do niego i on sam do mnie pierwszy napisał . Czy to jakiś przypadek czy jak. ? Moja koleżanka mówiła że lepiej czasem nieodpisywac,Aż sam napiszę. I zrobię tak jeszcze raz .
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 05.09.2020 21:50
Sama wiem że zrobiłam błąd zabiegajac o faceta gdy nie odpisywał pisałam bo mi go brakowało i jesteśmy razem ale to już nie jest to co było kiedy on się starał. Najgorsze jest to jak boimy się samotności i brniemy w związek który nie rokuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2020 22:25
Niestety, ale trzeba się pogodzić z tym , że prawdopodobnie nie odpisuje - nie zależy mu. Czy naprawdę w ciągu 24 h nie jest w stanie napisać krótkiej wiadomości ?
odpowiedz
Ziomek (Ocena: 1) 03.08.2020 17:16
Beznadzieja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie