SOS

Takie igraszki nie są zdrowe. Coraz więcej z nas ma ten łóżkowy problem

8 oznak, że z Twoim popędem jest coś nie tak.
Takie igraszki nie są zdrowe. Coraz więcej z nas ma ten łóżkowy problem
fot. storyblocks.com
02.12.2018

Kiedy myślimy o uzależnieniu, zazwyczaj przychodzi nam na myśl alkohol, papierosy oraz narkotyki. Ale równie dobrze można uzależnić się od innych produktów – np. kawy i cukru. Oprócz tego wyróżnia się jeszcze uzależnienia innego rodzaju. Na przykład od gier komputerowych i seksu. O tym ostatnim mówi się coraz częściej.

REPORTAŻ: Jestem uzależniona od jedzenia

Mało kto zdaje sobie sprawę, że seksoholizm wyrządzą człowiekowi ogromną krzywdę. Podobnie jego najbliższym. Zalicza się on do grupy uzależnień behawioralnych i polega na okresowym albo stałym przymusie podejmowania czynności seksualnych. Amerykańskie Towarzystwo Problemów Seksualnych informuje, że około 10-15 proc. Amerykanów cierpi na seksoholizm. Przeważnie są to mężczyźni. Stanowią oni aż 80 proc. wszystkich uzależnionych.

Podstawowe pytanie, które często zadają sobe ludzie odnośnie uzależnienia od seksu, brzmi: co je wywołuje? Wiele specjalistów jest zdania, że korzeniem problemu są doświadczenia z dzieciństwa. Osoby cierpiące na seksoholizm często pochodzą z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych. Seksoholicy w dzieciństwie mieli kontakt z osobami uzależnionymi od seksu i alkoholikami. Stosowano wobec nich przemocą fizyczną, a także psychiczną. Są też przypadki świadczące o tym, że seksoholicy byli w dzieciństwie wykorzystywani seksualnie.

Wszystkie te doświadczenia wywołują poczucie lęku, osamotnienia, niskie poczucie wartości oraz nieufność. Człowiek doświadczony w ten sposób ma problem z tworzeniem normalnych relacji. To wszystko sprzyja rozwojowi seksoholizmu.

Po czym poznać, że jesteś uzależniona od seksu? Niektórzy myślą, że mają duży popęd seksualny, ale chodzi o coś innego. Po tym sygnałach poznasz, że być może cierpisz na seksoholizm. Podaje je portal love.allwomenstalk.com.

Masz wielu partnerów seksualnych

Masz tendencję do uprawiania seksu bez zobowiązań raz jednym a raz z drugim partnerem. Nie kieruje tobą chęć stworzenia emocjonalnej więzi ani zauroczenie – szukasz największej satysfakcji seksualnej. Nie widziesz żadnego problemu w tym, że wykorzystujesz ludzi i sama siebie źle traktujesz.

Jesteś zagubiona uczuciowo

Niektórzy seksoholicy mają problem z rozróżnieniem pożądania od miłości. Mylą fascynację seksualną z uczuciem i właśnie dlatego wchodzą w kontakty cielesne z wieloma ludźmi.

Czujesz strach przed samotnością

Bardzo boisz się samotności, a jako remedium stosujesz towarzystwo mężczyzn. Masz ich w jednym czasie tak wielu, jak tylko dasz radę. Czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobra, gdy jesteś sama. Doskwiera ci niskie poczucie wartości.

Manipulujesz

Nie masz nic przeciwko traktowaniu seksu jako narzędzia do osiągania celów.

Niewolnice urody: gdy troska o wygląd staje się uzależnieniem

Masz fantazje

Nie potrafisz się cieszyć seksem bez wcielania w życie różnych fantazji. Twój poziom tolerancji różnych eksperymentów jest wyższy niż u osób, które nie cierpią na seksoholizm. Potrzebujesz coraz silniejszych bodźców.

Jesteś emocjonalnie niedostępna

Instynktownie zadajesz się z mężczyznami, którzy również są emocjonalnie niedostępni. Nie chcesz ryzykować uczuciowego zaangażowania. Jedyne, czego chcesz, to seks.

Szukasz seksualnego zadowolenia

Przybierasz w relacjach zewnętrzną postawę, która w sposób podświadomy daje facetom do zrozumienia, że nie chcesz się angażować emocjonalnie. To wynika ze strachu przed emocjonalną bliskością, a jednoczesnie z głębokiego pragnienia satysfakcji seksualnej.

Ta piękna dziewczyna 2 lata temu tak nie wyglądała. Zobacz, co heroina zrobiła z jej twarzą!

Nie dbasz o destrukcyjny charakter znajomości

Satysfakcja seksualna jest dla ciebie tak ważna, że decydujesz się dla niej pozostać nawet w toksycznej relacji. Regularny seks jest na pierwszym miejscu.

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Podobno żaden facet jej się nie oprze. Jako 21-latka miała już 100 partnerów na koncie
Podobno żaden facet jej się nie oprze. Jako 21-latka miała już 100 partnerów na koncie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Lolka (Ocena: 5) 09.12.2018 17:20
Nie mam takich problemów całe szczęście, ale lubię seks. Z moim się kochamy emocjonalnie, ale gdy dochodzi do tego seks, czysta przyjemność. Coś przyjemnego ❤️
odpowiedz
Tomia (Ocena: 5) 03.12.2018 23:24
Nie no, nie mam raczej takich objawów, ale odkąd odkryłam żel potęgujący doznania Libidizer, jeszcze bardzo polubiłam seks, no co zrobić ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie